REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Konsument, Transport

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

UTK: Nowe stawki opłat za dostęp do torów

Do Urzędu Transportu Kolejowego trafił nowy projekt stawek opłat za korzystanie z torów. W tym roku UTK już raz odmówił zatwierdzenia proponowanych przez PKP PLK stawek.

Podwyższenie ceny wycieczki - co robić?

Niekiedy zdarza się, że cena wycieczki ulega podwyższeniu przed samym wyjazdem. Czy takie działanie jest zgodne z prawem? Co mogą zrobić w takim przypadku konsumenci?

Umowa z deweloperem - obowiązują nowe przepisy

Do tej pory w Polsce nabywca nieruchomości na rynku pierwotnym nie był chroniony specjalnymi przepisami. Zgodnie z nowymi przepisami, pieniądze wpłacane przez nabywcę będą gromadzone na mieszkalnym rachunku powierniczym prowadzonym przez bank, a nabywca będzie mógł skorzystać z jednego z czterech rodzajów zabezpieczeń.

Polscy przwoźnicy żądają jednolitej interpretacji umów z Rosją

Przewoźnicy specjalizujący się w transporcie międzynarodowym domagają się, by rząd doprowadził do powstania jednolitej interpretacji umów z Rosją dotyczących zezwoleń na przewozy. Ostrzegają, że strona Rosyjska próbuje wyeliminować polskich przewoźników z rynku i zapowiadają protest.

REKLAMA

Kolej potrzebuje "odświeżenia kadry"

Pomimo ciągłego rozwoju i rosnącej konkurencji firm w sektorze usług transportu i spedycji kolejowej, na rynku pracy kolej postrzegana są jako mało atrakcyjne miejsce zatrudnienia. Coraz większym problemem jest pozyskanie młodej kadry i wykształcenie nowych specjalistów.

Jak dokonać dostawy wewnątrzwspólnotowej wyrobów węglowych w ramach zwolnienia od akcyzy?

Na czym polega reguła dostawy wewnątrzwspólnotowej wyrobów węglowych (węgla kamiennego, koksu i węgla brunatnego) z zastosowaniem zwolnienia od akcyzy.

Co na targach TSL- SilesiaTSL Expo oraz SILPOSTEX

Tegoroczne targi (17-18 kwietnia) w Sosnowskiej hali Expo Silesia obfitowały w branżowe spotkania i dały możliwość rozmów na tematy związane z problemami i nowymi rozwiązaniami w branży.

Firma transportowa Hussar Gruppa planuje debiut na NewConnect

Hussar Gruppa, działająca w Europie Zachodniej firma transportowa chce jeszcze w 2012 roku zadebiutować na rynku NewConnect. W planach jest pozyskanie kilku milionów złotych na rozwój.

REKLAMA

TimoCom: Słaby początek roku w branży transportowej

Według danych z barometru transportowego TimoCom branża transportowa przeżyła najgorszą końcówkę roku od czasów wielkiego kryzysu gospodarczego w roku 2008.

ROHLIG SUUS: Nowe biuro we Wrocławiu

Operator logistyczny Rohlig Suus otworzył biuro air&sea oraz uruchomił Dział Celny na wrocławskim terminalu lotniczym Cargo.

System Alliance Europe: Coraz większa sieć drobnicowa

Europejska sieć drobnicowa System Alliance Europe obejmuje już 51 partnerów w 26 krajach.

Ford wybrał operatora logistycznego w Polsce

EBREX Polska odpowiada za magazynowanie i dystrybucję części zamiennych marki Ford.

Jak przewozić ładunki samochodem?

Samochód (także osobowy) stanowi doskonałe narzędzie do przewozu różnych ładunków – zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym sposób przewozu nie jest jednak zupełnie dowolny. Co i w jaki sposób możemy przewozić samochodem osobowym?

FIEGE: Ponad 16 proc. wzrost obrotów

FIEGE Sp. z o.o.  zanotowała ponad 16 % wzrost obrotów co stanowi kontynuację wzrostowego trendu, jaki spółka notuje systematycznie w ostatnich latach swojej działalności.

Prawo telekomunikacyjne: bilingi pod kontrolą

Operatorzy będą przechowywali dane o połączeniach o połowę krócej niż obecnie. Nowe przepisy Prawa Telekomunikacyjnego mogą wejść w życie na początku 2013 r.

Czy opłaca się korzystać z raportów płacowych?

Wśród firm, które biorą udział w raportach wynagrodzeń jest coraz więcej firm małej i średniej wielkości, a nie tylko duże korporacje. Polscy pracodawcy coraz częściej przyznają, że praktyka „płacić jak najmniej” nie jest jedynym lekiem na oszczędności i niekoniecznie wspiera rozwój firmy.

Możliwości transportu publicznego - SilesiaKOMUNIKACJA 2012 za nami

Ponad dwadzieścia autobusów można było zobaczyć na tegorocznej edycji Targów SIlesiaKOMUNIKACJA w Expo Silesia. 

Przewóz zwierząt za granicę - zmiany od 2012 roku

Wiele osób myśląc o wyjedzie za granicę zastanawia się co zrobić z ich pupilami. Jakie przepisy obowiązują względem zwierząt, aby mogły razem z nami podróżować poza granicami kraju?

DSV dla dystrybutora zabawek

Baltlicon: Wybór właściwego kontenera pozwala zmniejszyć koszty

W 2011 port DCT w Gdańsku przeładował 650 tys. TEU, czyli o ponad 200 tys. TEU więcej niż w roku 2010. Według operatorów efektywność kosztowa i prostota wykorzystania będą dalej stymulować rozwój rynku transportu kontenerowego.

DHL Express w gronie Najlepszych Pracodawców

DHL Express zajął 5 miejsce wśród laureatów IV edycji Listy Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce w 2012 roku. Organizatorem badania jest  Instytut Great Place To Work®.

DB Schenker: Euro 2012 to wyzwanie dla branży TSL

DB Schenker jeden z operatorów logistycznych Euro 2012, rozpoczął już przygotowania do imprezy. 

Podczas igrzysk olimpijskich transport jest najważniejszy

Jak logistyka i transport wpływa na wyniki sportowców uczestniczących w igrzyskach olimpijskich? - portal Pracujwlogistyce.pl zapytał o to sportowca, Szefa Misji Olimpijskiej Pekin 2008 - Kajetana Broniewskiego medalistę olimpijskiego w wioślarstwie jedynkowym.

Internetowy system rozwiązywania sporów z konsumentami?

Proponowana przez Komisję Europejską internetowa platforma rozwiązywania sporów na linii przedsiębiorca – konsumenta, ma ułatwić życie obydwu stronom. Przede wszystkim jednak zwiększy zakres ochrony praw konsumentów w całej Unii Europejskiej.

Sądowe uznanie klauzuli umownej za niedozwoloną

Niedozwolone postanowienia umowne to takie, które nie zostały indywidualnie uzgodnione z konsumentem i w sposób rażący naruszają jego interesy. Jakie są skutki uznania klauzuli umownej za niedozwoloną?

Przeczytaj OWU zanim podpiszesz umowę z ubezpieczycielem

Każda umowa przed podpisaniem powinna być najpierw uważnie przeczytana. Nie zawsze to wystarczy. Przy umowach ubezpieczeniowych powinniśmy zapoznać się także z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Legia Warszawa na cenzurowanym

Klub piłkarski Legia Warszawa znalazł się w polu zainteresowania Urzędu Konkurencji i Konsumentów. Chodzi o postanowienia regulaminu sprzedaży biletów, które mogą naruszać uprawnienia kibiców – konsumentów.

Niedozwolone kaluzule w sportowych regulaminach

Pozew o uznanie za niedozwolone dwudziestu pięciu postanowień stosowanych przez UEFA został skierowany do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wątpliwości Prezes UOKiK wzbudziły postanowienia w warunkach sprzedaży biletów na Euro 2012.

Nowe ceny gazu zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki

Nowe taryfy będą obowiązywały do 31 grudnia 2012 r. Dla konsumentów oznacza to średni wzrost cen o 1,81 zł miesięcznie.

15 marca – Światowy Dzień Konsumenta

15 marca obchodzony jest światowy dzień konsumenta. Z tego okazji Wieszjak.pl przypomina o najważniejszych uprawnieniach, które przysługują każdemu konsumentowi.

GEFCO: Współpraca logistyczna z Alpargatas

Firma logistyczna GEFCO rozpoczęła współpracę z Apargatas, brazylijskim producentem obuwia, właścicielem znanej marki Havaianas.

DHL Global Forwarding. Cotygodniowy wysyłka LCL Tajwanu do Łodzi

DHL Global Forwarding, uruchomiła w ramach transportu LCL cotygodniowy serwis typu Direct Box łączący port Keelung z Łodzią. Klienci nie muszą już czekać na wypełnienie całego kontenera.

GEFCO odpowiedzialne za dystrybucję samochodów Dacia

GEFCO rozwija współpracę z fabryką Dacia w Rumunii. Oprócz dostaw podzespołów do fabryki, firma zajmuje się dystrybucją aut do sieci dealerskiej. W tym roku GEFCO będzie dostarczać samochody Dacia do Włoch.

Oznaczenie towaru nie może wprowadzać w błąd

Przedsiębiorcy są obowiązani do rzetelnego oznaczania towarów. Oznaczenie towaru, wprowadzające konsumentów w błąd stanowić będzie czyn nieuczciwej konkurencji.

Jakie obowiązki ma uczestnik przewozu towarów niebezpiecznych

Czego klient nie może wymagać od operatora w obsłudze towarów niebezpiecznych a czego domagać się powinien?

DSV: 33 mln zł zysku z działalności w Polsce

W 2011 r. operator logistyczny DSV wypracował w Polsce 33 mln złotych zysku operacyjnego. To o 8 proc. więcej niż rok wcześniej.

Obsługa farmacji - czy dozwolone jest łączenie ładunków?

Jak zorganizować logistykę produktów leczniczych. Jak zapewnić wymagane bezpieczeństwo i spełnić wymogi prawa farmaceutycznego.

Białystok: podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej

W Białymstoku od kwietnia wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej, od czerwca natomiast także opłaty za parkowanie w strefie płatnego parkowania w centrum miasta - zdecydowali białostoccy radni.

Pobieraczek ukarany przez sąd

Po prawie dwóch latach sporów z UOKiKiem i internautami, sprawa Pobieraczka znalazła swój finał w Sądzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ten podtrzymał decyzję Urzędu i karę dla właścicieli firmy. Orzeczenie nie jest jednak ostateczne.

GEFCO: Sposób na transport motocykli

GEFCO rozwija usługi transportowe dla producentów motocykli i skuterów. Coraz większy rynek jednośladów w Polsce sprawia, że ofertą mogą być zainteresowani także klienci indywidualni.

Zużycie sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Przyjęta nowelizacja dyrektywy w sprawie zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego przewiduje m.in. dodatkowe narzędzia do walki z nielegalnym eksportem zużytego sprzętu. Nowelizacja oznacza konieczność zmian w polskim ustawodawstwie.

Reklamacja towaru kupionego przez internet (cz. 2)

Towary zakupione przez internet podlegają takiej samej reklamacji, jak te kupione w tradycyjnym sklepie. Sprzedawcą musi być jednak przedsiębiorca.

Reklamacja towaru kupionego przez internet (cz. 1)

Towary zakupione przez internet podlegają takiej samej reklamacji, jak te kupione w tradycyjnym sklepie. Poza tym kupujący mają 10-dniowy termin na odstąpienie od umowy.

DGP: Transport i magazynowanie zatrudniają na czarno

Rośnie liczba firm łamiących przepisy ubezpieczeniowe. Na czarno zatrudniają firmy transportowe i właściciele magazynów. W 2011 r. 27,4 proc. zakładów nie zgłosiło terminowo swoich pracowników do ZUS, rok wcześniej było ich 25,1 proc. - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Zwrot towarów - Jak to zorganizować

Nowoczesna obsługa po sprzedażowa obejmuje naprawy pogwarancyjne, wymianę towarów czy logistykę części zamiennych i eksploatacyjnych. Dobrze opracowana strategia zwrotów pomaga firmom w najlepszy sposób wykorzystać ich zasoby i możliwości pracowników, co może wpłynąć także na zwiększenie sprzedaży.

Hellmann: Nowe połączenia drobnicowe z Ukrainy do Polski

Hellmann Worldwide Logistics Polska uruchomił regularne, cotygodniowe połączenia drobnicowe na Ukrainie do Polski. Dzięki tym połączeniu terminale konsolidacyjne w Nowym Tomyślu, Chorzowie oraz Raszynie uzyskały połączenie z Kijowem.

Jaka jest odpowiedzialność przewoźnika za uszkodzenie towaru podczas załadunku i rozładunku

Co zrobić w sytuacji, gdy podczas załadunku, przeładunku czy rozładunku dojdzie do uszkodzenia lub zniszczenia towaru? Kto wówczas ponosi odpowiedzialność i jakie są jej zasady? Jak się uchronić?

Balticon będzie serwisował kontenery Carrier

Spółka Balticon uzyskała status autoryzowanego centrum serwisowego i gwarancyjnego firmy Carrier Transicold Container, jednego z największych światowych dostawców kontenerów chłodniczych.

Nowoczesny i ekologiczny transport miejski

17 lutego 2012 r. w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie powołano do życia nowatorską inicjatywę o nazwie Centrum Naukowo-Przemysłowe „TEAM-ECO”. Jej celem jest optymalne wykorzystanie potencjału naukowego i gospodarczego dla potrzeb szybkiego rozwoju i postępu naukowo-przemysłowego Polski. „TEAM-ECO” oznacza Trans (transport rzeczy i osób, transport miejski), Eco (ekologia, energia odnawialna, recykling, ochrona środowiska), Auto (nowoczesne konstrukcje, innowacyjne materiały i technologie, samochody elektryczne i hybrydowe), Mobil (mobilność niepełnosprawnych, alternatywne źródła energii).

Elmar upada, właściciel walczy o spółkę transportową

Sąd Rejonowy w Kielcach ogłosił upadłość spółki Elmar Handel. Założyciel i prezes holdingu Elmar wciąż walczy o utrzymanie ostatniej z flagowych spółek grupy - Elmaru Transport.

REKLAMA