| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)

z dnia 22 kwietnia 2008 r.

w sprawie zwrotu pomocy do plantacji trwałych

Na podstawie art. 29b ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 2007 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego (Dz. U. Nr 35, poz. 217 i Nr 99, poz. 666 oraz z 2008 r. Nr 44, poz. 262) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa szczegółowe warunki dokonywania zwrotu całości lub części pomocy do plantacji trwałych.
§ 2.
Pomoc do plantacji trwałych podlega zwrotowi:

1) w wysokości 25 % przyznanej pomocy – w przypadku gdy rolnikowi nie zostanie przyznana płatność do upraw roślin energetycznych na podstawie wniosku, o którym mowa w art. 29a ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 26 stycznia 2007 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, zwanej dalej „ustawą”;

2) proporcjonalnie do różnicy stwierdzonej między ilością roślin zebranych w danym roku z powierzchni plantacji upraw trwałych objętej pomocą do plantacji trwałych a ilością roślin przeznaczonych na cele energetyczne, przy czym podstawą do obliczenia wysokości zwrotu jest 25 % kwoty przyznanej pomocy – w przypadku gdy nie wszystkie zebrane w danym roku rośliny energetyczne zostały przeznaczone na cele energetyczne;

3) w wysokości 100 % przyznanej pomocy – w przypadku gdy plantacja nie była utrzymywana w okresie, o którym mowa w art. 29a ust. 5 pkt 1 ustawy.

§ 3.
Całkowity zwrot pomocy do plantacji trwałych nie może przekroczyć kwoty tej pomocy przyznanej rolnikowi.
§ 4.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: M. Sawicki

 

1) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej – rynki rolne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 216, poz. 1599).

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł partnerski

Eksperci portalu infor.pl

BillBird SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »