REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2001 nr 4 poz. 31

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 9 stycznia 2001 r.

w sprawie zasad finansowania zadań realizowanych w ramach międzynarodowej współpracy z zakresu wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa, wynikających z umów i porozumień

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 81 ustawy z dnia 26 listopada 1998 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 155, poz. 1014, z 1999 r. Nr 38, poz. 360, Nr 49, poz. 485, Nr 70, poz. 778 i Nr 110, poz. 1255 oraz z 2000 r. Nr 6, poz. 69, Nr 12, poz. 136, Nr 48, poz. 550, Nr 95, poz. 1041, Nr 119, poz. 1251 i Nr 122, poz. 1315) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Rozporządzenie określa zasady finansowania zadań realizowanych przez Ministra Obrony Narodowej, ministra właściwego do spraw wewnętrznych, wojewodów oraz Szefa Urzędu Ochrony Państwa, w ramach międzynarodowej współpracy z zakresu wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa, zwanych dalej „dysponentami", wynikających z umów i porozumień międzynarodowych, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się w przypadkach określenia zasad, o których mowa w ust. 1, w umowach międzynarodowych.

§ 2.
Zadania, o których mowa w § 1 ust. 1, mogą być realizowane jako:

1) podejmowanie wspólnych przedsięwzięć, a w szczególności: tworzenie wielonarodowych jednostek lub prowadzenie wspólnych ćwiczeń,

2) realizacja wspólnych zamierzeń inwestycyjnych,

3) utrzymywanie i obsługa infrastruktury,

4) udzielenie wsparcia wojskom obcym,

5) działalność szkoleniowa,

6) współpraca przygraniczna,

7) działania podejmowane przez Urząd Ochrony Państwa lub Wojskowe Służby Informacyjne w związku z wykonywaniem funkcji Krajowych Władz Bezpieczeństwa w rozumieniu umów o bezpieczeństwie między Rzecząpospolitą Polską a Organizacją Traktatu Północnoatlantyckiego oraz Unią Zachodnioeuropejską.

§ 3.
1. Zadania, o których mowa w § 1 ust. 1, mogą być finansowane ze środków budżetowych:

1) właściwego dysponenta, wnoszonych jako:

a) wkład do utworzonego wspólnego budżetu,

b) wkłady do wspólnych programów obronnych, w szczególności do Programu Inwestycyjnego Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Dziedzinie Bezpieczeństwa,

2) jednostek realizujących te zadania, jako ich wydatki, stosownie do wykonywanej przez dany kraj swojej części zadania,

3) właściwego dysponenta, w przypadku przejściowego finansowania zadań, pod warunkiem uzyskania zwrotu poniesionych wydatków.

2. W przypadku przejściowego finansowania zadań ze środków budżetowych, otrzymane z tytułu zwrotu wpływy podlegają zarachowaniu na zmniejszenie wydatków właściwego dysponenta, bez względu na datę ich otrzymania.

§ 4.
Wkłady finansowe wniesione na realizację wspólnego budżetu, nie wykorzystane do końca roku w ramach zadań określonych w § 1 ust. 1, są wykorzystywane w latach następnych, zgodnie z planami wydatków.
§ 5.
1. Ze środków właściwych dysponentów mogą być przejściowo ponoszone na rzecz jednostek innych państw wydatki związane z dostarczeniem dóbr i świadczeniem usług.

2. W przypadku dostarczenia dóbr i świadczenia usług przez właściwych dysponentów na potrzeby wojsk obcych, przy równoczesnym korzystaniu z dóbr i usług świadczonych przez wojska obce na rzecz właściwych dysponentów, rozliczenia mogą odbywać się na zasadzie kompensacji rocznej. Wpływy z tego tytułu podlegają zarachowaniu zgodnie z zasadą określoną w § 3 ust. 2.

§ 6.
1. Finansowanie szkoleń odbywających się w szkołach wojskowych, policyjnych, pożarniczych oraz ośrodkach szkolenia Straży Granicznej obejmuje koszty:

1) eksploatacji i utrzymania obiektu i jego wyposażenia,

2) zakwaterowania i wyżywienia,

3) realizacji procesu dydaktycznego.

2. Wydatki związane z działalnością szkoleniową, o których mowa w ust. 1, ponosi szkoła realizująca szkolenia.

3. Opłaty za szkolenie są wnoszone na rachunek bieżący szkoły i są zaliczane na przychody lub zmniejszenie poniesionych wydatków w roku budżetowym.

§ 7.
[1] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: J. Buzek

[1] Rozporządzenie wchodzi w życie 7 lutego 2001 r.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2001-01-23
  • Data wejścia w życie: 2001-02-07
  • Data obowiązywania: 2001-02-07
  • Dokument traci ważność: 2006-07-01
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA