REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wydatki na nowe technologie mające wspierać ich dzieci, rodzice traktują często jako inwestycję w lepszą przyszłość całej rodziny

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Rodzice nie oszczędzają na wydatkach na technologie wspierające edukację ich dzieci, traktując je jako inwestycję w przyszłość
Rodzice nie oszczędzają na wydatkach na technologie wspierające edukację ich dzieci, traktując je jako inwestycję w przyszłość
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Polski system edukacji wciąż rozmija się z potrzebami gospodarki i rynku pracy. Rodzice w związku z tym biorą sprawy w swoje ręce i starają się przygotować swoje dzieci do przyszłej pracy własnymi działaniami edukacyjnymi. Poza nauką języka angielskiego coraz większą wagę przywiązują do umiejętności analizy danych.

Zarówno tę drugą kompetencję, podobnie jak naukę języków oraz zdobywanie innych kwalifikacji ułatwiają – co do tego jest niemal pełna zgoda – nowoczesne technologie.

REKLAMA

Rodzice: technologie wyrównują szanse w edukacji

REKLAMA

Nowoczesne technologie coraz bardziej wkraczają w życie codzienne, a ich rola w edukacji staje się nieodzowna. Ich wykorzystanie w codziennej edukacji dzieci i młodzieży niesie za sobą szereg korzyści.
Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank, ponad połowa rodziców (52 proc.) uważa, że technologie zwiększają dostępność materiałów edukacyjnych, a ponad jedna czwarta deklaruje, że dzięki nim uczniowie poprawiają swoje wyniki edukacyjne.

Ponadto, 36 proc. respondentów widzi w innowacjach potencjał na lepszą komunikację z uczniami i nauczycielami. Z kolei 34 proc. z nich wiąże adaptację technologii w szkołach z rozwojem kompetencji cyfrowych uczniów.
Co istotne – dla co czwartego rodzica technologia wiąże się z oszczędnością czasu i kosztów. Podobny odsetek (26 proc.) zadeklarował, że pomaga ona także w zwiększaniu zaangażowania uczniów w naukę.

Technologie w edukacji: nauka języków i analizy danych

W obliczu dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, rodzice starają się przygotować swoje dzieci na wyzwania, jakie niesie ze sobą aktywność zawodowa i stawiają na rozwój, ich zdaniem, kluczowych umiejętności.
Przede wszystkim polscy rodzice dostrzegają istotną rolę znajomości już nie tylko samego języka angielskiego, ale języków obcych w ogóle.
Za najważniejszą kompetencję przyszłości postrzega ją niemal dwie trzecie uczestników badania Santander Consumer Banku.

REKLAMA

Coraz większe znaczenie ma, jak się okazuje, zdolność analitycznego myślenia i innowacyjność, co podkreśla 41 proc. respondentów, w tym 47 proc. mężczyzn oraz 36 proc. kobiet.
Niemal jedna trzecia rodziców wskazuje na istotną rolę, jaką w przyszłym życiu zawodowym ich dzieci odegrają dobra komunikacja oraz efektywna praca w zespole.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak komentuje Magdalena Mazurek, Marketing Menadżerka z Santander Consumer Banku, rozwój kompetencji cyfrowych jest nie tylko koniecznością, ale i szansą na lepszą przyszłość zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.
– Nie bez powodu ponad jedna trzecia ankietowanych wskazała jako najważniejsze kompetencje przyszłości programowanie i analizę danych – zwraca uwagę ekspertka.
– Warto jednak zauważyć, że poza umiejętnościami związanymi bezpośrednio z technologią, Polacy kładą duży nacisk na inne praktyczne oraz interpersonalne zdolności. 36 proc. z nich wskazało na elastyczność i adaptację do zmian, a 17 proc. zarządzanie czasem i projektami. Co równie istotne, niemal co siódmy badany wskazał także na kompetencje międzykulturowe – dodaje Magdalena Mazurek.

Rodzice muszą łożyć na technologię, bo szkoły nie mają ani pieniędzy, ani fachowców

Mimo że nowe technologie w edukacji są już wykorzystywane na wielu obszarach jak np. dzienniki elektroniczne, to jednak ich wdrożenia wiążą się z pewnymi wyzwaniami.
Według wyników raportu „Polaków Portfel Własny: Edukacja jutra”  45 proc. ankietowanych rodziców zwraca uwagę na brak odpowiednich funduszy na adaptację technologii w szkołach.
Kolejnymi wyzwaniami są niedobór wykwalifikowanej kadry (41 proc.) oraz ograniczenia infrastrukturalne taki jak brak odpowiedniego sprzętu (39 proc.).
Co ciekawe, aż 36 proc. rodziców identyfikuje opór nauczycieli do przystosowania do nowych technologii, jako kolejny kluczowy problem. Z kolei niemal jedna trzecia wskazuje na problem poprawnej integracji innowacji technologicznych z programem nauczania. 

– Wychowanie dzieci i ich edukacja wiążą się z wieloma kosztami. Czy to kupno sprzętu do nauki czy zajęcia pozalekcyjne, obciążają w mniejszym bądź większym stopniu domowy budżet – mówi Ewa Ce-gielska, Kierowniczka Zespołu Produktów Gotówkowych z Santander Consumer Banku.
Nowe technologie nie tylko rewolucjonizują edukację, ale także stanowią klucz do sukcesu na rynku pracy przyszłości. Dlatego często przyjmują więc formę inwestowania w rozwój umiejętności dzieci już teraz, z pomocą odpowiednich narzędzi finansowych, co stanowić może krok ku stabilnej przyszłości dla całych rodzin.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wyższa emerytura czy renta z ZUS w 2025 r. dzięki ERPO [co to, dla kogo i o co wnioskować?]

Emeryci i renciści mogą mieć wyższe świadczenia z ZUS, także w 2025 r. Prostym sposobem na to jest złożenie wniosku o ponowne obliczenie świadczenia emerytalno-rentowego, zatem złożenie do ZUSu wniosku ERPO. Oczywiście na każdy kwalifikuje się do takiej podwyżki. Analizujemy kto, kiedy i o co powinien wnioskować- bo opcji jest dużo.

Zasiłek pielęgnacyjny nadal dochodem w pomocy społecznej

Zgodnie z aktualnymi przepisami zasiłek pielęgnacyjny stanowi dochód, który MOPS uwzględnia przy ubieganiu się o świadczenia z pomocy społecznej. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej aktualnie nie pracuje nad zmianą przepisów w tym zakresie. Tak wynika z odpowiedzi na petycję, która w tym roku wpłynęła do resortu rodziny.

Obligacje skarbowe - maj 2025 r. Niższe oprocentowanie nowych emisji

Ministerstwo Finansów w komunikacie poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych (detalicznych) Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w maju 2025 r. Oprocentowanie niektórych obligacji lekko spadło w porównaniu do obligacji sprzedawanych w kwietniu br. Marże pozostały bez zmian.

Ten głos zaboli polityków. "Do 2030 roku zabraknie nam prądu, firmy uciekną za granicę"

REKLAMA

Reforma szkół. Będą trzy etapy edukacyjne. "Zmiany idą bardzo daleko"

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji Narodowej, reforma edukacji ma wejść do szkół 1 września 2026 r. wraz z zupełnie nową podstawą programową. Powstały już ważne dokument, które mają być fundamentem reformy edukacji. To profil absolwenta i stanowisko Rada ds. monitorowania i wdrażania reformy edukacji w sprawie nowego formatu przygotowywanej podstawy programowej.

W 2025 r. ZUS też zwróci nadpłatę składki zdrowotnej. Warunek to złożenie wniosku do 20 maja 2025 r.

Zbliża się ważny termin dla przedsiębiorców – 20 maja 2025 r. to ostatni dzień na rozliczenie składki zdrowotnej za 2024 rok. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i płacisz składki na ubezpieczenie zdrowotne, musisz uwzględnić to rozliczenie w dokumentach za kwiecień.

Wybory papieża: 135 kardynałów wybierze następcę papieża Franciszka. Jak przebiega konklawe?

135 kardynałów wybierze nowego papieża. Tak jak w 2013 r. Jak przebiega konklawe? Opowiada kardynał Rainer Maria Woelki, który uczestniczył w wyborze papieża Franciszka.

Najważniejsze cytaty z lektur do matury. Dasz radę zdobyć komplet punktów? Quiz
Sprawdź, czy wiesz, kto jest autorem najsłynniejszych cytatów z literatury polskiej i światowej. Pytamy także o to, z jakiego utworu pochodzi to zdanie. Gotowy? Powodzenia!

REKLAMA

Majówka 2025 z Kartą Dużej Rodziny. Można zaoszczędzić dużo pieniędzy [LISTA ZNIŻEK]

Majówka 2025 z Kartą Dużej Rodziny oznacza realne oszczędności na wszystkim. Lista zniżek zawiera supermarkety, stacje paliw, przejazdy komunikacją, restauracje, noclegi i atrakcje. Zaplanuj długi weekend majowy z KDR.

Czy była żona dziedziczy po byłym mężu i na odwrót?

Jak rozwód wpływa na dziedziczenie po byłym małżonku? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego czy mamy do czynienia z dziedziczeniem testamentowym, czy też ustawowym. Oto ważne przepisy!

REKLAMA