| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 24 grudnia 2003 r.

w sprawie ustalenia i zmiany urzędowych nazw niektórych miejscowości

Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 2003 r. o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych (Dz. U. Nr 166, poz. 1612) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Ustala się lub zmienia nazwy miejscowości w województwach: dolnośląskim, lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim oraz obiektu fizjograficznego w województwie małopolskim, zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia.
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2004 r.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: K. Janik

 

1) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej – administracja publiczna, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Nr 35, poz. 325 i Nr 58, poz. 533).

Załącznik 1.

Załącznik do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia 24 grudnia 2003 r. (poz. 2288)

Lp.

Województwo, powiat, gmina

Ustalona nazwa miejscowości

Zmienione nazwy miejscowości lub obiektu fizjograficznego

Drugi przypadek deklinacji, forma przymiotnika

Nazwa dotychczasowa

Nazwa zmieniona

1

2

3

4

5

6

 

dolnośląskie

 

 

 

 

 

kłodzki

 

 

 

 

1

Bystrzyca

Góra Igliczna,

-y -ej,

 

Kłodzka

przysiółek wsi

 

 

 

 

Wilkanów

 

 

 

 

oławski

 

 

 

 

2

Domaniów

Grodzieszowice, wieś

Grodziszowice, wieś

-ic,

 

 

 

 

 

grodziszowicki

 

trzebnicki

 

 

 

 

3

Trzebnica

Biadaszków Mały, wieś

Biedaszków Mały, wieś

-owa -ego,

 

 

 

 

 

biedaszkowski

4

Trzebnica

Biadaszków Wielki, wieś

Biedaszków Wielki, wieś

-owa -ego,

 

 

 

 

 

biedaszkowski

 

ząbkowicki

 

 

 

 

5

Ciepłowody

Zakrzów, przysiółek wsi Ciepłowody

Ciepłowody, wieś

-wód,
ciepłowodzki

6

Ziębice

Wigancice, wieś

Wigańcice, wieś

-ic,

 

 

 

 

 

wigańcicki

 

lubelskie

 

 

 

 

 

bialski

 

 

 

 

7

Janów Podlaski

Werchlis, wieś

Werchliś, wieś

-isia,

 

 

 

 

 

werchliski

 

opolski

 

 

 

 

8

Józefów

Józefów, wieś

Józefów nad Wisłą, wieś

-owa nad Wisłą,

 

 

 

 

 

józefowski

 

parczewski

 

 

 

9

Jabłoń

Antopol, wieś

Wantopol, wieś

-a,

 

 

 

 

 

wantopolski

 

tomaszowski

 

 

 

 

10

Lubycza

Bukowina, część wsi Hrebenne

Bukowinka, część wsi Hrebenne

-i

 

Królewska

 

 

 

11

Lubycza

Nowe Dyniska, osada

Dyniska Nowe, osada

-isk -ych,

 

Królewska

 

 

 

12

Lubycza

Hrebenne, gajówka

Hrebenne, wieś

-ego,

 

Królewska

 

 

 

hrebeński

13

Lubycza Królewska

Hrebenne, leśniczówka

Hrebenne, wieś

-ego,

 

 

 

 

 

hrebeński

14

Lubycza Królewska

Hrebenne-Osada,

-ego -y,

 

 

część wsi Hrebenne

 

 

15

Lubycza Królewska

Lubycza Królewska, leśniczówka

Lubycza Królewska, wieś

-y -ej,

 

 

 

 

 

lubycki

16

Lubycza Królewska

Nowy Machnów, osada

Machnów Nowy, osada

-owa -ego,

 

1

2

3

4

5

6

17

Lubycza Królewska

Stary Machnów, osada

Machnów Stary, osada

-owa -ego,

 

 

 

 

 

18

Lubycza Królewska

Nowosiółki Przednie, część osady Machnów Nowy

-ek -ich,

 

 

 

 

 

19

Lubycza Królewska

Ruda Żurawiecka, osada

Ruda Żurawiecka-Osada, osada

-y -ej -y,

 

 

 

 

 

