| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 4 grudnia 2015 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych w systemie informatycznym

Na podstawie art. 251 ust. 2 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece (Dz. U. z 2013 r. poz. 707, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Rozporządzenie w sprawie zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych w systemie informatycznym]

W rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 21 listopada 2013 r. w sprawie zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych w systemie informatycznym (Dz. U. poz. 1411, z późn. zm.2)) załącznik nr 1 do rozporządzenia otrzymuje brzmienie określone w załączniku do niniejszego rozporządzenia.

§ 2. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.

Minister Sprawiedliwości: Z. Ziobro


1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2013 r. poz. 830, 941 i 1289 oraz z 2015 r. poz. 218, 978 i 1433.

2) Zmiany wymienionego rozporządzenia zostały ogłoszone w Dz. U. z 2014 r. poz. 1400 i 1696 oraz z 2015 r. poz. 1613.

Załącznik 1. [OZNACZENIA KODÓW WYDZIAŁÓW KSIĄG WIECZYSTYCH SĄDÓW REJONOWYCH]

Załącznik do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości
z dnia 4 grudnia 2015 r. (poz. 2128)

OZNACZENIA KODÓW WYDZIAŁÓW KSIĄG WIECZYSTYCH SĄDÓW REJONOWYCH

Lp.

