Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu dom pomocy społecznej. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące dom pomocy społecznej.
Pobyt seniora w domu pomocy społecznej – zasady, opłaty
Aktualizacja: 21.10.2019
Zasady dotyczące pobytu seniora w domu pomocy społecznej oraz odpłatności za świadczone przez te placówki usługi określa ustawa o pomocy społecznej. Co powinien wiedzieć o nich senior? »
Jak zapewnić opiekę osobie starszej?
Aktualizacja: 15.10.2019
Osoby starsze często potrzebują pomocy do prowadzenia swoich spraw, a niekiedy nawet całodobowej opieki. Jak można im pomóc? »
Opłaty za pobyt w domu pomocy społecznej (DPS) w 2019 r. – planowane zmiany
Aktualizacja: 30.10.2019
Więcej zwolnień z opłat za pobyt w domu pomocy społecznej (DPS) przewiduje projekt nowelizacji ustawy o pomocy społecznej, który w czerwcu 2019 r. wpłynął do Sejmu. Planowane zmiany dotyczą osób, które ponoszą odpłatność za rodziców czy dziadków pomimo ich nagannego zachowania w przeszłości. »
Emerytura plus a opłata za pobyt pacjenta w placówce leczniczej
Aktualizacja: 10.05.2019
Czy kwota tzw. "emerytury plus" wlicza się do dochodu, branego pod uwagę przy ustalaniu opłaty za pobyt pacjenta w placówce leczniczej? Rzecznik Praw Pacjenta rozwiewa wątpliwości. »
MRPiPS: Przed podpisaniem umowy sprawdź jakie usługi oferuje DPS
Aktualizacja: 01.03.2019
Do domu pomocy społecznej kierowane są najczęściej osoby starsze, które nie mają osób bliskich, mogących się nimi zaopiekować. Przed podpisaniem umowy z DPS-em warto zapoznać się z warunkami pobytu i usługami, jakie oferuje placówka. »
Bezpieczniejsze placówki całodobowej opieki
Aktualizacja: 09.11.2017
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiada zmiany dotyczące placówek całodobowej opieki. Nowe przepisy mają zapewnić większe bezpieczeństwo większe bezpieczeństwo osobom korzystającym z pomocy takich ośrodków. »
Zmiany w domach pomocy społecznej
Aktualizacja: 27.09.2016
Nowelizacja ustawy o wspieraniu rodziny zakłada, że domy dziecka nie będą mogły być umiejscowione w jednym budynku z m.in. izbą wytrzeźwień, domem pomocy społecznej czy hospicjum. »
Aktualizacja: 19.01.2011
Od 2005 roku jednym z narzędzi pracownika socjalnego jest kontrakt socjalny umożliwiający skuteczniejsze wspieranie klientów pomocy społecznej w przezwyciężaniu przez nich trudnych sytuacji życiowych. Ministerstwo pracy pod koniec 2010 r. wprowadziło zmiany w obowiązującym wzorze kontraktu socjalnego. »
Wynagrodzenia pracowników instytucji pomocy społecznej
Aktualizacja: 10.08.2010
Pracownicy zatrudnieni w samorządowych jednostkach organizacyjnych – a zatem również pracownicy instytucji pomocy społecznej – posiadają status pracowników samorządowych. W 2009 roku problematyka wynagrodzeń pracowników samorządowych została ujednolicona w jednym akcie prawnym – rozporządzeniu Rady Ministrów z 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. »
Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »