reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Emerytura plus a opłata za pobyt pacjenta w placówce leczniczej

Emerytura plus a opłata za pobyt pacjenta w placówce leczniczej

Czy kwota tzw. "emerytury plus" wlicza się do dochodu, branego pod uwagę przy ustalaniu opłaty za pobyt pacjenta w placówce leczniczej? Rzecznik Praw Pacjenta rozwiewa wątpliwości.

Emerytura + - opłaty za pobyt pacjentów w placówkach leczniczych

Bartłomiej Chmielowiec przypomina, że kwoty jednorazowego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów (tzw. trzynasta emerytura) nie wlicza się do dochodu, o którym mowa między innymi w art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej. W konsekwencji kwota ta nie może być brana pod uwagę przy ustalaniu miesięcznej opłaty za pobyt pacjenta w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, pielęgnacyjno-opiekuńczym lub w zakładzie rehabilitacji leczniczej, zgodnie z art. 18 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Z tytułu otrzymania wskazanego świadczenia pacjent nie może ponieść wyższej opłaty za pobyt w jednym z ww. zakładów.

Źródło: Rzecznik Praw Pacjenta

Polecamy serwis: Prawa pacjenta

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama