reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Opłaty i koszty

Czy postępowanie sądowe jest drogie

Aktualizacja: 23.08.2011

Wbrew powszechnemu przekonaniu wystąpienie do sądu przeciwko sprzedawcy, który nie przestrzega naszych praw nie jest zawsze drogą sprawą. Istotne jest również to, że w przypadku wygranej możemy domagać się zwrotu poniesionych przez nas kosztów. »

Jak wygląda zwrot kosztów za doznane obrażenia ciała

Aktualizacja: 11.03.2010

W przypadku doznania obrażeń ciała można ubiegać się o odszkodowanie od odpowiedniej instytucji. Należy wiedzieć jednak jakich sytuacji to dotyczy. »

Zwrot wydatków za podróż

Aktualizacja: 04.11.2009

Występując w sądzie w charakterze świadka można liczyć na zwrot wydatków poniesionych w ramach stawiania się w sądzie. Można również uzyskać rekompensatę za utracony zarobek. »

Która ze stron ponosi koszty sądowe?

Aktualizacja: 04.11.2009

Zasadą jest, iż w sprawach cywilnych strona, która przegrała ponosi koszty procesu, w związku z czym jest zobowiązana do zwrotu przeciwnikowi kosztów przez niego poniesionych. »

Zwolnienie z kosztów sądowych-jaka jest procedura?

Aktualizacja: 04.11.2009

Każdy kto nie jest w stanie pokryć kosztów sądowych bez uszczerbku dla utrzymania siebie i rodziny, może złożyć w sądzie wniosek o zwolnienie z opłat w sądzie. »

Forma uiszczania opłaty sądowej

Aktualizacja: 04.11.2009

Poza nielicznymi wyjątkami większość spraw podlega opłatom sądowym. Najczęściej są one uiszczane bezpośrednio w kasie sądu, ale można również dokonać wpisu sądowego przelewem. »

Jaka opłata za wniesienie pozwu

Aktualizacja: 23.08.2011

Jeśli składamy pozew do sądu powszechnego to zmuszeni jesteśmy do uiszczenia odpowiedniej opłaty. W zależności od tego jakiej kwoty spór dotyczy tym opłata jest wyższa. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama