REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Polska

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Średnia krajowa 2021 - ile wynosi średnie wynagrodzenie?

Średnia krajowa w 2021 r. może mieć wysokość około 5400 zł. GUS podaje ją także dla każdego miesiąca. Ile wynosi przeciętne wynagrodzenie netto? Co to jest i jak wyliczana jest średnia krajowa? Czy to dobry wskaźnik płacy w Polsce? Na co ma wpływ średnie wynagrodzenie krajowe? Porównaj, ile wynosi średnia krajowa w Polsce i na świecie.

Fabryka samochodów elektrycznych Jaworzno. Izera trafi na Śląsk!

Prace nad budową fabryki w Jaworznie zaczną się jesienią 221 roku. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na rok 2024.

Sprzedaż hybryd i elektryków w Polsce: 2020 r. z rekordami!

Sprzedaż hybryd i elektryków w Polsce w 2020 r. bije rekordy. Mowa o wzrostach rzędu nawet 214 proc.!

Działalność gospodarcza w Polsce i zatrudnienie na Słowacji - ustalenie kraju ubezpieczenia społecznego

Obywatel Polski prowadził działalność gospodarczą w Polsce, a następnie przez jakiś czas zatrudniony był na Słowacji. Którym przepisom o ubezpieczeniu społecznym podlega - polskim czy słowackim? Sąd Najwyższy ustalił kraj ubezpieczenia społecznego.

REKLAMA

Amerykańskie firmy inwestują w centra usług wspólnych dla biznesu oraz w biura badawczo-rozwojowe

Dwustronna współpraca gospodarcza między Polską a USA stale się się rozwija. W 2019 r według wstępnych danych GUS. Stany Zjednoczone były 8. partnerem gospodarczym Polski pod względem importu (trzecim po Chinach i Rosji wśród krajów pozaeuropejskich). Pod względem eksportu USA były ósmym partnerem Polski (drugim po Rosji wśród krajów pozaeuropejskich).

Bon turystyczny - pieniądze na wakacje w Polsce w 2020 r.

Rodzice mają otrzymać 500 złotych na każde dziecko, które spędzi wakacyjny wypoczynek w Polsce. Na co będzie można przeznaczyć środki? Zapoznaj się z zasadami skorzystania z bonu turystycznego.

Top 10: Fabryki motoryzacyjne w Polsce. Gigantów nie brakuje!

Polski rynek motoryzacyjny ma się dobrze. Składa się na niego blisko 350 firm, które generują roczny dochód przekraczający 150 miliardów złotych. A to nie koniec optymistycznych liczb. Produkujemy bowiem ponad 450 tysięcy aut osobowych i 200 tysięcy użytkowych oraz blisko 6 tysięcy autobusów rocznie.

Praca w Agencji Wywiadu

Agencja Wywiadu wystawiała się na targach pracy "Absolvent Talent Days". Jakich osób poszukuje? Na jakie zarobki mogą liczyć kandydaci do pracy?

REKLAMA

85 lat ZUS - historia powszechnego systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce

Zakład Ubezpieczeń Społecznych obchodzi 85-lecie swojej działalności. Powstał na mocy rozporządzenia prezydenta Ignacego Mościckiego z dnia 24 października 1934 r. Poznajemy bogatą historię ZUS.

Gdzie szukać pracy w sezonie wakacyjnym?

W III kwartale 2019 r. najwięcej pracowników będą poszukiwały firmy z sektora: transportu, logistyki, produkcji przemysłowej oraz przemysłu wydobywczego. W którym regionie Polski firmy będą zwiększały zatrudnienie w sezonie wakacyjnym? Gdzie przewiduje się redukcję etatów?

Polak najbardziej zestresowanym pracownikiem w całej Europie

Główne problemy rynku pracy w Polsce to niestabilność form zatrudnienia, bezrobocie, niskie wynagrodzenia, przepracowanie i stres. Okazuje się, że Polak jest najbardziej zestresowanym pracownikiem w całej Europie.

4 czerwca 2019 r. - 30. rocznica wolnych wyborów do Senatu

Dnia 4 czerwca 2019 r. świętujemy 30. rocznicę wolnych wyborów. Całkowicie wolne wybory odbyły się tylko do Senatu, w wyniku których aż 99% mandatów zdobyła opozycja.

Polska naruszyła zakaz tortur oraz nieludzkiego i poniżającego traktowania - wyrok ETPCz

Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał wyrok w sprawie Kanciał przeciwko Polsce. W opinii ETPCz Polska naruszyła zakaz tortur oraz nieludzkiego i poniżającego traktowania. Zastosowano nadmierny przymus bezpośredni w trakcie i po zatrzymaniu. Nie przeprowadzono ponadto odpowiedniego postępowania wyjaśniającego w tej sprawie.

Zakaz jazdy ciężarówek w Polsce, Niemczech i Francji w 2019 r.

Zakaz jazdy ciężarówek w 2019 r. w Polsce, Niemczech i we Francji odbywa się na nieco odmiennych zasadach. Każde państwo w Europie ustala własne przepisy w tym zakresie. Jakie pojazdy objęte są zakazem? W które dni świąteczne i w jakich godzinach zakazany jest ruch tirów? Ile wynosi kara za nieprzestrzeganie przepisów?

Najwyższe zarobki w Warszawie, najniższe w Białymstoku - podsumowanie 2018 r.

Najwyższe zarobki w sektorze przedsiębiorstw w 2018 r. odnotowano w Warszawie, Gdańsku i Katowicach, a najniższe w Białymstoku. Dlaczego w stolicy zarabia się więcej? Ile wynosi średnia wysokość wynagrodzenia w największych miastach w Polsce?

Nowe święto państwowe - Święto Chrztu Polski (14 kwietnia)

Mamy nowe święto państwowe. Święto Chrztu Polski obchodzić będziemy dnia 14 kwietnia. Ma na celu upamiętnienie chrztu państwa polskiego datowanego na dzień 14 kwietnia 966 r.

Rozwód na Ukrainie i w Polsce - czym się różnią?

Rozwód na Ukrainie dotyczy około połowy małżeństw. Niewiele mniej małżeństw rozpada się w Polsce. Czym różnią się procedury rozwodowe w Polsce i na Ukrainie? Kiedy polskie sądy stosują prawo ukraińskie?

Emerytura Polaków - sposoby oszczędzania i plany na przyszłość

Z badania "Życie na emeryturze - wyobrażenia i postawy Polaków" można dowiedzieć się jakie są najczęstsze sposoby oszczędzania na emeryturę w Polsce. Zgodnie z wynikami ankiety 1/4 Polaków zamierza pracować na emeryturze. Sprawdź, jaka wysokość emerytury satysfakcjonowałaby Polaków.

Bezrobocie w styczniu 2019 r.

Stopa bezrobocia w styczniu 2019 r. wyniosła 6,2%. To wynik większy niż w grudniu 2018 r. Ile osób bezrobotnych było w Polsce na koniec stycznia?

Polska w strefie euro? - wady i zalety

Przyjęcie euro w Polsce, w dalszym ciągu jest sprawą równie odległą, co kontrowersyjną. Eksperci przekrzykują się w wymienianiu wad i zalet wejścia do strefy euro. Do zalet takie rozwiązania zaliczają m.in. niższe koszty transakcyjne, brak ryzyka kursowego, tańsze kredyty i większą liczba inwestycji. Wadami przyjęcia euro z pewnością są wysokie koszty przystąpienia. Perspektywa jednego wspólnego budżetu dla strefy euro dla wielu wydaje się być kusząca.

Co dziesiąty Polak żyje w zadłużonym mieszkaniu

Na zachodzie Europy kupno mieszkania czy domu na kredyt jest właściwie normą. Podobnie jest w Stanach Zjednoczonych. W Polsce odsetek populacji mieszkającej w nieruchomościach obciążonych kredytem lub pożyczką na koniec 2017 roku stanowił zaledwie 11%.

Ustanie obowiązku alimentacyjnego w prawie polskim i ukraińskim

Roszczenia alimentacyjne na rzecz dzieci, podlegają prawu tej strony, której obywatelem jest dziecko. Zatem gdy dziecko jest obywatelem Ukrainy – sąd będzie stosował prawo ukraińskie. Jak zatem wygląda kwestia ustania obowiązku alimentacyjnego w prawie polskim i ukraińskim?

Jeszcze Polska nie zginęła … - 100. rocznica odzyskania niepodległości

Kiedy w 1795 r. dokonano III rozbioru Polski wielu myślało, że to koniec narodu polskiego. Mimo tytanicznych wysiłków Polaków okupionych krwią i łzami, długo przyszło czekać nam na odzyskanie niepodległości. Trud jednak się opłacił - po 123 latach niewoli, w dniu 11 listopada 1918 r., Polska oficjalnie odzyskała niepodległość i wróciła na polityczne mapy Europy. Tegoroczne Święto Niepodległości jest wyjątkowe, bowiem obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Jak Polakom udało się odzyskać niepodległość?

Jedna Strefa Inwestycyjna na terenie całej Polski - zmiany w SSE

30 czerwca 2018 r. weszła w życie ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która poszerza obszar na którym można uzyskać zachęty podatkowe do niemal 100% terenów inwestycyjnych w Polsce. Co jeszcze się zmieni?

Ile na zdrowie wydaje Polska?

To USA wydaje na świecie najwięcej na zdrowie. Jest to ponad 17% PKB. Dla porównania Polska 6,35% PKB.

Do 2025 roku nastąpi wyraźna elektryfikacja polskiego transportu?

Do 2025 roku po polskich drogach ma jeździć milion samochodów elektrycznych - tak zakłada Plan Rozwoju Elektromobilności, przygotowany przez Ministerstwo Energii.

Oferty pracy wakacyjnej w branży motoryzacyjnej!

Firmy z sektora motoryzacyjnego będą poszukiwać tymczasowych pracowników do pracy w okresie wakacji. O pracę mogą zabiegać osoby chętne do zatrudnienia się przy produkcji. Jak wynika z danych Exact Systems, pracy w dynamicznie rozwijającej się motoryzacji jest coraz więcej, ale dostęp do wykwalifikowanej kadry jest coraz trudniejszy.

Jednolity system płatności za przejazd drogami UE

Prezydent podpisał nowelizacje ustaw, zmieniających zasady dokonywania płatności za przejazd drogami UE w tym Polski. Za pomocą jednego urządzenia kierowcy będą mogli opłacać przejazd zarówno po polskich drogach, jak i UE.

Biznes z biało-czerwoną flagą: blisko 70 nominacji do Godła „Teraz Polska”

W poniedziałek, 25 kwietnia 2016 roku na PGE Narodowym zostały ogłoszone nominacje w 26. edycji Konkursu „Teraz Polska” organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Produkty, usługi, innowacje i gminy, które zdobyły największe uznanie Branżowych Komisji Ekspertów, zaprezentowały się Kapitule Konkursu podczas corocznej wystawy. Wyniki głosowania Kapituły poznamy 30 maja 2016 r. podczas uroczystej Gali w Teatrze Wielkim.

Polskie produkty i usługi ubiegają się o Godło „Teraz Polska”

25 kwietnia na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się uroczyste ogłoszenie nominacji w Konkursie „Teraz Polska” organizowanym przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Tegoroczna, XXVI edycja, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zarówno małe, średnie, jak i duże firmy ubiegają się o Godło „Teraz Polska”, wiedząc, jak ważne jest w dobie rosnącej popularności patriotyzmu konsumenckiego podkreślanie, że produkt jest dobry i polski.

Tymczasowe porozumienie z Rosją w sprawie przewozów w 2016 r

Co się dzieje w sprawie porozumienia z Rosją odnośnie przewozów towarów? Co ustalono na spotkaniu w tej sprawie?

Czy będzie przedłużenie A4 po stronie ukraińskiej?

O ułatwieniu w wykonywaniu przewozów tranzytowych między Polską a Ukrainą oraz o przedłużeniu autostrady A4 po stronie ukraińskiej rozmawiał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzego Szmita z Zastępcą Ministra Infrastruktury Ukrainy Oksaną Reiter.

Kto może transportować towary do Rosji?

Kto, mimo braku porozumienia odnośnie kontyngentu 2016 r. między Polską, a Federacją Rosyjską, może dokonywać transportu towarów do Rosji?

Jak długo Polak musi pracować na litr paliwa?

Jak długo Polak musi pracować na litr paliwa? Według wliczeń analityka Cinkciarz.pl aż 10 razy dłużej niż Amerykanin!

Czy warto inwestować w transport drogowy i spedycję w Polsce?

Rynek firm transportowych w Polsce jest bardzo duży. Okazuje się jednak, że udział transportu drogowego w całym transporcie w Polsce będzie systematycznie rósł.

Polscy przewoźnicy mogą opuścić Rosję do 15 lutego

Federacja Rosyjska zgodziła się, by polscy kierowcy mogli pozostać na jej terenie do 15 lutego 2016 r. Wciąż nie wiadomo, czy Rosjanie wydadzą zezwolenia na 2016 r. dla polskich kierowców wykonujących przewozy na terenie FR.

Sprzedaż aut marki Nissan w Polsce w 2015 - świetne wyniki!

Polacy szumnie uderzyli do drzwi salonów Nissana w 2015 roku. Marka zanotowała ponad 20 % wzrost sprzedaży aut w naszym kraju. Jakie modele cieszyły się największą popularnością?

Koncern BP nie będzie zwalniał pracowników w Polsce

Poza gracami naszego kraju koncern paliwowy BP rozpoczął restrukturyzację firmy, w wyniku której zwolnić będzie musiał kilka tysięcy pracowników. Polscy pracownicy nie powinni się jednak obawiać o swoje miejsca pracy. Dlaczego?

Zabici i ranni na polskich drogach w 2015 r.

Wstępne dane dotyczące wypadków drogowych, zabitych i rannych w 2015 r., przedstawione przez Komendę Główną Policji świadczą o poprawie bezpieczeństwa na polskich drogach.

Polska przed Trybunełem UE za zanieczyszczone powietrze

Jakość powietrza w Polsce zdaniem Komisji Europejskiej zbyt niska. Zagrożenie stanowią przede wszystkim cząstki stałe PM10. Polska ma odpowiadać przed Trybunałem Unii Europejskiej za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dotyczących jakości powietrza.

Ceny paliw w Polsce na tle Europy

Czy ceny paliw w Polsce należą do wysokich, gdy porównamy je do cen na stacjach paliw w Europie Zachodniej? Jak ceny paliw w Polsce kształtują się na tle cen paliw w pozostałych krajach UE?

Wysokość ceny polisy OC w Polsce i w Europie

Czy zastanawialiście się kiedyś czy cena polisy OC w Polsce jest droższa niż w innych krajach Europy? Jeśli tak to skąd się biorą te różnicę?

Jak zmieniały się ceny paliw w Polsce na przestrzeni ostatniego roku?

Od października 2014 roku cena 1 litra benzyny Pb95 spadła o 73 grosze. Jak zmieniały się ceny paliw na przestrzeni ostatniego roku?

Polska może zmniejszyć wydatki na ropę i uniezależnić się od jej dostaw

Jeśli Polska rozpocznie mądra politykę rozwijania technologii niskoemisyjnych pojazdów, może zaoszczędzić do 3,6 mld euro do 2030 roku. Zmniejszony import ropy do naszego kraju ograniczyłby stopień uniezależnienia się od jej dostawców oraz korzystnie wpłynął na budżet naszego kraju. Tak przynajmniej twierdzą analitycy z INSPRO.

Wysokość składek ubezpieczeniowych w Polsce wzrosła o ponad 100%

Rynek ubezpieczeń w Polsce rozwija się zaledwie od ok. 25 lat przez co nie jest tak rozwinięty jak w krajach Europy Zachodniej. Okazuje się jednak, że przeciętna wysokość składki wzrosła w Polsce dwukrotnie. Dlaczego?

Do 2023 roku w Polsce powstanie prawie 4 tys. km autostrad i ekspresówek

We wtorek 9 września rząd przyjął we wtorek projekt uchwały ws. Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. W ramach programu w Polsce powstanie 3,9 tys. km autostrad i dróg szybkiego ruchu oraz 57 obwodnic.

Polacy na wakacje jeżdżą głównie samochodem

Według badań przeprowadzonych przez Polską Organizację Turystyczną aż 81% respondentów wybiera samochód, jako środek transportu na wakacje.

Nie będzie fabryki Jaguara w Polsce, będzie w Słowacji

Właściciel marki Jaguar zdecydował, że fabrykę samochodów wybuduje w Słowacji, a nie w Polsce. Czy Polska straciła inwestycję, bo Polacy nie płacą w Euro? Czy może, warunki inwestora sprawiły, że nie był to dla nas dobry interes? A może w tej sprawie zabrakło ciszy, którą lubią wielkie pieniądze?

Rynek magazynowy w I połowie 2015 r.

Jak wyglądała sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w Polsce w pierwszej połowie 2015 r.?

Wzrost sprzedaży paliw w Polsce

W pierwszej połowie 2015 roku zanotowana 5 procentowy wzrost konsumpcji paliw w Polsce na tle ubiegłorocznych danych. Zapewne duża w tym zasługa znacznie niższych cen paliw jakie utrzymywały się mniej więcej do maja tego roku. Co jeszcze może wpływać na zwiększony popyt na paliwa w naszym kraju?

REKLAMA