20

Lubycza Królewska

Wólka Wierzbicka, część osady Machnów Nowy

-i -ej,

 

 

 

 

 

21

Lubycza Królewska

Żurawce, osada

Żurawce-Osada, osada

-wiec -y,

 

 

 

 

 

 

lubuskie

 

 

 

 

 

międzyrzecki

 

 

 

 

22

Międzyrzecz

Gumniska, przysiółek wsi Kuligowo

Marianowo, przysiółek wsi Kuligowo

-a,

 

 

 

 

 

 

łódzkie

 

 

 

 

 

bełchatowski

 

 

 

 

23

Bełchatów

Emilów, osada

Emilin, wieś

-a,

 

 

 

 

 

emiliński

 

pabianicki

 

 

 

 

24

Lutomiersk

Dziechtarzew, wieś

Dziektarzew, wieś

-a,

 

 

 

 

 

dziektarzewski

 

małopolskie

 

 

 

 

 

gorlicki

 

 

 

 

25

Uście Gorlickie

Wysowa, wieś

Wysowa-Zdrój, wieś

-ej -oju,

 

 

 

 

 

wysowski

 

krakowski

 

 

 

 

26

Kocmyrzów-Luborzyca

Wysiółek Luborzycki, wieś

Wysiołek Luborzycki, wieś

-łka -ego,

 

 

 

 

 

wysiołecki

27

Michałowice

Stare Więcławice, wieś

Więcławice Stare, wieś

-ic -ych,

 

 

 

 

 

więcławicki

28

Michałowice

Stare Zagórzyce, wieś

Zagórzyce Stare, wieś

-yc -ych,

 

 

 

 

 

zagórzycki

29

Zielonki

Brzozówka Korzkiewska, wieś

Brzozówka, wieś

-i,

 

 

 

 

 

brzozówecki

 

nowosądecki

 

 

 

 

30

Grybów

Siółkowa, wieś

Siołkowa, wieś

-ej,

 

 

 

 

 

siołkowski,

31

Nawojowa

Bącza-Kunina, wieś

-ej -y,

 

 

 

 

 

bączokuniniań­ski

 

 

 

 

 

32

Nawojowa

Bącza, wieś

Bącza, część wsi Bącza-Kunina

-ej,

 

 

 

 

 

33

Nawojowa

Kunina, przysiółek wsi Bącza

Kunina, część wsi Bącza-Kunina

-y,

 

 

 

 

 

34

Podegrodzie

Naszczowice, wieś

Naszacowice, wieś

-ic,

 

 

 

 

 

naszacowicki

 

olkuski

 

 

 

 

35

Trzyciąż

Tarnowa, wieś

Tarnawa, wieś

-y,

 

 

 

 

 

tarnawski

 

1

2

3

4

5

6

 

tarnowski

 

 

 

 

36

Radłów

Brzeźnica, przysiółek wsi Wola Radłowska

Brzeźnica, wieś

-y,

 

 

 

 

 

brzeźnicki

37

Zakliczyn

Faliszowice, wieś

Faliszewice, wieś

-ic,

 

 

 

 

 

faliszewicki

 

wadowicki

 

 

 

 

38

Andrychów

Magurka, góra

Groń Jana Pawła II, góra

-nia Jana Pawła II,

 

 

 

 

 

 

mazowieckie

 

 

 

 

 

węgrowski

 

 

 

 

39

Liw

Stara Wieś, wieś

Starawieś, wieś

Starejwsi,

 

 

 

 

 

starowiejski

 

wołomiński

 

 

 

 

40

Jadów

Nowy Jadów-Letnisko, wieś

Letnisko Nowy Jadów, wieś

-a -ego -owa,

 

 

 

 

 

jadowski

41

Klembów

Nowy Pasek, wieś

Pasek, wieś

-ska,

 

 

 

 

 

pasecki

 

żuromiński

 

 

 

 

42

Siemiątkowo Koziebrodzkie

Siemiątkowo Koziebrodzkie, wieś

Siemiątkowo, wieś

-a,

 

 

 

 

 

siemiątkowski

 

opolskie

 

 

 

 

 

kluczborski

 

 

 

 

43

Wołczyn

Zabagnie, przysiółek wsi Gierałcice

Gierałcice Małe, przysiółek wsi Gierałcice

-ic -ych,

 

 

 

 

 

 

oleski

 

 

 

 

44

Gorzów Śląski

Gola, wieś

Goła, wieś

-ej,

 

 

 

 

 

golski

45

Gorzów Śląski

Nowa Wieś Oleska, wieś

Nowa Wieś, wieś

-ej Wsi,

 

 

 

 

 

nowowiejski

46

Gorzów Śląski

Pawłowice Gorzowskie, wieś

Pawłowice, wieś

-ic,

 

 

 

 

 

pawłowicki

 

prudnicki

 

 

 

 

47

Głogówek

Kolonia Świętej Anny, przysiółek wsi Kazimierz,

Anachów, przysiółek wsi Kazimierz

-owa,

 

 

 

 

 

48

Głogówek

Klików, przysiółek wsi Zawada

But, przysiółek wsi Zawada

-a,

 

 

 

 

 

49

Głogówek

Czekaj, przysiółek wsi Nowe Kotkowice

Chudoba, przysiółek wsi Nowe Kotkowice

-y,

 

 

 

 

 

 

podkarpackie

 

 

 

 

 

łańcucki

 

 

 

 

50

Łańcut

Rogóźno, wieś

Rogóżno, wieś

-a,

 

 

 

 

 

rogóżański

51

Łańcut

Rogóźno Dolne, część wsi Rogóźno

Rogóżno Dolne, część wsi Rogóżno

-a -ego,

 

 

 

 

 

52

Łańcut

Rogóźno Górne, część wsi Rogóźno

Rogóżno Górne, część wsi Rogóżno

-a -ego,

 

 

 

 

 

 

sanocki

 

 

 

 

53

Zarszyn

Posada Jaćmierska Górna, wieś

Posada Jaćmierska, wieś

-y -ej, posadzki

 

1

2

3

4

5

6

 

stalowowolski

 

 

 

 

54

Zaleszany

Obojnia, wieś

Obojna, Wieś

-ny,

 

 

 

 

 

obojniański

 

podlaskie

 

 

 

 

 

białostocki

 

 

 

 

55

Tykocin

Sanniki, wieś

Saniki, wieś

-ik,

 

 

 

 

 

sanicki

 

hajnowski

 

 

 

 

56

Dubicze Cerkiewne

Dubicze-Tofiłowce, wieś

Tofiłowce, wieś

-ów,

 

 

 

 

 

tofiłowski

 

moniecki

 

 

 

 

57

Jaświły

Nowe Dolistowo, wieś

Dolistowo Nowe, wieś

-a -ego,

 

 

 

 

 

dolistowski

58

Jaświły

Stare Dolistowo, wieś

Dolistowo Stare, wieś

-a -ego,

 

 

 

 

 

dolistowski

 

siemiatycki

 

 

 

 

59

Siemiatycze

Krasewicze-Czerepy, wieś

Krasewice-Czerepy, wieś

-ic -ów,

 

 

 

 

 

krasewicki

60

Siemiatycze

Krasewicze-Jagiełki, wieś

Krasewice-Jagiełki, wieś

-ic -ek,

 

 

 

 

 

krasewicki

61

Siemiatycze

Stare Krasewicze, wieś

Krasewice Stare, wieś

-ic -ych,

 

 

 

 

 

krasewicki

 

pomorskie

 

 

 

 

 

bytowski

 

 

 

 

62

Lipnica

Pod Prądzone, część wsi Ostrowite

Ostrowite, wieś

-ego,

 

 

 

 

 

ostrowicki

 

wejherowski

 

 

 

 

63

Szemud

Bojan, wieś

Bojano, wieś

-a,

 

 

 

 

 

bojański

 

śląskie

 

 

 

 

 

częstochowski

 

 

 

 

64

Kłomnice

Niwki-Tomaszów, wieś

Niwki, wieś

-ek,

 

 

 

 

 

niwecki

 

kłobucki

 

 

 

 

65

Przystajń

Nowa Kuźnica, wieś

Kuźnica Nowa, wieś

-y -ej,

 

 

 

 

 

kuźnicki

66

Przystajń

Stara Kuźnica, wieś

Kuźnica Stara, wieś

-y -ej,

 

 

 

 

 

kuźnicki

 

świętokrzy­skie

 

 

 

 

 

kielecki

 

 

 

 

67

Bieliny

Bieliny Kapitulne, wieś

Bieliny, wieś

-in,

 

 

 

 

 

bieliński

68

Bieliny

Bieliny Poduchowne, wieś

Bieliny, wieś

-in,

 

 

 

 

 

bieliński

69

Bieliny

Stara Huta-Koszary, wieś

Huta Koszary, wieś

-y -ar,

 

 

 

 

 

hucki

70

Bieliny

Nowa Huta, wieś

Huta Nowa, wieś

-y -ej,

 

 

 

 

 

hucki

71

Bieliny

Stara Huta, wieś

Huta Stara, wieś

-y -ej,

 

 

 

 

 

hucki

 

1

2

3

4

5

6

72

Bieliny

Szklana Huta, wieś

Huta Szklana, wieś

-y -ej,

 

 

 

 

 

hucki

73

Bodzentyn

Leśna, wieś

Leśna-Stara Wieś, wieś

-ej -ej Wsi,

 

 

 

 

 

leśnieński

74

Bodzentyn

Sieradowice- Parcele, wieś

-ic -li,

 

 

 

 

 

sieradowicki

75

Bodzentyn

Parcele, przysiółek wsi Ściegnia

Wzdół-Parcele, wieś

-ołu -li,

 

 

 

 

 

wzdolski

 

warmińsko-mazurskie

 

 

 

 

 

mrągowski

 

 

 

 

76

Mikołajki

Sady, wieś

Stare Sady, wieś

-ych -ów,

 

 

 

 

 

starosadzki

 

nowomiejski

 

 

 

 

77

Biskupiec

Tymawa Wielka, wieś

Wielka Tymawa, wieś

-ej -y,

 

 

 

 

 

wielkotymaw­ski

 

wielkopolskie

 

 

 

 

 

kaliski

 

 

 

 

78

Żelazków

Nowy Borków, wieś

Borków Nowy, wieś

-owa -ego,

 

 

 

 

 

borkowski

79

Żelazków

Stary Borków, wieś

Borków Stary, wieś

-owa -ego,

 

 

 

 

 

borkowski

80

Żelazków

Góry, wieś

Góry Złotnickie, wieś

Gór -ich,

 

 

 

 

 

górski

81

Żelazków

Kokanin-Kolonia, wieś

Kolonia Kokanin, wieś

-nii -a,

 

 

 

 

 

kokaniński

82

Żelazków

Skarszewek-Kolonia, wieś

Kolonia Skarszewek, wieś

-nii -wka,

 

 

 

 

 

skarszewski

83

Żelazków

Żelazków-Kolonia, wieś

Żelazków, wieś

-owa,

 

 

 

 

 

żelazkowski

 

koniński

 

 

 

 

84

Krzymów

Czubki, część wsi Paprotnia

Paprotnia, wieś

-ni,

 

 

 

 

 

paprocieński

 

kościański

 

 

 

 

85

Śmigiel

Nadolnik, część wsi Czacz

Nadolnik, wieś

-a,

 

 

 

 

 

nadolnicki

86

Śmigiel

Podśmigiel, część wsi Bronikowo

Podśmigiel, wieś

-gla,

 

 

 

 

 

podśmigielski

 

zachodniopo­morskie

 

 

 

 

 

myśliborski

 

 

 

 

87

Nowogródek

Sławno, kolonia

Stawno, kolonia

-a,

 

Pomorski

 

 

 

 

wałecki

 

 

 

 

88

Mirosławiec

Mirosławiec, osada

Mirosławiec Górny, osada

-wca -ego,

 

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Wiśniewski

Doradca podatkowy. Menedżer w Departamencie Doradztwa Podatkowego Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »