REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praca w Agencji Wywiadu

Subskrybuj nas na Youtube
Praca w Agencji Wywiadu. Zarobki. Kompetencje. / fot. Shutterstock
Praca w Agencji Wywiadu. Zarobki. Kompetencje. / fot. Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Agencja Wywiadu wystawiała się na targach pracy "Absolvent Talent Days". Jakich osób poszukuje? Na jakie zarobki mogą liczyć kandydaci do pracy?

Praca w Agencji Wywiadu

We wtorek podczas targów pracy Absolvent Talent Days na PGE Narodowym wystawiała się m.in. Agencja Wywiadu. "W zdecydowanej większości potencjalni kandydaci, którzy nas odwiedzili, pytali o kryteria, jakie trzeba spełnić i umiejętności, jakie trzeba posiadać, by wstąpić do służby" - powiedzieli PAP przedstawiciele AW.

REKLAMA

REKLAMA

Jak przekazali przedstawiciele AW (ze względu na charakter służby chcieli pozostać anonimowi), w ostatnich latach ich aktywność w przestrzeni publicznej wzrosła, m.in. pojawili się w mediach społecznościowych, zmodernizowali stronę internetową i rozpoczęli cykliczne wykłady na uczelniach wyższych.

"Stanowi to spójną, świadomą i przemyślaną politykę, która ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat zadań stawianych przed Agencją Wywiadu, jej roli w systemie bezpieczeństwa krajowego i międzynarodowego oraz budowaniu społecznego zaufania do Agencji" - dodali. Wskazali, że kolejnym celem jest "ułatwienie wyszukiwania wartościowych kandydatów".

Polecamy: Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

Dlatego - według AW - uczestnictwo w największych w Polsce targach pracy Absolvent Talent Days, które odbyły się we wtorek na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, jest "naturalną kontynuacją budowy wizerunku nowoczesnej służby wywiadowczej oraz ciekawego i solidnego pracodawcy".

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Stoisko Agencji Wywiadu odwiedziło bardzo dużo osób. "W zdecydowanej większości potencjalni kandydaci, którzy nas odwiedzili, pytali nas o kwestie dotyczące kryteriów, wymogów i umiejętności, jakie trzeba spełnić, aby wstąpić do służby w Agencji Wywiadu. Pytali też o sprawy związane z pragmatyką naszej służby" - powiedzieli PAP przedstawiciele Agencji Wywiadu.

Dodali, że podczas targów oprócz rozmowy z potencjalnymi kandydatami przedstawiciele AW przeprowadzali wykłady, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. "Podczas godzinnego wykładu przedstawiamy rolę i miejsce Agencji Wywiadu w systemie bezpieczeństwa państwa, starając się przekazać jak najszerszy zakres wiedzy o naszej służbie" - zaznaczają.

Opinie uczestników targów pracy

Reporter PAP rozmawiał z kilkoma osobami interesującymi się stoiskiem Agencji Wywiadu. "To jest coś niespotykanego, by na targach pracy znaleźć przedstawicieli tej służby. Wydaje mi się, że ich praca jest bardzo ciekawa. Podoba mi się w ich ofercie stabilność i charakter tej pracy, bo może się wiązać również z wyjazdami za granicę" - powiedziała Aleksandra, absolwentka studiów o kierunku administracja.

Janusz, student czwartego roku informatyki, stwierdził że oferta jest atrakcyjna, choć zauważył, że zarobki na stanowisku technicznym będą niższe niż na rynku komercyjnym.

7 listopada 2019 r. Łódź

Wtorkowy udział Agencji Wywiadu w targach pracy Absolvent Talent Days nie jest ostatnim w tym roku. "Nasze stoisko będzie można jeszcze odwiedzić 7 listopada podczas targów pracy "Absolvent Talent Days" w Łodzi. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy" - zachęcają przedstawiciele AW.

Jakie kompetencje?

"Specyfika kompetencyjna Agencji Wywiadu sprawia, że wiele kierunków na studiach wyższych może być przydatnych do realizacji zadań ustawowych. Na pewno interesują nas osoby zmotywowane do pracy. Ciekawe świata. Pragnące uczestniczyć w przemianach otaczającej je rzeczywistości, albo przynajmniej obserwować te przemiany z bardzo bliska. Osoby dyspozycyjne dziś, ale i gotowe tą swoją dyspozycyjność zachować przez szereg kolejnych lat. Osoby, które w konfrontacji z rówieśnikami będą potrafiły znaleźć sensowną odpowiedź na pytanie, dlaczego nie robią kariery w banku czy korporacji i jednocześnie zachowują najdalej posuniętą +wstrzemięźliwość+ w opowiadaniu o swojej pracy" - tłumaczą.

Jak podkreślili, nowe działania, pozwalające dotrzeć do większej liczby, zwłaszcza młodych, potencjalnych kandydatów, nie oznaczają jednoczesnej rezygnacji z tradycyjnych form rekrutacji prowadzonych w oparciu o specyficzne metody właściwe dla służby wywiadowczej.

Rekrutacja i wynagrodzenie

Każdy przyszły oficer Agencji Wywiadu musi sprostać wszystkim kryteriom procedury kadrowej, która trwa około pół roku. Po pozytywnym przejściu etapu rekrutacji nowy pracownik AW może liczyć na wynagrodzenie rzędu 4500 zł netto, a po ukończeniu kilkumiesięcznego szkolenia oficerskiego - prawie 5 tys. zł netto.

"Pamiętajmy, że praca w Agencji Wywiadu to więcej niż Służba, to służba w cieniu dla Polski" - dodają przedstawiciele AW.

Bartłomiej Figaj

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
QUIZ Polscy prezydenci. Dasz radę zdobyć 10/10?
Ile lat w dniu wyborów musi mieć kandydat na prezydenta? Kto był pierwszym prezydentem RP? Ile lat trwa kadencja? Sprawdź swoją wiedzę o przed drugą turą wyborów.
Darowizna w kwocie 4 000 000 zł: Jak przekazać legalnie i bez podatku?

Darowizna na kwotę 4 milionów złotych może brzmieć jak zaproszenie do kontroli skarbowej. Tymczasem obowiązujące przepisy ustawy o podatku od spadków i darowizn nie tylko dopuszczają taką transakcję bez podatku, ale wręcz jasno określają, jak to zrobić legalnie i bezpiecznie. W najnowszej interpretacji indywidualnej skarbówka potwierdził, że nawet wielomilionowe darowizny mogą być zwolnione z podatku, jeśli spełnione zostaną trzy kluczowe warunki. Jakie? Sprawdzamy.

Zasiłek dla tracących świadczenie pielęgnacyjne (stare). Opiekunowie osób niepełnosprawnych (stopień znaczny) z problemem

Sądy wykryły trzecią lukę w przepisach o świadczeniu wspierającym. Pierwsza luka dotyczy wątpliwości, czy opiekunowie osób niepełnosprawnych powinni oddawać świadczenie pielęgnacyjne (stare) za okres rozpatrywania wniosku o określenie poziomu potrzeby wsparcia (liczba punktów w WZON po teście sprawności). Druga luka dotyczy utraty ubezpieczenia zdrowotnego przez opiekunów za okres rozpatrywania wniosku przez WZON. I teraz jest odkryta trzecia luka.

Trzy słabe punkty świadczenia wspierającego: 1) świadczenie pielęgnacyjne, 2) składki dla opiekunka i 3) zasiłek dla byłego opiekuna

Prawie 1,5 roku obowiązywania ustawy o świadczeniu wspierających pokazało trzy słabe punkty tej ustawy. Są to 1) zwroty świadczenia pielęgnacyjnego 2) składki ubezpieczeniowe (zdrowotna i emerytalna) na rzecz opiekuna 3) zasiłek dla bezrobotnych dla opiekuna (daje czas na dostosowanie się do rynku pracy po utracie świadczenia pielęgnacyjnego.

REKLAMA

Więzi rodzinne w świetle ochrony dóbr osobistych

Więzi rodzinne opierają się na emocjach i wspólnie budowanych przez lata relacjach. W sytuacjach konfliktowych – takich jak rozwód, spory o kontakty z dzieckiem czy alimenty – więzi te mogą zostać poważnie naruszone. Warto wtedy pamiętać, że prawo może nas realnie chronić w takich przypadkach. Jak to działa w praktyce?

Do której godziny jest głosowanie na prezydenta?

Cząstkowe, orientacyjne wyniki głosowania na Prezydenta Polski w wyborach 2025 r. znane są już w trakcie dnia, w którym wyborcy oddają głosy. Niektórzy niezdecydowani mogą pod ich wpływem zmienić zdanie i wybrać się do komisji wyborczej. Inni ze względu na plan dnia mogą zagłosować tylko późnym wieczorem. Czy zdążą? Do której godziny można głosować?

WIBOR w umowach kredytowych. Czy wyrok TSUE ujednolici orzeczenia polskich sądów? Złotówkowicze będą triumfować jak frankowicze?

Czy będzie przełom w sprawach WIBOR? Czy zbliżający wielkimi krokami wyrok TSUE w sprawie polskiej okaże się korzystny dla posiadaczy kredytów złotówkowych opartych o wskaźnik referencyjny WIBOR i czy wpłynie to na ukształtowanie się linii orzeczniczej polskich sądów. Na te pytania odpowiada Wojciech Ostrowski, radca prawny z Kancelarii Rachelski i Wspólnicy.

Świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami. Nie wszystkie można łączyć [Przykłady 2025]

Czy można pobierać jednocześnie różne zasiłki i dodatki? To ważne zagadnienie dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Postaramy się pokazać je na kilku ważnych przykładach. W rzeczywistości takich sytuacji jest znacznie więcej.

REKLAMA

ZUS: Nadużywanie alkoholu jako przyczyna niezdolności do pracy. Zwolnienie lekarskie z kodem C to brak zasiłku chorobowego przez pierwsze 5 dni

W 2024 r. do Rejestru zaświadczeń lekarskich wpłynęło 27,4 mln zaświadczeń chorobowych wystawionych dla ubezpieczonych w ZUS, KRUS i innych organach emerytalno-rentowych. Ze zwolnień tych przynajmniej raz skorzystało 7,7 mln ubezpieczonych w tych instytucjach. Źródłem części z nich było nadużywanie alkoholu - informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Debata Trzaskowski – Nawrocki już w piątek o 20:00. Sześć tematów, jeden pojedynek, jedna decyzja

W piątek, 24 maja, punktualnie o godzinie 20:00, oczy całej Polski skierują się na debatę prezydencką pomiędzy Rafałem Trzaskowskim, kandydatem Koalicji Obywatelskiej, a popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość Karolem Nawrockim. To jedyne potwierdzone bezpośrednie starcie przed II turą wyborów zaplanowaną na 1 czerwca.

REKLAMA