| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW

z dnia 7 grudnia 2015 r.

w sprawie utworzenia Ministerstwa Rozwoju oraz zniesienia Ministerstwa Gospodarki

Na podstawie art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392 oraz z 2015 r. poz. 1064) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Ministerstwo Rozwoju]

1. Tworzy się Ministerstwo Rozwoju w drodze przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

2. Przekształcenie, o którym mowa w ust. 1, polega na:

1) wyłączeniu z dotychczasowego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, obsługującego sprawy działów budownictwo, lokalne planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo, gospodarka morska, rozwój regionalny i transport, komórek organizacyjnych obsługujących sprawy działów budownictwo, lokalne planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo, gospodarka morska i transport oraz pracowników obsługujących sprawy tych działów;

2) włączeniu do dotychczasowego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, obsługującego sprawy działów budownictwo, lokalne planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo, gospodarka morska, rozwój regionalny i transport, komórek organizacyjnych dotychczasowego Ministerstwa Gospodarki obsługujących sprawy działu gospodarka oraz pracowników obsługujących sprawy tego działu.

§ 2. [Wyłączenie komórek obsługujących sprawy z zakresu działów energia i gospodarka złożami kopalin]

Z dniem 27 listopada 2015 r. z Ministerstwa Rozwoju wyłącza się komórki organizacyjne obsługujące sprawy z zakresu działów energia i gospodarka złożami kopalin oraz pracowników obsługujących te sprawy.

§ 3. [Zniesienie Ministerstwa Gospodarki]

Znosi się Ministerstwo Gospodarki.

§ 4. [Przepisy uchylone]

Tracą moc:

1) rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 31 października 2005 r. w sprawie utworzenia Ministerstwa Gospodarki oraz zniesienia Ministerstwa Gospodarki i Pracy (Dz. U. Nr 220, poz. 1880);

2) rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 listopada 2013 r. w sprawie utworzenia Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz zniesienia Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (Dz. U. poz. 1390).

§ 5. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od dnia 16 listopada 2015 r.

Prezes Rady Ministrów: B. Szydło

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Smolińska-Wiśnioch

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »