reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 24 lutego 2004 r.

w sprawie wynagrodzenia osób wchodzących w skład komisji wojewódzkiej do spraw służby zastępczej i komisji do spraw służby zastępczej

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o służbie zastępczej (Dz. U. Nr 223, poz. 2217) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa sposób ustalania wynagrodzenia za udział w pracach komisji wojewódzkiej do spraw służby zastępczej, zwanej dalej „komisją wojewódzką” i komisji do spraw służby zastępczej, zwanej dalej „komisją”, a także sposób ustalania wysokości i warunków wypłaty diet i innych należności przysługujących w związku z pracą w tych komisjach, jeżeli osoby te zamieszkują poza miejscowościami, w których działają te komisje.
§ 2.
Osobom wchodzącym w skład komisji wojewódzkiej i komisji przysługuje wynagrodzenie obliczone jako iloczyn:

1) dla przewodniczącego komisji wojewódzkiej i komisji – kwoty 120 zł i liczby posiedzeń, którym przewodniczył w miesiącu;

2) dla członka komisji wojewódzkiej i komisji – kwoty 100 zł i liczby posiedzeń, w których uczestniczył w miesiącu.

§ 3.
Osoby wchodzące w skład komisji wojewódzkiej i komisji, zamieszkałe poza miejscowością, w której działają te komisje, otrzymują diety i inne należności przysługujące pracownikom z tytułu podróży służbowych na obszarze kraju, w wysokości i na warunkach określonych w przepisach rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2002 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju (Dz. U. Nr 236, poz. 1990).
§ 4.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: L. Miller

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

TAAC Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama