REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sute świąteczne śniadanie, a potem Wielkanoc przed telewizorem, laptopem lub smartfonem

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Polacy w Wielkanoc 2024 chcą odpocząć; nadrobią zaległe seriale na Netflixie i obejrzą film w TV, będą czytali newsy na smartfonie i składali życzenia swoim bliskim, z którymi się nie zobaczą
Polacy w Wielkanoc 2024 chcą odpocząć; nadrobią zaległe seriale na Netflixie i obejrzą film w TV, będą czytali newsy na smartfonie i składali życzenia swoim bliskim, z którymi się nie zobaczą
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Tegoroczne święta Wielkanocne chcemy spędzać leniwie, a nowe technologie ułatwiają nam to bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Niespodziewana letnia wręcz pogoda sprzyja jednak spacerom – może więc plany skorygujemy i przeniesiemy się do parku, ale czy tylko po to, by zasiąść przed monitorem smartfona do dalszego oglądania?

Wielkanoc będzie leniwa – wynika z badania online, przeprowadzonego przez firmę Komputronik tuż przed samymi świętami

REKLAMA

W Wielkanoc 2024 najbardziej chcemy odpocząć

Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze wydarzenie w chrześcijańskim kalendarzu liturgicznym. Według badania UCE Research i Grupy Offerista, 28 proc. respondentów deklaruje w 2024 roku zwiększenie wydatków na świąteczne zakupy w porównaniu z 2023. To nie powinno dziwić. Polacy szanują i kultywują symbolikę świąt.

REKLAMA

– Święta kościelne, niezależnie od ich nazwy, są dla Polaków przede wszystkim tradycją, ale też czasem spędzanym w gronie najbliższych. Lubimy zasiąść do suto zastawionego stołu, porozmawiać i po prostu poświętować – komentuje Karolina Pietz Drapińska, Marketing & PR Director z Komputronik S.A.

Ankietowani mogli udzielać odpowiedzi w zamkniętym formularzu. Do wyboru mieli następujące kategorie produktowe: telewizor, komputer stacjonarny, laptop, laptop gamingowy, smartfon, czytnik e-book, odkurzacz, mikser, mop elektryczny, hulajnoga elektryczna, smartwatch, bieżnia, słuchawki, masażer, kamera, aparat cyfrowy, dron, echosonda wędkarska, mikrofon do rozmowy lub streamingu oraz waga łazienkowa.

Telewizor najlepszy przyjaciel Polaka w Wielkanoc

Zwycięzcą został… telewizor, który wskazało 26 proc. Na drugim miejscu uplasował się smartfon – 23 proc. wskazań. Natomiast na trzecim – komputer stacjonarny (17 proc.). Tuż za podium znalazł się laptop – 8 proc., a na piątym i szóstym miejscu odpowiednio słuchawki (5 proc.) i laptop gamingowy (4 proc.).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Wyniki naszego badania jasno wskazują na to, że Polacy będą chcieli w Wielkanoc 2024 odpocząć. Nadrobią zaległe seriale na Netflixie i obejrzą film w TV, będą czytali newsy na smartfonie i składali życzenia swoim bliskim, z którymi się nie zobaczą, by po odejściu od stołu zasiąść do komputera stacjonarnego– komentuje Karolina Pietz Drapińska.

Ekspertka dodaje, że jednak niewykluczone, iż wybiorą się też w podróż, zabierając ze sobą lnaptopa, słuchawki czy laptopa gamingowego.

Może to też sugerować, że będą się chcieli odciąć i zregenerować, słuchając ulubionej muzyki na YouTube, Spotify czy Tidalu, a także grając w ulubione gry – sugeruje.

W gronie przegranych e-czytnik i hulajnoga elektryczna

Kolejne kategorie nie cieszyły się już tak dużą popularnością. Po około 2 proc. respondentów wskazało odkurzacz, mikser, mop elektryczny, a także czytnik e-book oraz hulajnogę elektryczną. Blisko 1 proc. wybrał smartwatch czy drona.
Natomiast poniżej 1 proc. odpowiedzi uzyskały kategorie, takie jak bieżnia, echosonda czy mikrofon do rozmowy lub streamingu. Nie jest zaskoczeniem, że ostatnie miejsce zajęła.... waga łazienkowa. W końcu niecodziennie są Święta.

Pamiętajmy o tym, co najważniejsze!

– Jesteśmy przedstawicielami sklepu elektronicznego i wiemy, jaki wpływ technologie mają na nasze życie. Apelujemy więc w te Święta o jedno – znajdźmy czas dla najbliższych. Wyłączmy telewizor. Odłóżmy nie tylko wagę, ale też smartfona czy laptopa. Wesołych Świąt! – konkluduje Pietz Drapińska z Komputronik.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrolerzy nie mają litości. Każą zwracać dotacje z odsetkami za pięć lat wstecz. Wejdą wszędzie gdzie poszły pieniądze z programu Czyste Powietrze

Ruszyła kolejna edycja programu Czyste Powietrze. Teraz o pieniądze jest trudniej, a ich rozliczenie będzie bardziej skomplikowane. To efekt nadużyć, które były w programie. W czasie przerwy w przyznawaniu dotacji ruszyły kontrole szukające tych nadużyć. Nie omijają mieszkań i domów, w których przeprowadzano termomodernizację czy wymianę pieców z dofinansowaniem.

Nie domagałbym się "sprawiedliwości" co do emerytury z ZUS, gdyby moja pełna policyjna emka była składową niepełnej służby w połączeniu z przeliczonym cywilem

Do redakcji Infor.pl stale wpływają listy od policjantów, żołnierzy, emerytowanych funkcjonariuszy innych służb o bolączkach systemu emerytalnego. Publikujemy:

Pomysł naprawy emerytur policjanci i żołnierze i innych mundurowych na służbie przed 1999 r.

Dlaczego trzeba naprawić? Żołnierz albo policjant, który rozpoczął służbę np. w 1992 r. i od np. 2011 r. jest na np. emeryturze policyjnej i jednocześnie pracuje w cywilu, nie skorzysta ze składek odprowadzonych do ZUS. W niewielkim zakresie składki mogą podnieść emeryturę policyjną, ale nie ma możliwości otrzymania ze składek odprowadzonych do ZUS emerytury cywilnej. Taka możliwość istnieje dla mundurowych rozpoczynających służbę od 1999 r. Jak to naprawić? Czytelnik przesłał swoje propozycje.

Jak Ministerstwo Finansów liczy lukę VAT? Metodą odgórną (top – down)

Ministerstwo Finansów poinformowało w komunikacie z 22 maja 2025 r., że metoda liczenia luki VAT od lat pozostaje niezmienna a jej opis jest opublikowany na stronie resortu. Luka VAT liczona jest względem VAT w ujęciu rachunków narodowych publikowanych przez GUS, tj. w ujęciu memoriałowym, w którym dochody ujmowane są za okres od lutego do stycznia kolejnego roku. Szacunki luki VAT dla lat 2022-2023, pomimo uwzględnienia wpływu istotnych zmian systemowych (m.in. tarcze antyinflacyjne, rekompensaty energetyczne) wskazują na znaczący wzrost luki względem poprzedzających ich lat. W 2023 roku luka VAT wynosiła 13,5%. Obecne szacunki wskazują na zmniejszenie się luki VAT w Polsce w 2024 r. do 6,9%.

REKLAMA

Księgowi obawiają się obowiązkowego KSeF-u. Czego najbardziej?

Już tylko niecały rok dzieli nas od wprowadzenia obowiązkowego KSeF-u, a mimo to – jak się okazuje – księgowi nadal czują się niepewnie. Czego obawiają się najbardziej? Kto się wyłamuje i już dzisiaj deklaruje gotowość na zmiany? fillup k24 we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce opublikowali w maju 2025 r. "Barometr nastrojów polskich księgowych 2025", w którym przedstawiciele branży wypowiedzieli się w sprawach dla nich najważniejszych. Na KSeF-ie nie pozostawiono suchej nitki.

Księgowi obawiają się obowiązkowego KSeF-u. Czego najbardziej?

Już tylko niecały rok dzieli nas od wprowadzenia obowiązkowego KSeF-u, a mimo to – jak się okazuje – księgowi nadal czują się niepewnie. Czego obawiają się najbardziej? Kto się wyłamuje i już dzisiaj deklaruje gotowość na zmiany? fillup k24 we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce opublikowali w maju 2025 r. "Barometr nastrojów polskich księgowych 2025", w którym przedstawiciele branży wypowiedzieli się w sprawach dla nich najważniejszych. Na KSeF-ie nie pozostawiono suchej nitki.

Najnowszy sondaż prezydencki 2 tura 2025 [WYBORY]

Oto najnowszy sondaż prezydencki infor.pl dla 2 tury wyborów 2025 r. Jakie były wyniki sondaży dla drugiej tury pomiędzy Trzaskowskim i Nawrockim? Kto wygra wybory prezydenckie 2025 według sondaży?

14. emerytura: znamy już termin wypłaty i wysokość świadczenia

Czternaste emerytury będą wypłacone we wrześniu, czyli tak jak w poprzednich latach – wynika z informacji o projekcie rozporządzenia MRPiPS, który właśnie ukazał się w wykazie prac legislacyjnych rządu. W tym roku 14. emerytura w pełnej wysokości wyniesie 1878,91 zł brutto.

REKLAMA

Trzaskowski u Mentzena - kiedy? [NA ŻYWO YOUTUBE]

Kiedy Rafał Trzaskowski będzie u Sławomira Mentzena na kanale YouTube? Czy podpisze 8 punktów deklaracji Mentzena? Rozmowa odbywa się w serii "Mentzen grilluje".

Niestety jestem karany za PESEL. Wstąpiłem do wojska przed 1999 r., po przejściu na emeryturę wojskową 10 lat odprowadzałem składki do ZUS

Kara za PESEL polega na tym, że nasz czytelnik przez PESEL nie może odebrać swoich składek w ZUS (odebrać w formie emerytury cywilnej - drugiej emerytury równolegle wypłacanej do emerytury mundurowej). Czytelnik przepracował jako cywil sporo lat, ZUS pobrał składki, ale nie odda tych pieniędzy w formie emerytury. Przy czym innym emerytom mundurowym (o innym PESELu) ZUS odda.

REKLAMA