REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Policja, Samochód

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakie dokumenty potrzebne są do zawarcia umowy leasingowej

Jednym z kluczowych atutów leasingu – szczególnie w porównaniu z kredytem bankowym – jest ograniczenie formalności do jedynie niezbędnych. W praktyce oznacza to minimalną wymaganą liczbę dokumentów potrzebną do rozpatrzenia wniosku i podpisania umowy.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo flot?

Flota samochodowa to w większości przedsiębiorstw jedno z kluczowych narzędzi pracy. Intensywność eksploatacji samochodu w firmie jest 3-4 razy większa niż przeciętnego pojazdu prywatnego. Takie auta przejeżdżają rocznie od 30 do nawet 90 - 100 tys. kilometrów rocznie. Kierujący samochodami służbowymi, stanowią ok. 8% wszystkich użytkowników dróg, ale… powodują ponad 30% wypadków.

Czym kieruje się menedżer przy wyborze auta

Zakup samochodu dla menedżera często odbywa się według innych zasad, niż kupno kolejnego samochodu firmowego dla szeregowego pracownika.

Jak kontrolowane są koszty przy wynajmie długoterminowy

Korzystając z outsourcingu usług zarządzania flotą, firmy otrzymują pełną informację o kosztach, które są usystematyzowane według z góry uzgodnionych zestawień i raportów. Ich przejrzystość ma ogromne znaczenie praktyczne.

REKLAMA

Kierowco, uważaj na znaki – teraz również na drodze osiedlowej!

Przepisy, jakie obowiązują na drogach publicznych, muszą być także przestrzegane na drogach wewnętrznych, wchodzących w skład tzw. strefy ruchu. Zmiany w tej kwestii weszły w życie 4 września 2010 r.

Co składa się na procedurę likwidacji szkody wyrządzonej w pojeździe przedsiębiorcy?

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą używa w tym celu różnych urządzeń. Bardzo często posiada również środki transportu. Środki transportu podlegają zawsze obowiązkowemu ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej, a także mogą podlegać ubezpieczeniu autocasco.

Wydanie wtórnika prawa jazdy

Czasem może zdarzyć się tak, że nasze prawo jazdy zostanie skradzione, zgubione lub ulegnie zniszczeniu. Czy trzeba wówczas wyrabiać nowy dokument? Nie. Wystarczy złożyć w urzędzie rejestrującym wniosek o wydanie tzw. wtórnika.

Zwrot dowodu rejestracyjnego zatrzymanego przez Policję

Istnieje szereg przypadków, które powodują, że w trakcie kontroli, Policjant zatrzyma nasz dowód rejestracyjny. Kiedy taka sytuacja będzie miała miejsce? Jak odzyskać zatrzymany dowód?

REKLAMA

Zwrot zatrzymanego prawa jazdy

Kodeks ruchu drogowego przewiduje kilka zdarzeń, które powodują, że policjant odbierze nam prawo jazdy. W jakich sytuacjach będzie to miało miejsce? Jakie formalności należy dopełnić, aby odzyskać utracone prawo jazdy?

Łagodne prawo dla piratów drogowych

Rząd przygotował projekt zmian w prawie o ruchu drogowym. Zgodnie z nim kierowcy utracą prawo jazdy dopiero po przekroczeniu 48 punktów karnych. Czy złagodzenie przepisów w tej materii przyczyni się do poprawienia bezpieczeństwa na drodze?

Jak parkowac w lesie? Ekspert radzi

Wjeżdżanie do lasu czy parkowanie na poboczach w letnie dni bywa niebezpieczne. Nie dość, że grozi mandatem czy zapaleniem się samochodu, to jeszcze uzyskanie odszkodowania może być znacznie utrudnione.

Dlaczego warto mieć ważne badania techniczne? Poradnik

W przypadku zatrzymania przez policję samochodu bez ważnych badań technicznych może skończyć się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Choć nie musi.

Kolizja ze zwierzęciem- odszkodowanie


Zderzenie ze zwierzęciem leśnym czy gospodarczym może być bardzo groźne. W przypadku poszkodowanych pasażerów lub kierowcy pojazdu, polisa NNW wypłaci należne odszkodowanie. Trudniej jest uzyskać kompensatę za uszkodzony samochód.

Na co uważać wykupując assistance

Padający śnieg i temperatury spadające poniżej zera nie są zbyt przyjazne dla ruchu drogowego. Wzrost liczby awarii i kolizji to norma dla samochodów poruszających się po tonących w śniegu miejskich uliczkach oraz autostradach. Niektórzy kierowcy, aby uniknąć nieprzyjemnych skutków niebezpieczeństw czyhających na drogach decydują się na skorzystanie z assistance. Na co powinni uważać wybierając ofertę?

Jak zima wpływa na flotę firmową

Zima to okres wytężonej pracy dla managerów flot. To na ich brakach spoczywa zapewnienie ciągłości pracy tych kierowców, którzy nie radzą sobie z zimową aurą. Im oni mają więcej pracy z szeroko rozumianą likwidacją szkód, tym więcej przed nimi możliwości w poprawie zarządzania flotą – edukacja.

Ekspert radzi: Jak ustrzec się przed zakupem kradzionego samochodu?

Kupując używany samochód istnieje ryzyko, że pojazd jest kradziony. Jak sprawdzić pochodzenie samochodu? Czy istnieje sposób gwarantujący, że kupiony samochód nie pochodzi z kradzieży?

Jakie są skutki odmowy przyjęcia mandatu?

Zostałem ukarany mandatem. Moim zdaniem niesłusznie. Policjant poinformował mnie, że jeżeli nie przyjmę mandatu to skieruje sprawę do sądu. Czy zawsze odmawiając przyjęcia mandatu sprawa trafia do sądu?

Metoda na liścia sposobem na fotoradar?

Zakrywanie tablic rejestracyjnych stało się sposobem na oszukanie fotoradarów. Czy tzw. metoda na liścia rzeczywiście pozwala uniknąć mandatu?

Czy po zderzeniu ze zwierzęciem należy nam się odszkodowanie? Poradnik eksperta

Tylko w nielicznych przypadkach możemy liczyć na odszkodowanie po zderzeniu ze zwierzęciem. Zazwyczaj trzeba będzie pokryć likwidację szkody z polisy AC.

Parking depozytowy – dlaczego nie warto aby nasz samochód tam trafił?

Właśnie wchodzą w życie przepisy umożliwiające nawet przepadek samochodu, którego zbyt długo nie odbierzemy z depozytu.

Co robić po kradzieży prawa jazdy?

Może prowadzić do popełnienia wykroczenia, jakim jest jazda bez dokumentu, który do tego uprawnia. Choć wydaje się to oczywiste, wcale nierzadko kierowcy dają się na to złapać.

Unia Europejska weźmie się za piratów drogowych

Popełniłeś przestępstwo drogowe u naszych zachodnich lub południowych sąsiadów? Możesz mieć poważne kłopoty. Wysocy rangą policjanci drogówki z całej Europy wezwali bowiem UE, by ta przyjęła przepisy, które pozwolą na karanie kierowców za wykroczenia popełnione za granicą.

Czy auto jako środek trwały przynosi korzyści podatkowe

Zakup auta przez przedsiębiorcę, w połączeniu z wprowadzeniem go do ewidencji środków trwałych, uprawnia go do amortyzacji samochodu. Umożliwia to comiesięczne obniżenie podstawy opodatkowania. Dzięki temu prowadzący zapłaci mniejsze podatki.

Eko driving dla firm - technika jazdy - cz. 1

W poprzednich odcinkach dotyczących eko drivingu ogólnie omówiłem jego zasady oraz skupiłem się na najważniejszym elemencie naszego samochodu - oponie. A zatem najwyższy czas, aby poświęcić ten odcinek na technikę jazdy eko wykorzystywaną w ruchu.

Eko driving dla firm - technika jazdy - cz. 2

W poprzednich odcinkach dotyczących eko drivingu ogólnie omówiłem jego zasady oraz skupiłem się na najważniejszym elemencie naszego samochodu - oponie. A zatem najwyższy czas, aby poświęcić ten odcinek na technikę jazdy eko wykorzystywaną w ruchu.

Eko driving dla firm - technika jazdy - cz. 3

W poprzednich odcinkach dotyczących eko drivingu ogólnie omówiłem jego zasady oraz skupiłem się na najważniejszym elemencie naszego samochodu - oponie. A zatem najwyższy czas, aby poświęcić ten odcinek na technikę jazdy eko wykorzystywaną w ruchu.

Prawo łagodne dla piratów drogowych

Kierowca straci prawo jazdy za przekroczenie 48 punktów karnych w ciągu dwóch lat. Świeżo upieczeni kierowcy, jeżeli nie będą ostrożnie jeździć mogą stracić uprawnienia za pięć wykroczeń.

Czym różni się leasing operacyjny od najmu długoterminowego

Gdy przedsiębiorca słyszy słowo leasing, jego pierwsze skojarzenie to wynajem samochodu. Dzieje się tak, ponieważ w kategorii działalności gospodarczej częstym zabiegiem racjonalizacji kosztów, stosowanym przez przedsiębiorców, jest właśnie branie samochodu w leasing. Nie jest to jednak jedyny wariant, bowiem alternatywnym rozwiązaniem wobec leasingu jest najem długoterminowy. Która opcja jest lepsza? Jakie są różnice?

Na czym polega pierwsza pomoc?

Udzielenie pierwszej pomocy jest obowiązkiem każdej osoby, która znajduje się w pobliżu wypadku. Podpowiadamy, do czego jesteśmy zobowiązani w rozumieniu prawa, a czego nie powinniśmy robić.

Taryfikator policyjny: za co grozi nam mandat? Poradnik

Na drodze publicznej ruchu strzegą Policjanci i straż miejska lub gminna. Jeśli popełnimy wykroczenie drogowe, zostaniemy ukarani mandatem wg obowiązującego taryfikatora. Podpowiadamy, co nam grozi za dane wykroczenia.

Jakie uprawnienia ma Straż Miejska?

Straż miejska lub gminna, podobnie jak Policja, jest umundurowaną służbą, mającą na celu pilnowanie przestrzegania przepisów. Podpowiadamy, czego możemy się spodziewać przy kontroli straży miejskiej.

Jakie uprawnienia ma Policja?

Policja nie jest naszym wrogiem. Jest to organ, który służy naszemu bezpieczeństwu i ma chronić nasze życie. To dzięki niej możemy czuć się w pewnym stopniu bezpieczni. Podpowiadamy, jakie ma wobec nas jako kierowców prawa.

Co to jest samochód uprzywilejowany i jakie ma prawa?


Samochód uprzywilejowany to taki, który ma większe prawa, niż przeciętny użytkownik dróg. Podpowiadamy, więc jakie to prawa i jak należy się zachować wobec takiego pojazdu.

Przerabianie ciężarówek na samochody osobowe bywa opodatkowane akcyzą

Jak powszechnie wiadomo, ustawa o podatku akcyzowym nakłada podatek akcyzowy na samochody osobowe, omijając jednocześnie szerokim łukiem samochody ciężarowe, które nie są objęte tym podatkiem.

Kto może nas zatrzymać do kontroli?

Kontrola drogowa kojarzy się nieodzownie z policją drogową. Jednak nie tylko policjanci mogą zatrzymać nas do kontroli. Może to zrobić także: inspektor transportu drogowego, żołnierz, leśnik czy strażnik miejski, gminny lub funkcjonariusz straży granicznej.

Jak nie dać się oszukać sprzedawcy aut poleasingowych

Szukasz funkcjonalnego, a jednocześnie niedrogiego samochodu, oglądasz auta w komisach, wertujesz serwisy internetowe… Wreszcie znajdujesz swój „ideał” – auto poleasingowe, jest w dobrym stanie technicznym, a do tego ma promocyjną cenę. Myślisz: „Super okazja!”. Poczekaj. Sprawdź, czy oferta nie jest podszyta oszustwem.

Jak stosować eko driving w firmie – opony

Zanim przejdę do samej techniki jazdy eko przypomnijmy sobie zasadniczy cel eko drivingu. Oczywiście jest nim oszczędność finansowa zarówno ta chwilowa obserwowana przez nas na stacji benzynowej, jak i ta długofalowa dotycząca układu jezdnego, hamulcowego itd.

Notatka urzędowa i jej znaczenie procesowe

Zgodnie z treścią przepisu art. 37 p. 2 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, notatkę urzędową sporządza się w odniesieniu do czynności co do których nie sporządza się protokołu, a także inne zdarzenia, które mają znaczenie dla postępowania. Notatka urzędowa może być odczytywana na rozprawie, a na okoliczność jej sporządzenia (oraz zawartej w niej treści) może być przesłuchiwana osoba, która sporządziła daną notatkę służbową.

Eko driving – moda czy konieczność

Czym jest eko driving? To nowoczesne pojęcie kojarzy się większości kierowców najogólniej rzecz ujmując z ekologią. I trochę w tym racji jest. W tym jednak przypadku głównie chodzi o to, co w obecnych czasach jest jednym z istotniejszych elementów funkcjonowania przede wszystkim przedsiębiorstw. Tym elementem jest szeroko pojętą ekonomia.

Żółte Anioły – czyli pomoc drogowa przyszłości

Czy długie oczekiwanie na pomoc drogową irytuje Cie od dłuższego czasu? Czy wypadek, bądź kolizja muszą pokrzyżować Ci wakacyjne plany? Okazuje się, że nie, ale tylko pod warunkiem, że na horyzoncie pojawią się „żółte anioły”.

Czym polska drogówka różni sie od brytyjskiej?

Angielska policja drogowa odznacza się skutecznością działania, najnowocześniejszym sprzętem oraz posiadaniem własnych informatyków, którzy ułatwiają policjantom pracę i sprawiają, że ich interwencję są perfekcyjnie i błyskawicznie przeprowadzane.

Akcja Znicz: prawie 2 tys. nietrzeźwych kierowców

W czasie świątecznego weekendu Policja zatrzymała prawie 2 tys. pijanych kierowców, w 407 wypadkach zginęło 39 osób. To gorsze statystyki niż rok temu.

Jak dbać o światła? Poradnik.

Najczęściej przypominamy sobie o nich, gdy przestają świecić. I nie szukamy przyczyny takiego stanu rzeczy. A czasem naprawdę warto.

Czy można prowadzić samochód będąc na lekach przeciwbólowych?

Lekarstwa mogą wprowadzać organizm w stan podobny do tego po spożyciu alkoholu. Oprócz senności powodują zawroty głowy, zaburzenia równowagi, widzenia, a przede wszystkim senność i wydłużenie czasu reakcji.

Akcja znicz 2010

Już 1 listopada dzień Wszystkich Świętych. Należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu. Na terenie całej Polski będą przeprowadzone wzmożone działania policyjne. O nasze bezpieczeństwo w tych dniach zadba 15 tys. policjantów.

Kto odpowiada za bagaż zniszczony w czasie podróży?

Za rzeczy, które podróżny przewozi ze sobą pod własnym nadzorem, przewoźnik ponosi odpowiedzialność tylko, o ile szkoda powstała z jego winy. Pamiętaj zawsze o tym, by udokumentować fakt zniszczenia bagażu.

Nowy sposób na nietrzeźwych kierowców: alkoskaner

Od środy stołeczna policja ma nową broń w walce z nietrzeźwymi kierowcami. Jest nim alkoskaner.

Podróż na Wszystkich Świętych – uważaj na niespodzianki

Na początku listopada Polacy przemierzają setki kilometrów, aby zapalić symboliczny znicz. Co się jednak stanie, jeżeli przygotowane do podróży auto odmówi posłuszeństwa lub popsuje się w trasie? Sprawdź, co można zrobić, aby taka sytuacja nie stała się przyczyną powrotu do domu.

Jak zachowywać się podczas kontroli drogowej?

Działania policji drogowej są ściśle unormowane odpowiednimi przepisami i instrukcjami. Niestety nie są one jednakowe w poszczególnych krajach Unii Europejskiej.

Policjanci zmuszani do dawania mandatów zamiast pouczeń


Funkcjonariusze policji są rozliczani z liczby mandatów. Zbyt mała ich ilość rodzi podejrzenia o korupcję i prowokuje kontrolę ze strony biura spraw wewnętrznych.

REKLAMA