| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXX/246/2013 Rady Gminy Wilkowice

z dnia 30 stycznia 2013r.

w sprawie zmiany załącznika do uchwały Nr VI/40/2011 Rady Gminy Wilkowice, z dnia 28 kwietnia 2011 r. w sprawie szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzaje i wysokość stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe, regulaminu w sprawie przyznawania stypendiów sportowych

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 14 a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1591 ze zmianami), w związku z art. 31 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (t.j. Dz. U. Nr 127, poz. 857)

Rada Gminy uchwala, co następuje:

§ 1. 1. W załączniku do uchwały Nr VI/40/2011 Rady Gminy Wilkowice, z dnia 28 kwietnia 2011 r. w sprawie szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzaje i wysokośc stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe, wprowadza się następujące zmiany:

1) § 1 otrzymuje brzmienie: "Wójt Gminy  może przyznać okresowe, indywidualne stypendia sportowe lub nagrody osobom fizycznym za osiągnięte wyniki sportowe.

2) § 2 otrzymuje brzmienie: "Nagrody i okresowe stypendia sportowe o których mowa w § 1 można przyznać zawodnikowi w kategorii juniorów lub seniorów:

a) medaliście Mistrzostw Polski,

b) zawodnikowi powołanemu do Kadry Narodowej,

c) uczestnikowi zawodów: Mistrzostw Świata lub Mistrzostw Europy, lub Igrzysk Olimpijskich, lub Uniwersjady,

zamieszkałemu na terenie Gminy Wilkowice lub zrzeszonemu w klubie sportowym, którego siedziba znajduje się na terenie Gminy Wilkowice.

3) § 9 otrzymuje brzmienie: "W szczególnie uzasadnionych przypadkach Wójt Gminy, na wniosek Komisji ds. Kultury Fizycznej Sportu i Promocji Gminy może przyznać jednorazową nagrodę lub wyróżnienie zgodnie z zasadą określona w par 6 i 7 regulaminu, z wyłączeniem zapisu par 6 ust. 3, po zasięgnięciu opinii Komisji ds. Budżetowo - Gospodarczych.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Wilkowice.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Gminy


Bartosz Olma

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

wfirma.pl

wFirma.pl jest platformą księgowości on­line udostępniającą, poza księgowością i doradztwem nowoczesne narzędzia informatyczne, niezbędne do zarządzania firmą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »