Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu holandia. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące holandia.
Holandia - obowiązek zgłaszania pracowników delegowanych od 1 marca 2020 r.
Aktualizacja: 02.03.2020
Holandia wprowadza od 1 marca 2020 r. obowiązek zgłaszania pracowników delegowanych. Dotyczy to osób oddelegowanych do pracy przy przewozach kabotażowych, międzynarodowych oraz samozatrudnionych. Co to oznacza? Jakie kary można będzie otrzymać za brak zgłoszenia? »
Diety zagraniczne 2020 – wysokość, jak liczyć?
Aktualizacja: 24.01.2020
Stawki diet zagranicznych w 2020 r. określa rozporządzenie w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej. Wysokość diety za zagraniczną podróż służbową jest inna dla każdego państwa, np. Niemcy – 49 euro, Holandia – 50 euro. Jak liczyć dietę, gdy pracodawca zapewnia bezpłatne wyżywienie? »
Dni wolne od pracy 2019 – Holandia
Aktualizacja: 13.03.2019
W Holandii w 2019 r. jest 9 dni wolnych od pracy. Wyróżnia się takie święta jak Nowy Rok, Wielkanoc, Dzień Króla, Wniebowstąpienie Pańskie, Zielone Świątki i Boże Narodzenie. Niektóre z nich obchodzi się przez 2 dni. Sprawdź daty dni wolnych od pracy w Holandii. Czy Wielki Piątek jest oficjalnie dniem wolnym? »
RPO o naruszaniu praw polskich pracowników w Holandii
Aktualizacja: 13.12.2018
Rzecznik Praw Obywatelskich zwraca uwagę na łamanie praw pracowników w Holandii. W tej sprawie zwrócił się do Państwowej Inspekcji Pracy. »
Urlop okolicznościowy w Holandii
Aktualizacja: 31.03.2011
Urlop jest podstawowym prawem pracowniczym. Oprócz urlopów takich jak wypoczynkowy czy macierzyński, pracownicy mają także prawo do urlopu okolicznościowego, związanego z jakimś ważnym wydarzeniem w życiu osobistym. Jednakże w Holandii urlop ten rozumiany jest trochę inaczej. »
Aktualizacja: 31.03.2011
W Holandii, jak w każdym innym kraju, parownikom zatrudnionym legalnie przysługują płatne urlopy. »
Jak powinna wyglądać umowa o pracę w Holandii?
Aktualizacja: 10.08.2011
Oczywiste jest, że przed podjęciem zatrudnienia należy z pracodawcą podpisać umowę o pracę. Zatrudnienie na postawie umowy ustnej często może prowadzić do nieprzestrzegania naszych praw pracowniczych. »
Pozwolenie na pracę w Holandii
Aktualizacja: 31.03.2011
Od dnia 1 maja 2007 roku wyjeżdżając do Holandii nie potrzebujemy żadnych zaświadczeń, zezwoleń itp. Jedynym naszym obowiązkiem jest obowiązek meldunkowy. »
Numer identyfikacji podatkowej w Holandii
Aktualizacja: 31.03.2011
Chcąc legalnie pracować w Holandii najpierw trzeba się zarejestrować w Urzędzie Skarbowym i uzyskać numer BSN. »
Aktualizacja: 28.03.2011
Jeżeli pracowaliśmy w Holandii przez większość życia, to jak w każdym innym kraju należy nam się emerytura. Jak system emerytalny wygląda w Holandii? »
Agencje pracy tymczasowej w Holandii
Aktualizacja: 31.03.2011
Agencje pracy tymczasowej to często pierwsze miejsce, do którego kieruje się osoba chcąca znaleźć tymczasowe bądź stałe zatrudnienie. Znalezienie „porządnej” agencji, takiej która naprawdę chce pomóc a nie tylko wykorzystać nie jest jednak łatwe. Od czego zatem należy zacząć? »
Powikłania po szczepieniach przeciwko COVID–19. Państwo wypłaci odszkodowanie