| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW1)

z dnia 19 marca 2015 r.

w sprawie właściwości urzędów celnych i izb celnych w zakresie podatku od wydobycia niektórych kopalin

Na podstawie art. 11 ust. 3 ustawy z dnia 2 marca 2012 r. o podatku od wydobycia niektórych kopalin (Dz. U. poz. 362, z 2014 r. poz. 1215 oraz z 2015 r. poz. 211) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Właściwość Urzędu Celnego i Izby Celnej]

1. Urzędem celnym, którego naczelnik jest właściwy w zakresie podatku od wydobycia niektórych kopalin, jest Urząd Celny w Legnicy.

2. Izbą celną, której dyrektor jest właściwy w zakresie podatku od wydobycia niektórych kopalin, jest Izba Celna we Wrocławiu.

§ 2. [Zapłata podatku od wydobycia niektórych kopalin]

Właściwą izbą celną, na której rachunek bankowy dokonuje się zapłaty podatku od wydobycia niektórych kopalin, jest Izba Celna we Wrocławiu.

§ 3. [Terytorialny zasięg działania]

Terytorialny zasięg działania Naczelnika Urzędu Celnego w Legnicy oraz Dyrektora Izby Celnej we Wrocławiu w zakresie podatku od wydobycia niektórych kopalin obejmuje całe terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

§ 4. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2015 r.2)

Minister Finansów: M. Szczurek


1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej - finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 września 2014 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. poz. 1256).

2) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 6 kwietnia 2012 r. w sprawie określenia urzędów celnych i izb celnych, których odpowiednio naczelnicy i dyrektorzy są właściwi w zakresie podatku od wydobycia niektórych kopalin, a także terytorialnego zasięgu ich działania (Dz. U. poz. 396), które traci moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 211).

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy sp.k.

Ekspert w dziedzinach prawa związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »