REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Budowa domu, Kupno mieszkania

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nowe osiedle mieszkań bezczynszowych - Osiedle Żółte Tulipany

W graniczącej z Białołęką Rembelszczyźnie powstaje osiedle mieszkań bezczynszowych Osiedle Żółte Tulipany. Nowo powstające mieszkania bliźniacze można będzie kupić korzystając z programu „Mieszkanie dla Młodych”. Zanim zdecydujesz się na zakup, dowiedz się, czym są mieszkania bezczynszowe.

Kupno mieszkania czy budowa domu – na co się zdecydować?

Rynek deweloperski oferuje nam szeroką ofertę mieszkaniową. Stajemy przed dylematem: małe mieszkanie w centrum miasta czy większe za tę samą cenę, ale na przedmieściach? Jest jeszcze jedno rozwiązanie, nad którym zastanawia się coraz więcej osób – budowa własnego domu. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie mieszkania lub budowie domu, należy zastanowić się, która z opcji jest najbardziej opłacalna.

Nawet jeśli spełniasz wymogi MdM, możesz nie dostać dopłaty!

Uzyskanie dopłat w programie ”Mieszkanie dla Młodych” może być trudniejsze niż się mogło wydawać. Jak do tej pory, za największą utrudnienie uważano znalezienie mieszkania na tyle taniego, aby mieściła się w wyznaczonych limitach. Jak zauważył Expander, wiele osób spełniających warunki programu, niestety nie może liczyć na uzyskanie dopłat. Zobacz dlaczego.

Bez wkładu własnego nie kupisz mieszkania

Bez wkładu własnego nie da się niestety kupić mieszkania. Pieniądze są niezbędne m.in. na opłaty transakcyjne oraz kredytowe. Kupując na kredyt mieszkanie na warszawskim rynku wtórnym za np. 350 tys. , trzeba dysponować kwotą ok. 53 tys. złotych wkładu własnego.

REKLAMA

Ile trzeba odkładać, aby kupić mieszkanie w Warszawie?

Aby kupić trzypokojowe mieszkanie w Warszawie trzeba odkładać pieniądze przez około 12 lat.

Osiadanie budynku, czyli pierwszy rok w nowo wybudowanym domu

Pierwszy rok w nowo wybudowanym domu wiąże się z pewnymi procesami, jakim podlega konstrukcja budynku. Wilgoć technologiczna i osiadanie budynku czy wyższe rachunki za ogrzewanie to główne zamiany z jakimi powinnyśmy się liczyć po przeprowadzce do nowego domu. Nie ma jednak powodów do niepokoju, każda z tych zmian jest procesem naturalnym.

Budowa domu czy zakup mieszkania? – co się bardziej opłaca?

Czy można kupić dom w cenie mieszkania? Co się bardziej opłaca? Jak przeliczymy koszty, może okazać się, że budowa domu będzie tańsza, niż zakup mieszkania.

Jakie mieszkanie lepiej kupić - nowe czy używane?

Wybór nowego lub używanego mieszkania to jedna z pierwszych decyzji, jakie należy podjąć przy kupnie własnego mieszkania. Zarówno mieszkania od dewelopera, jak i używane mają swoje wady i zalety. Podpowiemy wam, na co zwrócić uwagę przy wyborze między rynkiem pierwotnym a wtórnym.

REKLAMA

Budowa domu na działce zagrodowej

Działka zagrodowa nazywana również bywa działką siedliskową, gdyż mogą na niej stanąć wyłącznie budynki w zabudowie zagrodowej – budynki mieszkalne, obiekty gospodarcze, hodowlane lub rolnicze, czyli obiekty związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego albo leśnego. Czy można wybudować na działce zagrodowej dom jednorodzinny? Jakich formalności należy się spodziewać w związku z budową domu na tego typu działce?

Ustalanie granicy działki. Poradnik

Wyznaczaniem granic działek zajmują się geodeci. W sytuacjach gdy dotychczasowe granice działek stają się miejscem spornym, czyli miejscem naszego konfliktu z sąsiadem, warto ponownie ustalić granicę działek. Prawo określa również możliwość zasiedzenia, czyli przyznania danej działki osobie, która użytkuje ją przez co najmniej 20 lat, jeśli uzyskał posiadanie w dobrej wierze i przez co najmniej 30 lat, jeśli uzyskał posiadanie w złej wierze.

„Mieszkanie dla Młodych” – wszystko co trzeba wiedzieć

„Mieszkanie dla Młodych” – pytania i odpowiedzi. Czym jest MdM? Czy się różni „Mieszkanie dla Młodych” od „Rodziny na Swoim” Kto może skorzystać z MdM? Jakie mieszkania można kupić w MdM? Jakie są limity cenowe w MdM? Jakie dofinansowanie można dostać w MdM? Jak składać wniosek w programie „Mieszkanie dla Młodych” i wiele innych. Zobacz poradnik.

Jak kupić mieszkanie z licytacji krok po kroku?

Często się zdarza, że lokatorzy nie płacą czynszu i w związku z długami ich nieruchomość trafia na licytację. Oczywiście każdy zainteresowany może je kupić, pytanie tylko – jak to zrobić?

Będzie możliwość budowy na cudzym gruncie

Zgodnie z projektem zmian kodeksu cywilnego przygotowanym przez Ministerstwa Sprawiedliwości będzie można wznieść budowlę na cudzym, prywatnym gruncie.

Wybieramy miejsce na budowę domu. Poradnik

Wybór miejsca pod budowę domu nie jest wyborem prostym. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na skomunikowanie działki z istotnymi dla nas punktami – pracą, szkołą, przedszkolem. Warto także przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji ukształtowanie terenu w wybranym przez nas miejscu, sprawdzić księgi wieczyste, mapy ewidencyjne i warunki zabudowy.

Stopnie i ławy kominiarskie – sprawna komunikacja na dachu

Stopnie i ławy kominiarskie pozwalają na łatwiejsze poruszanie się po dachach. Zgodnie z ustawą do montażu tego typu elementów zmuszeni są właściciele, których dachy mają spadek ponad 25% lub są pokryte materiałami tak zwanymi łamliwymi, dla innych jest to kwestia dowolna. Czy warto montować stopnie i ławy kominiarskie na dachu domu? Jak prawidłowo zamontować stopnie kominiarskie?

Zakup nieruchomości – jak sprawdzić jakość postawionego budynku?

Jeśli decydujemy się na zakup domu od dewelopera, budynek będziemy mogli prawdopodobnie zobaczyć na różnych etapach prowadzonych prac. Najważniejsze jest jednak skontrolowanie stanu i jakości budynku w trakcie jego oddawania do użytku. Nie bójmy się zmierzyć pomieszczeń czy sprawdzić jakości okien – mamy do tego pełne prawo – wszystko powinno się zgadzać z projektem całego budynku.

Jak usytuować dom na działce względem stron świata?

Zanim kupimy projekt architektoniczny wymarzonego domu, zastanówmy się, jak usytuować dom na działce względem stron świata. Odpowiednie położenie sprawi, że wszystkie pomieszczenia będą dobrze doświetlone, co pozwoli nam na ograniczenie zużycia energii. Weźmy także pod uwagę, w których pomieszczeniach potrzebujemy więcej światła, a w których wystarczy go niewiele w ciągu dnia.

Legalizacja samowoli budowlanej – dokumenty i koszty

Za samowolę budowlaną uznaje się postawienie budynku mieszkalnego, gospodarczego, użyteczności publicznej czy nawet altany powyżej 25m2 bez wcześniejszego uzyskania pozwolenia na budowę. Jak wobec tego zalegalizować samowolę budowlaną? Z jakimi kosztami legalizacji powinniśmy się liczyć? Jakich dokumentów potrzebujemy aby starać się o legalizację?

Zakup materiałów budowlanych – Poradnik Inwestora

Materiały budowlane oferują nam obecnie składy budowlane, hipermarkety a nawet sklepy internetowe. Gdzie wobec tego najlepiej kupować materiały budowlane? Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów budowlanych? Kiedy i z jakiego powodu ceny materiałów budowlanych spadają? Przeczytaj o tym w naszym Poradniku Inwestora!

Odległości budynków od innych obiektów oraz granicy działki (budynki murowane oraz drewniane)

Jeśli planujemy budowę domu na działce, która otoczona jest zabudową jednorodzinną, powinniśmy zwrócić uwagę, w jakiej odległości od granicy naszej działki stoją inne budynki i czy są to budynki murowane, czy też drewniane. Te elementy wpłyną na miejsce usytuowania naszego przyszłego domu ze względu na wymogi przeciwpożarowe.

Przyłączenie budynku do sieci elektrycznej

Przyłączenie budynku do sieci elektrycznej jest jednym z etapów budowy domu. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście przyłącze stałe, choć w trakcie budowy wystarczy nam przyłącze tymczasowe. W jaki sposób złożyć wniosek o przyłączenie domu do sieci elektrycznej? O czym powinniśmy pamiętać w trakcie doprowadzania energii elektrycznej?

Budowa domu letniskowego – formalności

Przed budową domu letniskowego należy dopełnić niezbędnych formalności. Dom letniskowy jest marzeniem szczególnie tych z nas, którzy na co dzień mieszkają w dużych miastach. Domek na Mazurach, na wsi ma być miejscem do wypoczynku. Jednak aby spełnić to marzenie, należy się zastanowić, jakie kroki formalne należy dopełnić żeby móc wybudować domek letniskowy. Od czego zacząć chcąc uzyskać pozwolenie na budowę? Jakich formalności należy dopełnić?

Dobudowa ganku w domu jednorodzinnym

Ganek to charakterystyczny element łączący dom z ogrodem. Ganki kojarzą się przede wszystkim z podmiejskimi domami jednorodzinnymi. Co zrobić jeśli marzymy o ganku przed domem? W jaki sposób dobudować ganek do istniejącego budynku? Jakie rozwiązania konstrukcyjne są wówczas możliwe?

Home staging: sprzedaż mieszkania z zyskiem – jak tego dokonać?

Home staging to pojęcie z pogranicza marketingu i architektury wnętrz. Dzięki Home staging możemy sprzedać mieszkania z zyskiem. Staging ma na celu ukazać nieruchomość w taki sposób, aby osoba zainteresowana jej kupnem po krótkiej prezentacji wyobraziła sobie, że mieszkanie stworzone jest właśnie dla niej.

Jak wybrać najlepszą działkę pod budowę domu?

Jak wybrać działkę pod budowę domu? Na co zwracać uwagę? Czy warto kierować się ceną? Jak ocenić otoczenie i jak wybrać lokalizację? Dlaczego przed zakupem działki warto zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania terenu? Zobacz poradnik.

Mieszkania deweloperskie – które są najtańsze?

Deweloperzy sprzedają mieszkania w różnych stadiach realizacji inwestycji – tzw. dziurę w ziemi, czyli zanim jeszcze zaczną budowę, mieszkania w budowie i lokale gotowe do odbioru. Okazuje się, że im wcześniej zdecydujemy się na zakup, tym mniej zapłacimy.

Jak szukać oszczędności przy zakupie mieszkania?

W 2013 r. ceny mieszkań znacznie spadły, ale mimo wszystko ciągle jeszcze własne mieszkanie jest dużym wydatkiem. Tanie mieszkania to przede wszystkim rynek wtórny – można np. kupić mieszkanie od gminy. Dowiedz się, gdzie szukać oszczędności.

Czy przed kupnem mieszkania od dewelopera można je wynająć?

SAP-PROPERTY oferuje w swoich poznańskich inwestycjach nietypowe, acz ciekawe rozwiązanie, zanim kupimy mieszkanie od dewelopera będziemy mogli je wynajmować. Taka propozycja na rynku nieruchomości ułatwi życie wielu osobom, które muszą w krótkim czasie opuścić dotychczas zamieszkiwane lokum, a potrzebują czasu na zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

Zwrot podatku VAT za materiały budowlane – tylko do końca 2013 roku

Zwrot podatku VAT za materiały budowlane wykorzystane w czasie remontu mieszkania lub budowy domu można uzyskać do końca 2013 roku. Na zgłoszenie mamy 5 lat, dlatego tak naprawdę do końca 2013 roku należy zakończyć remont lub budowę domu. Przeczytaj jak dokonać zgłoszenia i na jaki zwrot można liczyć.

Drzwi wewnętrzne – drewno, fornir czy okleina

Jakie drzwi wewnętrzne będą najlepsze? Drewniane, fornir czy okleina? Drzwi drewniane na pewno docenia osoby, które cenią sobie naturalne materiały. Drzwi fornirowane to drzwi wykończone cienkim płatem skrawanego drewna. Drzwi okleinowane to najtańsze rozwiązanie, które wbrew pozorom ma wiele zalet.

Jakie mieszkania sprzedają się najlepiej?

Deweloperzy sprzedają najwięcej mieszkań funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń, relatywnie niskiej cenie i o niedużej powierzchni – kawalerki, lokale dwupokojowe i trzypokojowe. Przeczytaj, jakie mieszkania sprzedają się najlepiej.

Studenci zagraniczni kupują mieszkania w Polsce – jakie mają szanse na kredyt?

W Polsce studiuje już 23 tys. obcokrajowców. To ciągle mniej niż na Węgrzech, ale dane GUS-u potwierdzają tendencję wzrostową. Nasz kraj chętnie wybierają Norwegowie, Szwedzi, a także Ukraińcy. Studenci zza granicy wynajmują mieszkania i kupują własne – jak w związku z tym wygląda kwestia kredytu hipotecznego dla nich?

Drewniane domy szkieletowe – lekkie i wytrzymałe

Budownictwo szkieletowe staje się coraz bardziej popularne. Domy o lekkim szkielecie drewnianym buduje coraz więcej Polaków. Dużą zalaną domów szkieletowych jest to, że szybko się je stawia.

Drewno klejone – lepsze niż beton i stal?

Jeszcze do niedawna, drewno dość często zastępowano żelbetem, cegłą lub stalą. Drewno klejone różni się od tego „tradycyjnego”, na pewno możemy powiedzieć o nim, że ma dużą wytrzymałość i jest to materiał bardzo wszechstronny. Zobacz, dlaczego warto budować z drewna klejonego.

8 powodów, dla których warto budować dom z drewna

Dlaczego warto budować domy drewniane? Domy drewniane są wytrzymałe i bardzo uniwersalne, mają też wysoką odporność na ogień oraz szybko się je buduje. Zobacz inne powody, dla których warto budować dom z drewna.

Kupować mieszkanie czy czekać?

Zdolność kredytowa rodziny zarabiającej dwie średnie krajowe wzrosła. Raty kredytowe są na rekordowo niskim poziomie, więc sytuacja na rynku finansowym sprzyja kupieniu mieszkania. Ceny mieszkań także spadły, jednak w perspektywie jest program dopłat do mieszkań „Mieszkanie dla Młodych”. Stąd pytanie: kupować mieszkanie czy czekać?

Polacy za granicą – zakup mieszkania w Polsce przez pełnomocnika

Polacy, którzy pracują za granicą często planują zakup mieszkania w kraju. Udzielenie pełnomocnictwa jest skutecznym sposobem na sfinalizowanie transakcji na odległość. Co trzeba wiedzieć, planując zakup nieruchomości przez pełnomocnika?

„Mieszkanie dla Młodych” – dopłata do budowy domu?

„Mieszkanie dla Młodych” zakładało dofinansowanie zakupu mieszkania od dewelopera, w takim kształcie niemożliwe było przystąpienie do programu w miejscowościach, w których nie powstają nowe inwestycje mieszkaniowe. Dlatego rząd rozważa również dofinansowanie w ramach programu budowy domów.

Czy deweloper może narzucić kupno garażu?

Deweloperzy są zmuszeni uwzględnić w projekcie wielorodzinnego budynku mieszkalnego miejsca postojowe. W praktyce zdarza się, że deweloper sprzedaje mieszkanie z garażem w dodatkowo płatnym pakiecie, nawet gdy nie mamy samochodu i nie potrzebujemy miejsca. Czy rzeczywiście deweloper może narzucić nam kupno garażu?

Lepszy wynajem czy kupno mieszkania?

Kupno mieszkania czy wynajem – to odwieczny dylemat Polaków. Wraz ze zmniejszającym się oprocentowaniem kredytów hipotecznych bardziej opłacalne staje się kupienie mieszkania. Co miesiąc mieszkanie staje się bardziej nasze, a nieruchomość to nadal najbardziej pewna forma inwestycji. Ile oszczędzimy kupując mieszkanie?

Zakup nieruchomości w USA – czy się opłaca?

Czy cz kup mieszkania w USA np. na Florydzie jest opłacany? Podczas kryzysu w USA, ceny nieruchomości w Stanach Zjednoczonych straciły na wartości nawet 50%. Aktualnie USA wychodzi z kryzysu. Ceny nieruchomości ustabilizowały się, a nawet zyskują na wartości.

Zakup mieszkania: loggia i taras zamiast ogrodu

Kupując nieruchomość, zamiast domu z ogrodem możemy wybrać mieszkanie z balkonem lub loggią. Balkon i loggia coraz częściej stają się świetną namiastką ogrodu w dużych miastach.

Kiedy jest dobry czas na kupno mieszkania?

Ceny nieruchomości spadają (choć nadal dla wielu Polaków są zbyt wysokie), nieco wzrosła również średnia pensja krajowa (i wynosi 3831,84 zł brutto), wzrosła także zdolność kredytowa Polaków. W perspektywie jest obowiązkowy 5% wkład własny (od 2014 r., w 2015 r. – 10%), więc tak naprawdę jest to całkiem niezły czas na kupno mieszkania na kredyt.

Czy to jest dobry czas na budowę domu?

Sytuacja zarówno na rynku kredytowym, jak i budowlanym sprzyja budowie domu. Do końca 2013 roku można uzyskać zwrot podatku VAT za materiały budowlane, dodatkowo zainteresowani budową ekologicznego domu mogą otrzymać dofinansowanie od państwa, a jakby tego było mało, mamy rekordowo niski WIBOR, więc i tańsze kredyty.

Mieszkania blisko natury – gdzie ich szukać w Poznaniu?

Kupujący coraz częściej szukają mieszkania w dobrej cenie, ale też zlokalizowane blisko natury. Deweloperzy dostrzegają ten nowy trend rynkowy i coraz częściej w projektach inwestycji uwzględniają również tereny zielone. Gdzie szukać takich mieszkań w Poznaniu?

Gdzie szukać tanich mieszkań w Krakowie?

Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Krakowie wynosi ok. 6400 zł. Jednak gdy odrzucimy oferty skrajne cenowo, czyli te najdroższe i najtańsze, uzyskamy kwotę dużo bardziej atrakcyjną, a mianowicie 5600 zł za metr kwadratowy. Sprawdź, w których krakowskich inwestycjach szukać mieszkań w dobrej cenie.

Wybór mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Wybór mieszkania nie należy do najłatwiejszych decyzji, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Przed wyborem mieszkania trzeba wiedzieć, czego się naprawdę chce i co jest dla nas ważne, a z czego ewentualnie możemy zrezygnować. Na co zwrócić uwagę w czasie wyboru mieszkania?

Szukanie nieruchomości – od czego zacząć?

Kupowanie i szukanie nieruchomości to poważna decyzja, związana z dużym wydatkiem, dlatego trzeba się do tego dobrze przygotować. Podpowiadamy od czego zacząć szukanie mieszkania, na jakie kwestie prawne zwrócić uwagę i czy lepiej zrobić to samemu, czy z pośrednikiem.

Podłączenie prądu do domu jednorodzinnego (wykonanie przyłącza do sieci energetycznej) – Poradnik

Przyłączenie działki budowlanej do sieci energetycznej wiąże się z pewnymi formalnościami i może trwać nawet kilka miesięcy. Aby doprowadzić prąd do działki, w pierwszej kolejności należy zgłosić się do jednej z firm zarządzających siecią energetyczną w danym regionie. Następnie należy złożyć wniosek o wydanie technicznych warunków przyłącza. Bez nich, nie będziemy mogli uzyskać pozwolena na budowę.

Czynniki wpływające na energooszczędność domu lub mieszkania

Jak wybudować energooszczędny dom lub mieszkanie? To, czy dana nieruchomość jest energooszczędna zależy od wielu czynników m.in. dostępu naturalnego światła, cyrkulacji powietrza oraz rodzaju materiałów użytych do budowy i wykończenia.

REKLAMA