| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW1)

z dnia 28 listopada 2003 r.

w sprawie sprawozdania z działalności Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Na podstawie art. 140 ust. 4 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. Nr 124, poz. 1152) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa szczegółowe warunki i tryb składania sprawozdania z działalności Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, zwanego dalej „sprawozdaniem”, termin jego złożenia oraz niezbędne dane, jakie powinno zawierać.
§ 2.
Niezbędne dane, zawarte w sprawozdaniu, obejmują:

1) ogólne informacje dotyczące Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, zwanego dalej „Biurem”, wraz z listą członków Biura;

2) zagadnienia organizacyjne i kadrowe:

a) władze Biura,

b) struktura organizacyjna Biura,

c) liczba zatrudnionych;

3) przedstawienie realizacji zadań statutowych Biura w podziale na:

a) regulowanie zobowiązań finansowych za członka Biura, w tym także regulowanie zobowiązań finansowych za członka Biura, którego upadłość została ogłoszona,

b) organizowanie likwidacji szkód lub bezpośrednia likwidacja szkód, w przypadkach, o których mowa w art. 122 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, zwanej dalej „ustawą”,

c) pełnienie funkcji organu odszkodowawczego, o którym mowa w art. 128 ust. 1 ustawy,

d) zadania dotyczące dystrybucji i ewidencji dokumentów ubezpieczeń granicznych,

e) pozostałe zadania związane z działalnością Biura.

§ 3.
Sprawozdanie, po zatwierdzeniu przez Walne Zgromadzenie Członków Biura, jest przedstawiane, w terminie do dnia 15 lipca każdego roku, ministrowi właściwemu do spraw instytucji finansowych oraz Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych.
§ 4.
Rozporządzenie ma zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdania rocznego sporządzanego za rok 2004.
§ 5.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2004 r.

Minister Finansów: w z. W. Ciesielski

 

1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej – instytucje finansowe, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 32, poz. 301, Nr 43, poz. 378 i Nr 93, poz. 834).

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

StukPuk.pl

Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »