REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praca zdalna: nowy wymiar prezentów firmowych. Dobrze sformatowany to dużo więcej niż skuteczny benefit

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
W czasach pracy zdalnej prezenty od pracodawcy nabierają dodatkowego znaczenia
W czasach pracy zdalnej prezenty od pracodawcy nabierają dodatkowego znaczenia
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Dla pracujących zdalnie benefity pracownicze mają zupełnie inny wymiar. Dotyczy to także prezentów od pracodwcy dla pracownika. Będą one bardzo motywujące, ale pod pewnymi warunkami.

Praca zdalna, podobnie jak wykonywana w firmie wymaga motywacji

Z zeszłorocznego raportu Zaangażowanie 2023 Enpulse wynika, że 40 proc. Polaków nie czuje się emocjonalnie związana ze swoim miejscem pracy. Tymczasem praca zdalna została z nami na dłużej i nie wygląda na to, by miało się to zmienić.

REKLAMA

REKLAMA

Praca z domu czasami okazuje się także zagrażająca dla zachowania work-life balance – niektórzy pracownicy mają problem z rozdzieleniem tych dwóch sfer życia. Pracując z domu, trudniej o uczucie fizycznego odcięcia się od pracy, dlatego wiele osób pracuje poza wyznaczonymi godzinami lub przez cały dzień pozostaje w niej “głową”, sprawdzając służbowego maila czy telefon również poza godzinami pracy.

Z danych Eurostatu wynika, że Polacy zajmują niemal podium w rankingach narodów pracujących najdłużej. Nasz wynik: średnio 40,5 godziny tygodniowo prześcignęli tylko Grecy.
Tegoroczny raport opublikowany w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej Bliżej Siebie wskazuje, że ponad połowa pracowników czuje się przeciążona emocjonalnie, a co czwarty pracownik wskazał, że to poczucie braku docenienia przez pracodawcę ma największy wpływ na kondycję psychiczną i samopoczucie w pracy.
– Tymczasem wypaleni pracownicy są mniej efektywni, a ich większa rotacja tworzy nowe koszty dla firmy. Z kolei według Randstad Workmonitor 2023 co trzeci pracownik z dobrą równowagą pomiędzy pracą a życiem prywatnym planuje zostać w swojej obecnej pracy na dłużej – komentuje Dominika Adeszko. B2B Managerka w firmie Super Prezenty.

Spersonalizowany prezent to bardzo ceniony benefit pracowniczy

W takich realiach pracodawcy muszą odpowiedzieć na rzucane przez pracę zdalną wyzwanie: jak nawiązać więź z pracownikiem pomimo dystansu? Jak go docenić?
Dobrym sposobem mogą okazać się odpowiednio dobrane benefity pracownicze – w tym prezenty wysyłane z okazji rocznic, urodzin czy świąt.
Mowa np. o prezentach w formie przeżyć, które można łatwo spersonalizować, np. wybierając atrakcje z miasta, w którym mieszka dany pracowników lub oferując zestaw podarunkowy z różnymi atrakcjami do wyboru przez samego obdarowanego.

Możliwość wyboru prezentu przez pracownika zwielokrotnia jego wartość

REKLAMA

Dowolność w wyborze benefitów jest formą bardzo atrakcyjną dla co piątego pracownika – według. Raportu Siła Doceniania HRM Institute.
Co więcej, na rynek pracy stopniowo napływają Zetki. Jest to pokolenie, które zmienia trendy na rynku pracy i lubi czerpać z życia garściami i rozwijać swoje pasje, jednak nie lubi, gdy ktoś ingeruje w ich wybory.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z tego powodu prezenty, które łatwo dostosować do zainteresowań pracownika oraz te niezwiązane bezpośrednio z pracą, a pozwalające się od niej oderwać, okazują się obecnie strzałem w dziesiątkę. 

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sztuczna inteligencja w urzędach, zdrowiu i wyborach. „Nie będziemy już nigdy anonimowi”

Czy AI może uprościć życie obywateli i zrewolucjonizować państwo? Zdaniem Radosława Mechły, doradcy ds. AI w Buzzcenter, to nieunikniona przyszłość. W rozmowie z Infor.pl opowiada, jak technologia zmieni urzędy, system opieki zdrowotnej, rynek pracy i… naszą prywatność.

Tusk obiecuje: Kwota wolna wzrośnie do 60 tys. zł, ale nie w tym roku

Premier Donald Tusk nie owija w bawełnę: podniesienie kwoty wolnej od podatku to jego priorytet, ale w 2025 roku Polacy nie mają na co liczyć. „To moja twarda obietnica – zrealizuję ją w tej kadencji” – zapowiada. Warunek? Deficyt musi trzymać się w ryzach, bo inaczej grozi nam utrata miliardów z UE.

W którym mieście szanse na własne mieszkanie są największe?

Rynek wtórny na ogół wygrywa z pierwotnym pod względem dostępności mieszkań na przeciętną kieszeń. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach wojewódzkich jest ona największa.

Ubezpieczenie mieszkania na wynajem krótkoterminowy – co musisz wiedzieć?

Wynajem krótkoterminowy jest coraz popularniejszą formą zarabiania na nieruchomościach, ale niesie ze sobą także pewne ryzyka. Co powinna zawierać dobra polisa dla najmu krótkoterminowego? Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie?

REKLAMA

Tydzień, maksymalnie dwa. Wielu pracowników nie czeka dłużej na wynik rekrutacji

6 na 10 badanych pracowników fizycznych deklaruje, iż maksymalny czas rekrutacji, jakiego oczekują od potencjalnego pracodawcy, to dwa tygodnie. Tak wynika z badania „Rynek pracowników fizycznych”, przeprowadzonego na zlecenie serwisu Pracuj.pl.

Darowizna w gotówce od matki: Skarbówka nie odpuszcza – liczy się forma przekazania środków

Choć darowizny między najbliższymi krewnymi często korzystają z pełnego zwolnienia z podatku, fiskus nie pozostawia miejsca na dowolność w ich dokumentowaniu. Najnowsza interpretacja podatkowa pokazuje, że nawet spełnienie podstawowych warunków, takich jak zgłoszenie darowizny w terminie i jej otrzymanie od członka rodziny, nie wystarczy, jeśli środki przekazano w gotówce. Taka forma – mimo zgłoszenia – może oznaczać konieczność zapłaty podatku.

Rola społeczności lokalnych w ochronie dziedzictwa kulturowego

Obowiązek ochrony zabytków nie dotyczy wyłącznie organów administracji czy właścicieli zabytkowych obiektów. Przepisy prawa nakładają ten obowiązek na każdego, kto z dziedzictwem kultury ma kontakt. To fundamentalna zasada, której konsekwencje praktyczne często są niedoceniane.

Obniżenie wieku emerytalnego dla kolejnej grupy zawodowej już w 2026 r.? Resort pracy daje minus Senatorom [PROJEKT]

Trwają prace nad obniżeniem wieku emerytalnego dla kolejnej grupy zawodowej. Chodzi o projekt nowelizacji o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o emeryturach pomostowych wniesiony przez senatorów 18 grudnia 2024 r. Projekt trafił do sejmu na początku maja 2025 r.

REKLAMA

Specjalny dodatek z ZUS trafił do 133,6 tys. osób w Polsce. Sprawdź konto

Specjalny dodatek z ZUS trafił do 133,6 tys. osób w Polsce. Warto zweryfikować swoje konto, ponieważ w wielu przypadkach ZUS wypłacił świadczenie automatycznie, bez składania wniosku. Wielu osobom należą się bowiem z urzędu dodatkowe pieniądze i to nie miało, bo z wyrównaniem od stycznia i z uwzględnieniem marcowej waloryzacji.

Second home (dom rekreacyjny) nie tylko dla bogatych. Ile kosztuje taka przyjemność w 2025 roku?

W Polsce obserwujemy rosnące zainteresowanie tzw. „second home”, czyli domem rekreacyjnym. To trend, który dotyczy nie tylko najbogatszych, ale również klasy średniej. Jakie kierunki wybierają Polacy? Góry, morze czy zagraniczne kurorty? Jakie udogodnienia są dla nich kluczowe? I wreszcie – ile są w stanie zapłacić za swój azyl od codzienności?

REKLAMA