Sąd apelacyjny

Sąd okręgowy

Kod sądu okręgowego

Wydział ksiąg wieczystych sądu rejonowego

Kod wydziału ksiąg wieczystych sądu rejonowego

1

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Sąd Okręgowy w Białymstoku

BI

w Białymstoku

BI1B

2

w Bielsku Podlaskim

BI1P

3

w Bielsku Podlaskim – wydział zamiejscowy z siedzibą w Hajnówce

BI2P

4

w Bielsku Podlaskim – wydział zamiejscowy z siedzibą w Siemiatyczach

BI3P

5

w Sokółce

BI1S

6

Sąd Okręgowy w Łomży

LM

w Grajewie

LM1G

7

w Łomży

LM1L

8

w Wysokiem Mazowieckiem

LM1W

9

w Zambrowie

LM1Z

10

Sąd Okręgowy w Olsztynie

OL

w Bartoszycach

OL1Y

11

w Biskupcu

OL1B

12

w Giżycku

OL1G

13

w Giżycku – wydział zamiejscowy z siedzibą w Węgorzewie

OL2G

14

w Kętrzynie

OL1K

15

w Lidzbarku Warmińskim

OL1L

16

w Mrągowie

OL1M

17

w Nidzicy

OL1N

18

w Olsztynie

OL1O

19

w Piszu

OL1P

20

w Szczytnie

OL1S

21

Sąd Okręgowy w Ostrołęce

OS

w Ostrołęce

OS1O

22

w Ostrowi Mazowieckiej

OS1M

23

w Przasnyszu

OS1P

24

w Pułtusku

OS1U

25

w Wyszkowie

OS1W

26

Sąd Okręgowy w Suwałkach

SU

w Augustowie

SU1A

27

w Augustowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Sejnach

SU1N

28

w Ełku

OL1E

29

w Olecku

OL1C

30

w Suwałkach

SU1S

31

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

BY

w Bydgoszczy

BY1B

32

w Inowrocławiu

BY1I

33

w Mogilnie

BY1M

34

w Nakle nad Notecią

BY1N

35

w Szubinie

BY1U

36

w Świeciu

BY1S

37

w Tucholi

BY1T

38

w Tucholi – wydział zamiejscowy z siedzibą w Sępólnie Krajeńskim

BY2T

39

w Żninie

BY1Z

40

Sąd Okręgowy w Elblągu

EL

w Braniewie

EL1B

41

w Działdowie

EL1D

42

w Elblągu

EL1E

43

w Iławie

EL1I

44

w Nowym Mieście Lubawskim

EL1N

45

w Ostródzie

EL1O

46

w Ostródzie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Morągu

EL2O

47

Sąd Okręgowy w Gdańsku

GD

Gdańsk-Północ w Gdańsku

GD1G

48

w Gdyni

GD1Y

49

w Kartuzach

GD1R

50

w Kościerzynie

GD1E

51

w Kwidzynie

GD1I

52

w Kwidzynie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Sztumie

GD21

53

w Malborku

GD1M

54

w Malborku – wydział zamiejscowy z siedzibą w Nowym Dworze Gdańskim

GD2M

55

w Sopocie

GD1S

56

w Starogardzie Gdańskim

GD1A

57

w Tczewie

GD1T

58

w Wejherowie

GD1W

59

w Wejherowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Pucku

GD2W

60

Sąd Okręgowy w Słupsku

SL

w Bytowie

SL1B

61

w Chojnicach

SL1C

62

w Człuchowie

SL1Z

63

w Lęborku

SL1L

64

w Miastku

SL1M

65

w Słupsku

SL1S

66

Sąd Okręgowy w Toruniu

TO

w Brodnicy

TO1B

67

w Chełmnie

TO1C

68

w Golubiu-Dobrzyniu

TO1G

69

w Grudziądzu

TO1U

70

w Toruniu

TO1T

71

w Wąbrzeźnie

TO1W

72

Sąd Okręgowy we Włocławku

WL

w Aleksandrowie Kujawskim

WL1A

73

w Lipnie

WL1L

74

w Radziejowie

WL1R

75

w Rypinie

WL1Y

76

we Włocławku

WL1W

77

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej

BB

w Bielsku-Białej

BB1B

78

w Cieszynie

BB1C

79

w Żywcu

BB1Z

80

Sąd Okręgowy w Częstochowie

CZ

w Częstochowie

CZ1C

81

w Częstochowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Kłobucku

CZ2C

82

w Lublińcu

CZ1L

83

w Myszkowie

CZ1M

84

w Zawierciu

CZ1Z

85

Sąd Okręgowy w Gliwicach

GL

w Gliwicach

GL1G

86

w Jastrzębiu-Zdroju

GL1J

87

w Raciborzu

GL1R

88

w Rudzie Śląskiej

GL1S

89

w Rybniku

GL1Y

90

w Tarnowskich Górach

GL1T

91

w Wodzisławiu Śląskim

GL1W

92

w Zabrzu

GL1Z

93

w Żorach

GL1X

94

Sąd Okręgowy w Katowicach

KA

w Będzinie

KA1B

95

w Bytomiu

KA1Y

96

w Chorzowie

KA1C

97

w Dąbrowie Górniczej

KA1D

98

w Jaworznie

KA1J

99

Katowice-Wschód w Katowicach

KA1K

100

w Mikołowie

KA1M

101

w Mysłowicach

KA1L

102

w Pszczynie

KA1P

103

w Siemianowicach Śląskich

KA1I

104

w Sosnowcu

KA1S

105

w Tychach

KA1T

106

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Sąd Okręgowy w Kielcach

KI

w Busku-Zdroju

KI1B

107

w Busku-Zdroju – wydział zamiejscowy z siedzibą w Kazimierzy Wielkiej

KI1I

108

w Jędrzejowie

KI1J

109

w Kielcach

KI1L

110

w Końskich

KI1K

111

w Opatowie

KI1T

112

w Ostrowcu Świętokrzyskim

KI1O

113

w Pińczowie

KI1P

114

w Sandomierzu

KI1S

115

w Skarżysku-Kamiennej

KI1R

116

w Starachowicach

KI1H

117

w Staszowie

KI1A

118

we Włoszczowie

KI1W

119

Sąd Okręgowy w Krakowie

KR

w Chrzanowie

KR1C

120

dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Czernichowie

KR1K

121

dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Krzeszowicach

KR2K

122

dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Proszowicach

KR1H

123

dla Krakowa-Podgórza w Krakowie

KR1P

124

dla Krakowa-Podgórza w Krakowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Skale

KR2P

125

w Miechowie

KR1M

126

w Miechowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Słomnikach

KR1S

127

w Myślenicach

KR1Y

128

w Myślenicach – wydział zamiejscowy z siedzibą w Dobczycach

KR2Y

129

w Olkuszu

KR1O

130

w Oświęcimiu

KR1E

131

w Oświęcimiu – wydział zamiejscowy z siedzibą w Kętach

KR2E

132

w Suchej Beskidzkiej

KR1B

133

w Wadowicach

KR1W

134

w Wieliczce

KR1I

135

w Wieliczce – wydział zamiejscowy z siedzibą w Niepołomicach

KR2I

136

w Wieliczce – wydział zamiejscowy z siedzibą w Skawinie

KR3I

137

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

NS

w Gorlicach

NS1G

138

w Limanowej

NS1L

139

w Limanowej – wydział zamiejscowy z siedzibą w Mszanie Dolnej

NS2L

140

w Nowym Sączu

NS1S

141

w Nowym Sączu – wydział zamiejscowy z siedzibą w Muszynie

NS1M

142

w Nowym Targu

NS1T

143

w Zakopanem

NS1Z

144

Sąd Okręgowy w Tarnowie

TR

w Bochni

TR1O

145

w Brzesku

TR1B

146

w Dąbrowie Tarnowskiej

TR1D

147

w Tarnowie

TR1T

148

w Tarnowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Tuchowie

TR2T

149

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Sąd Okręgowy w Lublinie

LU

w Białej Podlaskiej

LU1B

150

w Chełmie

LU1C

151

w Kraśniku

LU1K

152

w Lubartowie

LU1A

153

Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

LU1S

154

Lublin-Zachód w Lublinie

LU1I

155

w Łukowie

LU1U

156

w Opolu Lubelskim

LU1O

157

w Puławach

LU1P

158

w Radzyniu Podlaskim

LU1R

159

w Rykach

LU1Y

160

we Włodawie

LU1W

161

Sąd Okręgowy w Radomiu

RA

w Grójcu

RA1G

162

w Grójcu – wydział zamiejscowy z siedzibą w Białobrzegach

RA2G

163

w Kozienicach

RA1K

164

w Lipsku

RA1L

165

w Przysusze

RA1P

166

w Radomiu

RA1R

167

w Szydłowcu

RA1S

168

w Zwoleniu

RA1Z

169

w Zwoleniu – wydział zamiejscowy z siedzibą w Pionkach

RA2Z

170

Sąd Okręgowy w Siedlcach

SI

w Garwolinie

SI1G

171

w Mińsku Mazowieckim

SI1M

172

w Siedlcach

SI1S

173

w Siedlcach – wydział zamiejscowy z siedzibą w Łosicach

SI2S

174

w Sokołowie Podlaskim

SI1P

175

w Węgrowie

SI1W

176

Sąd Okręgowy w Zamościu

ZA

w Biłgoraju

ZA1B

177

w Hrubieszowie

ZA1H

178

w Janowie Lubelskim

ZA1J

179

w Krasnymstawie

ZA1K

180

w Tomaszowie Lubelskim

ZA1T

181

w Zamościu

ZAIZ

182

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Sąd Okręgowy w Kaliszu

KZ

w Jarocinie

KZ1J

183

w Kaliszu

KZ1A

184

w Kępnie

KZ1E

185

w Krotoszynie

KZ1R

186

w Ostrowie Wielkopolskim

KZ1W

187

w Ostrzeszowie

KZ1O

188

w Pleszewie

KZ1P

189

Sąd Okręgowy w Łodzi

LD

w Brzezinach

LD1B

190

w Kutnie

LD1K

191

w Łęczycy

LD1Y

192

dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi

LD1M

193

w Łowiczu

LD1O

194

w Pabianicach

LD1P

195

w Rawie Mazowieckiej

LD1R

196

w Skierniewicach

LD1H

197

w Zgierzu

LD1G

198

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

PT

w Bełchatowie

PT1B

199

w Opocznie

PT1O

200

w Piotrkowie Trybunalskim

PT1P

201

w Radomsku

PT1R

202

w Tomaszowie Mazowieckim

PT1T

203

Sąd Okręgowy w Płocku

PL

w Ciechanowie

PL1C

204

w Gostyninie

PL1G

205

w Mławie

PL1M

206

w Mławie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Żurominie

PL2M

207

w Płocku

PL1P

208

w Płońsku

PL1L

209

w Sierpcu

PL1E

210

w Sochaczewie

PL1O

211

w Żyrardowie

PL1Z

212

Sąd Okręgowy w Sieradzu

SR

w Łasku

SR1L

213

w Łasku – wydział zamiejscowy z siedzibą w Poddębicach

SR2L

214

w Sieradzu

SR1S

215

w Wieluniu

SR1W

216

w Wieluniu – wydział zamiejscowy z siedzibą w Pajęcznie

SR2W

217

w Zduńskiej Woli

SR1Z

218

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Sąd Okręgowy w Koninie

KN

w Kole

KN1K

219

w Koninie

KN1N

220

w Słupcy

KN1S

221

w Turku

KN1T

222

Sąd Okręgowy w Poznaniu

PO

w Chodzieży

PO1H

223

w Chodzieży – wydział zamiejscowy z siedzibą w Wyrzysku

PO2H

224

w Gnieźnie

PO1G

225

w Gostyniu

PO1Y

226

w Grodzisku Wielkopolskim

PO1S

227

w Kościanie

PO1K

228

w Lesznie

PO1L

229

w Nowym Tomyślu

PO1N

230

w Obornikach

PO1O

231

w Pile

PO1I

232

Poznań-Stare Miasto w Poznaniu – dla części miasta Poznania w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnic: Grunwald, Jeżyce i Stare Miasto oraz gmin: Czerwonak, Dopiewo, Murowana Goślina, Suchy Las i Tarnowo Podgórne

PO1P

233

Poznań-Stare Miasto w Poznaniu – dla części miasta Poznania w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnic Nowe Miasto i Wilda, miast Luboń i Puszczykowo oraz gmin Komorniki i Swarzędz

PO2P

234

w Rawiczu

PO1R

235

w Szamotułach

PO1A

236

w Szamotułach – wydział zamiejscowy z siedzibą w Międzychodzie

PO2A

237

w Śremie

PO1M

238

w Środzie Wielkopolskiej

PO1D

239

w Trzciance

PO1T

240

w Trzciance – wydział zamiejscowy z siedzibą w Czarnkowie

PO2T

241

w Wągrowcu

PO1B

242

w Wolsztynie

PO1E

243

we Wrześni

PO1F

244

w Złotowie

PO1Z

245

Sąd Okręgowy w Zielonej Górze

ZG

w Krośnie Odrzańskim

ZG1K

246

w Krośnie Odrzańskim – wydział zamiejscowy z siedzibą w Gubinie

ZG2K

247

w Nowej Soli

ZG1N

248

w Świebodzinie

ZG1S

249

w Świebodzinie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Sulechowie

ZG2S

250

we Wschowie

ZG1W

251

w Zielonej Górze

ZG1E

252

w Żaganiu

ZG1G

253

w Żarach

ZG1R

254

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

Sąd Okręgowy w Krośnie

KS

w Brzozowie

KS1B

255

w Jaśle

KS1J

256

w Krośnie

KS1K

257

w Lesku

KS1E

258

w Lesku – wydział zamiejscowy z siedzibą w Ustrzykach Dolnych

KS2E

259

w Sanoku

KS1S

260

Sąd Okręgowy w Przemyślu

PR

w Jarosławiu

PR1J

261

w Lubaczowie

PR1L

262

w Przemyślu

PR1P

263

w Przeworsku

PR1R

264

w Przeworsku – wydział zamiejscowy z siedzibą w Sieniawie

PR2R

265

Sąd Okręgowy w Rzeszowie

RZ

w Dębicy

RZ1D

266

w Leżajsku

RZ1E

267

w Łańcucie

RZ1A

268

w Ropczycach

RZ1R

269

w Rzeszowie

RZ1Z

270

w Rzeszowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Tyczynie

RZ2Z

271

w Strzyżowie

RZ1S

272

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu

TB

w Kolbuszowej

TB1K

273

w Mielcu

TB1M

274

w Nisku

TB1N

275

w Stalowej Woli

TB1S

276

w Tarnobrzegu

TB1T

277

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim

GW

w Gorzowie Wielkopolskim

GW1G

278

w Międzyrzeczu

GW1M

279

w Słubicach

GW1S

280

w Strzelcach Krajeńskich

GW1K

281

w Sulęcinie

GW1U

282

Sąd Okręgowy w Koszalinie

KO

w Białogardzie

KO1B

283

w Białogardzie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Świdwinie

KO2B

284

w Drawsku Pomorskim

KO1D

285

w Kołobrzegu

KO1L

286

w Koszalinie

KO1K

287

w Sławnie

KO1E

288

w Szczecinku

KO1I

289

w Wałczu

KO1W

290

Sąd Okręgowy w Szczecinie

SZ

w Choszcznie

SZ1C

291

w Goleniowie

SZ1O

292

w Gryficach

SZ1G

293

w Kamieniu Pomorskim

SZ1K

294

w Łobzie

SZ1L

295

w Gryfinie

SZ1Y

296

w Myśliborzu

SZ1M

297

w Stargardzie

SZ1T

298

w Stargardzie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Pyrzycach

SZ2T

299

Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie

SZ1S

300

Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Policach

SZ2S

301

w Świnoujściu

SZ1W

302

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Sąd Okręgowy w Warszawie

WA

w Grodzisku Mazowieckim

WA1G

303

w Piasecznie

WA1I

304

w Pruszkowie

WA1P

305

dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Bemowo, Bielany, Ochota i Żoliborz oraz gminy Izabelin

WA1M

306

dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic Mokotów i Wilanów

WA2M

307

dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Białołęka, Praga-Północ, Targówek

WA3M

308

dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic Śródmieście i Wola oraz gminy Łomianki

WA4M

309

dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Ursus, Ursynów i Włochy

WA5M

310

dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Praga-Południe, Rembertów, Wawer i Wesoła

WA6M

311

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

WP

w Legionowie

WA1L

312

w Nowym Dworze Mazowieckim

WA1N

313

w Otwocku

WA1O

314

w Wołominie

WA1W

315

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze

JG

w Bolesławcu

JG1B

316

w Jeleniej Górze

JG1J

317

w Kamiennej Górze

JG1K

318

w Lubaniu

JG1L

319

w Lwówku Śląskim

JG1S

320

w Zgorzelcu

JG1Z

321

Sąd Okręgowy w Legnicy

LE

w Głogowie

LE1G

322

w Jaworze

LE1J

323

w Legnicy

LE1L

324

w Lubinie

LE1U

325

w Złotoryi

LE1Z

326

Sąd Okręgowy w Opolu

OP

w Brzegu

OP1B

327

w Głubczycach

OP1G

328

w Kędzierzynie-Koźlu

OP1K

329

w Kluczborku

OP1U

330

w Nysie

OP1N

331

w Oleśnie

OP1L

332

w Opolu

OP1O

333

w Prudniku

OP1P

334

w Strzelcach Opolskich

OP1S

335

Sąd Okręgowy w Świdnicy

SW

w Dzierżoniowie

SW1D

336

w Kłodzku

SW1K

337

w Kłodzku – wydział zamiejscowy z siedzibą w Nowej Rudzie

SW2K

338

w Świdnicy

SW1S

339

w Wałbrzychu

SW1W

340

w Ząbkowicach Śląskich

SW1Z

341

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

WR

w Miliczu

WR1M

342

w Oleśnicy

WR1E

343

w Oławie

WR1O

344

w Strzelinie

WR1T

345

w Środzie Śląskiej

WR1S

346

w Trzebnicy

WR1W

347

w Wołowie

WR1L

348

dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu

WR1K

 

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Puchała

Pracownik administracji samorządowej, z wykształcenia administratywista. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w prawie pracy, które stało się jej pasją. Stale podnosi swoje kwalifikacje. Na co dzień zajmuje się m.in. rozliczaniem delegacji służbowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »