REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kancelaria Kacprzak Kowalak i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria Kacprzak Kowalak i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni

Kancelaria kieruje swoje usługi zarówno do małych i średnich przedsiębiorców, jak i do osób fizycznych

Kancelaria Kacprzak Kowalak i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawnijest Kancelarią powstałą w oparciu o wieloletnie doświadczenie zawodowe adwokata Macieja Kacprzaka i radcy prawnego Bartosza Kowalaka.

Kancelaria przede wszystkim kieruje swoje usługi do małych i średnich przedsiębiorców jak i do osób fizycznych

W chwili obecnej Kancelaria zatrudnia kilkunastu prawników, w tym adwokatów i radców prawnych, jak i współpracuje z doradcami podatkowymi. Tym samym plasuje się w ścisłej czołówce największych Kancelarii Prawnych w Wielkopolsce.

Zespół prawników doradza Klientom w sprawach z dziedziny:

Prawa odszkodowań - wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie i wiele przepracowanych spraw związanych z dochodzeniem zadośćuczynień i odszkodowań skłoniły Mecenasa Bartosz Kowalak do prowadzenia bloga poświęconego tej dziedzinie: www.blogoodszkodowaniach.pl

Prawa spadkowego – prawnicy Kancelarii prowadzą wiele procesów związanych chociażby z zapłatą zachowku i działem majątku spadkowego.

Prawa karnego – adwokaci działających w ramach Kancelarii podejmują się obron karnych jak również reprezentują osoby pokrzywdzone w toku postępowania karnego. Adwokat Maciej Kacprzak i adwokat Damian Nowicki w zakresie odpowiedzialności karnej związanej z prowadzeniem pojazdów mechanicznych, prowadzą bloga: www.prawokierowcy.pl

Prawa oświatowego – wśród Klientów Kancelarii znajdują się także organy prowadzące szkoły, przedszkola, jak również prawnicy Kancelarii udzielają porad nauczycielom w zakresie prawa oświatowego.

Prawo rodzinne - adwokaci i radcowie prawni prowadzą i opiniują wiele spraw związanych z stosunkami rodzinnymi. W tym rozwodu, podziały majątku, spory związane z uregulowaniem kontaktów

Prawo ukraińskie - Kancelaria w odpowiedzi na masową imigrację obywateli Ukrainy do Polski stworzyła dział zajmujący się pomocą prawną dla obywateli Ukrainy, czy szerzej osób ukraińsko lub rosyjskojęzycznych. Kancelaria zatrudnia także prawników ukraińskich. Pani Mecenas Iryna Myzyna – adwokat ukraiński prowadzi w językach ukraińskim i rosyjskim blogi dotyczące prawa polskiego, jak chociażby blog poświęcony problemom imigracji i zatrudnienia Ukraińców w Polsce: www.trudowoeprawowpolsze.wordpress.com

Siedziba Kancelarii znajduje się co prawda w Poznaniu, ale prawnicy Kancelarii praktycznie świadczą pomoc prawną na terenie całego Kraju jak i Ukrainy.

Kancelaria Kacprzak Kowalak i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni
Nip: 7811879627

ul. Mickiewicza 18a/3
60-834 Poznań
tel. +48 61 2224963
tel. 795 002 403

www.kacprzak.pl

Jedną z możliwości odrzucenia spadku po osobie bliskiej w Polsce, gdy samemu mieszka się za granicą jest udanie się do konsula Rzeczypospolitej Polskiej we właściwym terytorialnie urzędzie i złożenie oświadczenia o odrzuceniu spadku. Jak wygląda odrzucenie spadku przed konsulem?
Jednym z ograniczeń wprowadzonych przez tzw. tarczę antykryzysową jest zawieszenie bądź wstrzymanie biegu terminów procesowych. Co z terminami prawa materialnego?

REKLAMA

Polskie władze wybrały bardzo restrykcyjny model ograniczeń dotyczących stanu epidemii i sankcji za naruszanie tych ograniczeń, sięgających 30 000 zł. Czy jednak wprowadzone rozwiązania są poprawne pod kątem techniki legislacyjnej, a nade wszystko, czy są zgodne z Konstytucją?
Czy w związku z przymusowym zamknięciem szkół przedszkola i szkoły powinny zwrócić lub obniżyć czesne? W przypadku dzieci uczących się w szkołach publicznych sprawa wydaje się prosta i nie wymaga szczegółowych wyjaśnień. Stanowi to jednak uproszczenie. W rzeczywistości bowiem rodzice posyłający maluchy do publicznych żłobków czy przedszkoli płacą za ich wyżywienie, godziny spędzane w placówce po południu oraz za ewentualnie zajęcia dodatkowe.

REKLAMA

Rodzice dzieci, które uczęszczają do prywatnych szkół i przedszkoli coraz częściej skarżą się, że w czasie epidemii, gdy dzieci są w domach, nadal trzeba płacić czesne. Argumentują to w ten sposób: dziecko nie chodzi do szkoły czy przedszkola, rodzic nie chce płacić. Rozumowanie to na pierwszy rzut oka wydaje się logiczne. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana.
Powszechną praktyką w dobie koronawirusa stało się kierowanie pracowników na przymusowy zaległy urlop wypoczynkowy za rok ubiegły. Czy takie działanie pracodawcy jest zgodne z prawem?
Sąd wymierzając środek karny, jakim jest zakaz prowadzenia pojazdów uzależnia jego długość i zakres od różnych okoliczności. W orzecznictwie Sądu Najwyższego postuluje się, by karę dostosować do „narzędzia” Czy reguła ta jest przestrzegana w praktyce?
Zjawisko uprowadzeń dzieci występuję również wśród małżeństw mieszanych, gdzie jedno z małżonków jest obcokrajowcem a drugie obywatelem Polski, czy też gdy jedno i drugie z małżonków jest cudzoziemcem. Ze względu na dużą liczbę Ukraińców zamieszkujących w Polsce, tragedie uprowadzeń dzieci przez jednego z małżonków – dzieją się na naszych oczach również w małżeństwach gdzie małżonkowie są obywatelami Ukrainy.
W jaki sposób należy sformułować pismo, w którym zgłaszamy swoje roszczenia w stosunku do pojazdu, który okazał się być pojazdem wadliwym? Prezentujemy wzór, który może okazać się pomocny, gdy planujemy zgłosić sprzedawcy roszczenie o obniżenie ceny.
Czy nabycie spadku na Ukrainie przez obywatela Polski wiąże się ze skomplikowaną procedurą? O jakich terminach warto pamiętać?
Sejm nie uniknął wpadki przy modyfikacji przepisów sankcjonujących cofanie licznika. Wątpliwości budzi fakt istnienia obok siebie dwóch wersji art. 306a Kodeksu karnego.
Składając pozew o rozwód, należy pamiętać o załączeniu odpowiednich dokumentów. Co jest niezbędne dla skompletowania pozwu rozwodowego?
Czym jest wyrok zaoczny w sprawie rozwodowej? Kiedy sąd wyda wyrok bez udziału pozwanego?
Adopcja dzieci z Ukrainy jest dziś powszechną praktyką. Ukraińskie ustawodawstwo dopuszcza adopcję międzynarodową jedynie w przypadku niemożności adopcji dziecka przez obywatela Ukrainy.
Rozwód na Ukrainie dotyczy około połowy małżeństw. Niewiele mniej małżeństw rozpada się w Polsce. Czym różnią się procedury rozwodowe w Polsce i na Ukrainie? Kiedy polskie sądy stosują prawo ukraińskie?
Wiele osób zadaje sobie pytanie: co zrobić żeby dostać rozwód na pierwszej rozprawie? By sąd okręgowy orzekł wyrok rozwiązujący małżeństwo musi być spełniony jeden zasadniczy warunek.
Prawo polskie nie reguluje kwestii surogacji, a wybór matki zastępczej z Ukrainy staje się coraz popularniejszy. Czy prawo ukraińskie dopuszcza takie rozwiązanie?
Od 1 stycznia 2019 poszerzono krąg podmiotów uprawnionych do kontroli pojazdów. To jednak nie jedyna z najważniejszych zmian w prawie drogowym w ostatnim czasie.
Wiele osób obciążonych zazwyczaj wysoką karą finansową, zastanawia się, czy istnieje możliwość wnioskowania o umorzenia części kary lub rozłożenia długu na raty. Jak to w prawie, w zasadzie jest to możliwe. Jednakże trzeba spełnić określone warunki.
Zdarza się, iż pracownik prosi pracodawcę o chwilowe zwolnienie z pracy, aby udać się do domu w sprawie osobistej. Jak należy traktować wypadek, który przydarzy się w takiej sytuacji w drodze do lub z pracy?

REKLAMA