| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja nr OKA-4110-33(8)/2011/163/CW, OKA-4110-34(8)/2011/163/CW Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 24 listopada 2011r.

o decyzjach nr WCC/560-ZTO-D/163/W/OKA/2011/CW i PCC/586-ZTO-D/163/W/OKA/2011/CW

W dniu dzisiejszym, na wniosek Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Spółka Akcyjna z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju (zwanego dalej „PEC”), zostały zmienione koncesje na wytwarzanie ciepła oraz na przesyłanie i dystrybucję ciepła udzielone temu przedsiębiorstwu energetycznemu decyzjami z dnia 12 listopada 1998r. Nr WCC/560/163/U/OT-2/98/BM (z późn. zm.) oraz Nr PCC/586/163/U/OT-2/98/BM (z późn. zm.).

W dniu 5 września 2011 r. wpłynęło pismo PEC, w którym wniósł o zmianę koncesji na wytwarzanie ciepła oraz na przesyłanie i dystrybucję ciepła. Zmiana dotyczyła punktu 1 "Przedmiot i zakres działalności" obydwu koncesji i polegała na wykreśleniu źródła ciepła Ciepłownia Rejonowa "K5" z koncesji na wytwarzanie ciepła oraz modyfikacji opisu sieci ciepłowniczej (ppkt 12) w koncesji na przesyłanie i dystrybucję ciepła poprzez uwzględnienie nowego źródła ciepła zasilającego tą sieć.
Pismo to zostało uznane za wniosek o zmianę decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 12 listopada 1998r. Nr WCC/560/163/U/OT-2/98/BM (z późn. zm.) oraz Nr PCC/586/163/U/OT-2/98/BM (z późn. zm.)., o którym mowa w art. 155 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.). Zgodnie z tym przepisem decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony.

Po analizie stanu faktycznego, wniosek o zmianę ww. decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki został uznany za uzasadniony.

z up. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
DYREKTOR
Południowego Oddziału Terenowego
Urzędu Regulacji Energetyki
z siedzibą w Katowicach


Marek Miśkiewicz

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Sierakowski

Radca prawny, licencjonowany doradca restrukturyzacyjny. Wiceprezes Zarządu Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. Partner kancelarii Zimmerman i Wspólnicy sp.k. Specjalizuje się w restrukturyzacji zadłużenia zagrożonych podmiotów gospodarczych, ochronie praw wierzycieli, w tym egzekucji przez zarząd przymusowy, a także w prawie procesowym cywilnym i gospodarczym, prawie upadłościowym, postępowaniu administracyjnym, jak również w prawie obrotu nieruchomościami. Współautor komentarza praktycznego do Prawa restrukturyzacyjnego. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny prawa restrukturyzacyjnego, upadłościowego i egzekucyjnego. Publikuje m.in. w Monitorze Prawa Bankowego, a także jest ekspertem Dziennika Gazety Prawnej, Rzeczpospolitej oraz TVN Biznes i Świat. Prelegent na konferencjach i szkoleniach z zakresu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego i egzekucyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »