| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH

z dnia 8 września 2000 r.

w sprawie trybu i terminu powoływania obwodowych komisji wyborczych w obwodach głosowania utworzonych za granicą w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Na podstawie art. 16 ust. 6 ustawy z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2000 r. Nr 47, poz. 544) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Powołanie obwodowej komisji wyborczej następuje najpóźniej na 15 dni przed dniem wyborów.
§ 2.
1. Pełnomocnik komitetu wyborczego lub upoważniona przez niego osoba może zgłosić konsulowi po jednym kandydacie na członka do każdej z obwodowych komisji wyborczych. Do zgłoszenia dołącza się podpisaną przez kandydata zgodę na powołanie w skład wskazanej obwodowej komisji wyborczej.

2. Konsul uwzględni zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, które otrzymał nie później niż w 21 dniu przed dniem wyborów, z zastrzeżeniem ust. 3.

3. W skład każdej obwodowej komisji wyborczej wchodzi z urzędu osoba powołana przez konsula spośród wyborców.

§ 3.
1. Jeśli pełnomocnicy komitetów wyborczych lub upoważnione przez nich osoby zgłoszą więcej niż 8 kandydatów na członka obwodowej komisji wyborczej, konsul w drodze losowania ustala spośród tych kandydatów 8 osób, a następnie powołuje 9-osobowy skład komisji, w tym jedną osobę zgodnie z § 2 ust. 3. O terminie losowania należy powiadomić kandydatów na członków komisji i umożliwić im obecność przy losowaniu.

2. Jeśli pełnomocnicy lub upoważnione przez nich osoby zgłoszą mniej niż 4 kandydatów na członka obwodowej komisji wyborczej albo nie zgłoszą żadnego kandydata, konsul powołuje w skład obwodowej komisji wyborczej wyborców, po uprzednim uzyskaniu ich zgody.

§ 4.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Spraw Zagranicznych: W. Bartoszewski

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »