REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Społeczna odpowiedzialność biznesu na Targach Dobrych Praktyk w Warszawie

REKLAMA

Rozpoczęła się rejestracja na seminaria tematyczne dotyczące cyklu życia produktu, które odbędą się podczas październikowych Targów Dobrych Praktyk CSR organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podczas Targów będzie miał również miejsce wykład otwarty guru zrównoważonego marketingu – Johna Granta, autora uznanej książki „The Green Marketing Manifesto”.

REKLAMA

Targi, które odbędą się już 20 października w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, będą okazją dla firm do wymiany wiedzy i zaprezentowania swoich doświadczeń w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. CSR – Corporate Social Responsibility). Podczas seminariów tematycznych będzie można przekonać się, jak ważna w relacjach z szeroko pojętym otoczeniem jest odpowiedzialność za własne działania.

Gościem specjalnym Targów Dobrych Praktyk CSR będzie John Grant – światowy autorytet w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu, ekspert w zakresie zrównoważonego marketingu oraz autor książki „The Green Marketing Manifesto”, która została wybrana jedną z 10 najlepszych książek biznesowych 1999 roku przez Amazon.com. Najnowsza książka jego autorstwa, zatytułowana „Co-opportunity", dotyczy Zrównoważonego Rozwoju 2.0 (Sustainability 2.0). Grant wygłosi otwarty wykład pt. „Green marketing and sustainable innovation”, który odbędzie się w języku angielskim.

Uczestnicy październikowych Targów będą mogli również wziąć udział w seminariach prowadzonych przez ekspertów społecznej odpowiedzialności biznesu, których tematyka dotyczyć będzie całego cyklu życia produktu: od odpowiedzialnego pozyskania surowców naturalnych, poprzez zrównoważony design, odpowiedzialną produkcję i konsumpcję, aż po odpowiedzialna utylizację i recykling.

REKLAMA

Celem pierwszego seminarium pod hasłem „Odpowiedzialne pozyskiwanie surowców naturalnych”, prowadzonego przez dr Jakuba Kronenberga z Uniwersytetu Łódzkiego, będzie zapoznanie uczestników z odpowiedzialnymi metodami pozyskiwania surowców przez firmy. Seminarium „Odpowiedzialna produkcja i zrównoważony design” natomiast skoncentruje się na zrównoważonym wzornictwie w kontekście społecznej odpowiedzialności producenta oraz przedstawi dobre przykłady z Polski i ze świata.

O odpowiedzialnych konsumentach, o tym jak się nimi stać, a także o obecnych, polskich i światowych trendach w konsumpcji opowie Maria Huma – kierownik programu Kupuj odpowiedzialnie, stworzonego w ramach działań Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. O tym jak gospodarować odpadami opowie Sławomir Brzózek, prezes Fundacji Nasza Ziemia, autor licznych programów edukacyjnych i CSR.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rejestracja na seminaria trwać będzie od poniedziałku 27 września do 17 października (lub do wyczerpania miejsc) za pośrednictwem strony www.targiCSR.pl. Do rejestracji zaproszeni są wszyscy zainteresowani tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu. Koszt udziału w jednym seminarium wynosi 99 zł netto.

Więcej informacji na temat Targów Dobrych Praktyk CSR można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: www.targiCSR.pl.

Partnerami Targów są: Nestlé Polska S.A., PGNiG – Polskie Górnictwo Naftowe
i Gazownictwo oraz Tesco Polska Sp. z o.o.

Patronami Targów są: American Chamber of Commerce in Poland, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Federacja Producentów Żywności, Polska Zielona Sieć, Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP, Program Przedsiębiorstwo Fair Play oraz Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza.

Patronami medialnymi Targów są: Biznes i ekologia, CR Navigator, Dziennik Gazeta Prawna, Nowy Przemysł, Personel i Zarządzanie, Warsaw Business Journal, CSRinfo.org, ekologia.pl, hrk.pl, infor.pl, nf.pl, ngo.pl, proto.pl.

REKLAMA

Źródło: Inne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Spada opłacalność inwestycji w fotowoltaikę w Polsce. Przez codzienne wyłączenia aż 3% prądu na zmarnowanie

Polska zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem mocy zainstalowanej PV na jednego mieszkańca. Zaczął się jednak poważny kryzys. Mocno wyhamowały inwestycje w fotowoltaikę gospodarstw domowych, przyrost jest po stronie głównie farm o mocy powyżej 1 MW, te zaś regularnie są już teraz niemal codziennie wyłączane. Spada przez to opłacalność fotowoltaiki.

Czy 16.06.2024 r. to niedziela handlowa, handel bez zakazu w galeriach, zakupy dziś we wszystkich otwartych sklepach

Czy 16 czerwca 2024 roku są otwarte wszystkie sklepy i można dowolnie zaplanować zakupy, czy odwrotnie - nad obowiązuje zakaz handlu w niedzielę i czynne są tylko małe sklepy osiedlowe. Sejm pracował ostatnio nad nowelizacją ustawy o zakazie handlu w niedziele, czy zmienił już przepisy prawne?

Jak dużo łatwo i wygodnie zarobić w wakacje: płatny staż, praca kelnera czy sprzedawcy, a może zmonetyzować swoje hobby

Dobre zarobić w wakacje, dorobić w inny czas. Zbliżają się wakacje. To ten moment, kiedy uczniowie i studenci  podejmują pracę częściej niż w roku akademickim. A sposobów na znalezienie dodatkowego zarobku jest wiele – od pracy w kawiarniach, płatnych staży, po freelancing.

Maturzyści 2024: jak wybierają studia, czym się kierują, dlaczego co trzeci nie zamierza ubiegać się o miejsce na wyższej uczelni

Decyzja, jaką podejmują młodzi ludzie przy wyborze uczelni, to nie tylko klucz do ich przyszłej kariery, ale także ważny krok w rozwoju osobistym. Dlatego wśród uczniów panuje… ostrożność. Nie spieszą się z jednoznacznymi deklaracjami i rozważają różne opcje, co będą robić po maturze.

REKLAMA

Koniec z zakazem handlu w niedzielę: właściciele małych sklepów nie obawiają się powrotu niedziele handlowych – pod jednym warunkiem

Przywrócenie niedziel handlowych w miejsce zakazu handlu to nie problem. Dla właścicieli małych sklepów nie ma znaczenia, czy niedziel z zakazem handlu jest 45 czy handlowe są wszystkie niedziele. Ważne, by klienci przychodzili do małych sklepów i robili w nich zakupy, zostawiając dużo gotówki.

232 tys. osób, tyle ma niezapłacone przeterminowane rachunki za telefon i Internet. Czy przyjdzie komornik, co za to grozi

Internet i telefon to narzędzia, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiaj życia. Nie służą już tylko do komunikowania, ale pozwalają na dostęp do wielu usług, stanowią centrum rozrywki, są przydatne w nauczaniu. Mimo to wiele osób dopuszcza do tego, by takich możliwości pozbawił ich komornik.

Podróbki markowych produktów wciąż są problemem, jak rozpoznać czy kupowana rzez jest oryginalna

Podróbki markowych towarów są teraz problemem większym niż kiedykolwiek wcześniej, Procesy produkcji i sprzedaży podróbek były trudne do opanowania już w erze stadionowych targowisk. Teraz – wraz z popularyzacją mediów cyfrowych – skala rozprzestrzeniania się falsyfikatów zyskała niespotykany wymiar.

Na jakie formy wsparcia mogą liczyć osoby, planujące w tej chwili zakup mieszkania, przegląd aktualnych możliwości

Nabycie nowego mieszkania zwykle stanowi duże wyzwanie finansowe, niezależnie od tego, czy kupującym jest singiel, para czy też rodzina z dziećmi. Rządowe programy wsparcia na zakup nieruchomości ewoluują – co pewien czas zmieniają swoje nazwy i warunki.

REKLAMA

Nowe podejście do nauki online. Coraz więcej Polaków uczy się dla własnej wiedzy a nie dla dyplomów naukowych

Nauka on-line to nowy styl życia Polaków. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Uniwersytet Jagielloński, 71% dorosłych Polek i Polaków kontynuuje naukę po zakończeniu etapów obowiązkowej edukacji w sposób nieformalny.

Min. B. Nowacka: Kontrole w szkołach ze słabymi wynikami. Matura 2025 r. dalej łatwa

Dalej łatwo zdać maturę. Aż do 2026 roku nie ma ryzyka oblania egzaminu dodatkowego przez punkty. Słabsze szkoły (takie, których uczniowie mają złe wyniki) muszą się przygotować na kontrole kuratorów. Sprawdzą doskonalenie zawodowe nauczycieli w szkołach uzyskujących najniższe wyniki z egzaminu ósmoklasisty.

REKLAMA