REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Waluta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kryptowaluty bez PCC od lipca 2018 r.

Z dniem 13 lipca 2018 r. w życie weszło nowe rozporządzenie w sprawie zaniechania poboru podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) od umowy sprzedaży lub zamiany kryptowaluty. Zaniechanie poboru podatku ma zastosowanie do umowy sprzedaży lub zamiany waluty wirtualnej dokonanych od dnia wejścia w życie rozporządzenia do dnia 30 czerwca 2019 r. Zakres czasowy nowego zwolnienia budzi jednak kontrowersje.

Waluty wirtualne 2018 - nowe przepisy

Podpisana przez Prezydenta pod koniec marca 2018 r. ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu wprowadza definicję wirtualnej waluty. Jakie jeszcze regulacje znalazły się w nowych przepisach?

Bitcoin – korzyści i zagrożenia

Bitcoin, czyli wirtualna waluta cieszy się coraz większą popularnością. Płynie z niej wiele korzyści, jednak pamiętać należy także o potencjalnym ryzyku utraty środków lub odpowiedzialności karnej.

Wymiana walut w Internecie - rynek fintech

Coraz więcej transakcji wymiany walut odbywa się w internecie. Nowe przepisy jeszcze bardziej zwiększą konkurencyjność na rynku fintech.

REKLAMA

EraCoin - pierwsza polska kryptowaluta

W 2018 r. ruszy giełda EraCoinów. Pierwsza polska kryptowaluta zostanie zaprezentowana w USA.

Bitcoin – czym się różni od konwencjonalnych środków płatniczych?

Pieniądz fiducjarny (fides z łacińskiego- wiara) to waluta o wartości umownej, która nie ma żadnego oparcia w dobrach materialnych. Ma moc zwalniania z zobowiązań, ale nie jest wymienialna na złoto czy też inne kruszce. Jest zatem wyłącznie umownym środkiem płatniczym na danym terytorium, emitowanym przez bank narodowy.

Jak obliczyć i wypłacić wynagrodzenie pracownika ustalone w walucie obcej?

Wynagrodzenie pracownika może być ustalone w umowie o pracę w innej walucie niż polska (bez względu na rodzaj zawartej umowy lub miejsce wykonywania pracy). Pensja wyrażona w walucie obcej może być również w niej wypłacana, ale powinno to być wyraźnie zastrzeżone w umowie o pracę. W przypadku wynagrodzenia płatnego w innej walucie niż złote szczególnie istotny z punktu widzenia rozliczeń podatkowo-składkowych jest kurs waluty oraz termin wypłaty.

Polacy o wprowadzeniu euro

Polacy są podzieleni w kwestii przyjęcia euro. Coraz mniej Polaków uznaje, że wprowadzenie euro okaże się korzystne dla gospodarki oraz gospodarstw domowych - tak wynika z przygotowanego raportu TNS Polska.

REKLAMA

Kantor internetowy – Poradnik użytkownika

Czym się różni kantor internetowy od stacjonarnego? Dlaczego kantor internetowy jest tańszy niż tradycyjny? Jak wymienia się pieniądze w kantorze internetowym? Jakie waluty można wymienić w kantorze internetowym? Jak sprawdzić, czy dany kantor internetowy jest godny zaufania? – na te i inne pytania odpowiada Paweł Kyć, dyrektor marketingu InternetowyKantor.pl i Walutomat.pl

Znowu trudny czas dla zadłużonych w obcej walucie?

Zadłużeni w obcej walucie zaczynają powoli odczuwać skutki osłabienia złotego. Frank szwajcarski przekroczył poziom 3,50 zł, w perspektywie może zbliżyć się do 4 zł. Dla wielu osób oznacza to, że wartość nieruchomości jest niższa niż zaciągnięty kredyt, a to wiąże się z dopłacaniem bankowi w postaci ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

Jak obniżyć koszt kredytu walutowego?

Koszt kredytu walutowego można obniżyć kupując walutę we własnym zakresie. Unikamy wtedy pośrednika w postaci banku i tym samym zmniejszamy koszt kredytu walutowego. Obcą walutę można kupować w internetowych serwisach wymiany walut. Przeczytaj, co trzeba wiedzieć na ten temat.

Lepsza perspektywa dla zadłużonych we franku

Tendencja wzrostowa franka została przełamana, osoby spłacające kredyt w tej walucie mogą mieć nadzieję na niższe raty. Perspektywa jest dobra, jednak nie gwarantuje ona poprawy sytuacji zadłużonych we franku, wszystko zależy od tego czy nasza rodzima waluta zdoła się umocnić wobec niego.

Dobra kondycja polskiej waluty

Polska waluta w ubiegłym, 2012 roku, była jedną z najmocniejszych walut na świecie. Umacnianie się polskiej waluty nie dla każdego jest pozytywnym zjawiskiem, cieszą się importerzy, za to eksporterzy już mniej. Jak wykorzystać dobrą kondycję polskiej waluty?

REKLAMA