REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

5000 zł na organizację zajęć wakacyjnych dla dzieci w 2024 r. Wniosek należy złożyć w terminie do 15.05.2024 r.

dofinansowanie na wakacje
dofinansowanie na wakacje
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Aż 5000 zł dofinansowania można otrzymać w programie "Wakacyjna AktywAKCJA" organizowanym przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju. Co trzeba zrobić?

Wakacyjna AktywAKCJA

"Wakacyjna AktywAkcja" to program dofinansowania organizowany przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju mający na celu wsparcie lokalnych społeczności w podejmowaniu działań sportowych lub rekreacyjnych z elementami edukacyjnymi, które aktywizują dzieci i młodzież szkolną podczas przerwy wakacyjnej od czerwca do sierpnia 2024 r. W tym roku "Wakacyjna AktywAKCJA" odbędzie się po raz czwarty.

REKLAMA

Program skupia się na promocji aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu, wsparciu lokalnych społeczności i instytucji oraz walce ze skutkami epidemii negatywnie wpływającymi na aktywność i rozwój dzieci i młodzieży.

Do kogo skierowany jest program? 

Kto może ubiegać się o dofinansowanie? W ramach programu wnioski mogą składać: 

 • szkoły podstawowe, 
 • stowarzyszenia, 
 • fundacje, 
 • organizacje pozarządowe,
 •  jednostki ochotniczej straży pożarnej, 
 • domy dziecka, 
 • rodzinne domy dziecka, 
 • świetlice środowiskowe, 
 • kościelne jednostki organizacyjne mające siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, 
 • biblioteki, 
 • domy kultury, 
 • placówki oświatowe i opiekuńcze, 
 • koła gospodyń wiejskich, 
 • ośrodki socjoterapii i ośrodki wychowawcze. 

Każdy podmiot ubiegający się o grant może złożyć nie więcej niż jeden wniosek.

Jak złożyć wniosek? 

Formularze wniosku są dostępne na stronie www.fundacjapfr.pl/wakacyjna_aktywakcja, tam należy i je wypełnić i przesłać. Inna forma ubiegania się o dofinansowanie nie będzie rozpatrywana. Potwierdzenie złożenia wniosku przyjdzie drogą mailową. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Całkowita pula środków finansowych przeznaczona na granty to 500 000 zł. Wnioski można składać do wysokości 5000 zł. 

Ważne

Wnioski można składać tylko do 15 maja 2024 r. 

Warto zwrócić uwagę na poprawność wniosku pod kątem formalnym, bo to będzie pierwsze kryterium na które zwróci uwagę organizator przy rozpatrywaniu wniosków. 

Ogłoszenie wyników programu będzie do dnia 23 maja 2024 r. Projekty powinny być zrealizowane w okresie od 26 czerwca  do 31 sierpnia 2024 r. 

Kto może otrzymać dodatkowe punkty?

Wnioski będą rozpatrywane pod kątem poprawności, terminu złożenia, uprawnień do złożenia, kreatywności i pomysłowości projektu, dostosowania do potrzeb odbiorców, adekwatności budżetu do podjętych działań. Ponadto dodatkowe punkty mogą otrzymać inicjatywy:

 • realizowane w województwach: lubelskim, podlaskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim, 
 • zawierające walor edukacyjny, szczególnie związane z edukacją na tematy ekologiczne (zrównoważony rozwój),
 • projekt będzie realizowany w miejscowości do 20 tys. mieszkańców.

Zobacz także: Wakacje w Chorwacji. Jadąc do tych miast, unikniesz tłumów
Wakacje kredytowe 2024. Ustawa podpisana przez prezydenta z łagodniejszymi zasadami i wyższym wsparciem

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
8 tys. zł dotacji do wzięcia. Rusza pilotażowy projekt wsparcia cyfryzacji mikro- oraz małych i średnich firm

8 tys. zł dotacji do wzięcia przez 195 przedsiębiorstw. Bank Światowy wybrał Koalicję na rzecz Polskich Innowacji (KPI) do wdrożenia w Polsce pilotażowego projektu wsparcia cyfryzacji mikro- oraz małych i średnich firm. Nabór do projektu rozpocznie się 23 maja 2024 r.

Zmiany dla rolników. Oznaczanie graficzne składników pochodzących od owadów i gotowe strefy produkcji rolniczej. Propozycje Kukiz'15 i PiS

W środę poseł Jarosław Sachajko z partii Kukiz’15 ogłosił trzy nowe projekty ustaw, które zostaną złożone przez klub PiS i koło Kukiz’15. 

Od 1100 zł do 4400 zł – tyle możesz dostać na uzyskanie wykształcenia wyższego. Sprawdź kiedy złożyć wniosek i kto ma szansę.

Od 1100 zł do 4400 zł – takie dofinansowanie można dostać na uzyskanie wykształcenia na poziomie wyższym. Wnioski na przyszły rok akademicki można już składać. Jednak trzeba spełnić określone warunki.

Działalność socjalna pracodawców a opodatkowanie

Działalność socjalna pracodawców a opodatkowanie. Czy świadczenia socjalne, otrzymywane przez pracownika z zakładowego funduszu socjalnego (ZFŚS), podlegają opodatkowaniu? Co mówi prawo podatkowe w tym zakresie?

REKLAMA

Darowizna pieniędzy od babci lub dziadka. Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?

Czy darowizna pieniędzy od babci lub dziadka podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn? To zależy od kilku czynników określonych precyzyjnie przez ustawodawcę. Sprawdźmy, kiedy taka darowizna środków pieniężnych w gotówce jest zwolniona z podatku, a kiedy może zostać opodatkowana.

Wybory do europarlamentu 2024. Osoby niepełnosprawne powinny pamiętać o tych terminach

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca 2024 r. Wyborcy niepełnosprawni i seniorzy muszą jednak wcześniej dopełnić niezbędnych formalności, jeśli chcą skorzystać z przysługujących im uprawnień. Mają na to kilka najbliższych dni.

Dodatek do bonu energetycznego 300-600 zł. Senat obniża jedną z 4 opłat za prąd. Obniżka dla rodziny od 15,96 zł do 89,4 zł

Oszczędność dla rodziny od 15,96 zł do 89,4 zł dotyczy okresu od 1 lipca 2024 r. do końca grudnia 2024 r. I wynika z zawieszenia opłaty mocowej. Taka propozycja powstała w Senacie. Będzie niedługo głosowana.

6 tys. zł za miesiąc szkolenia wojskowego. MON podało trzy wakacyjne terminy, pierwszy rusza już od 10 czerwca

6 tys. zł za miesiąc szkolenia wojskowego. Wojsko Polskie zaplanowało trzy terminy szkoleń w ramach programu „Wakacje z wojskiem”. Każdy termin obejmuje 27 dni. Pierwsze szkolenia MON zaplanowało w terminie od 10 czerwca do 6 lipca. Kto może skorzystać z tego szkolenia wojskowego, jak się zgłosić?

REKLAMA

2 tys. zł dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Premier Tusk ogłasza pomoc dla kupców z Marywilskiej 44

2 tys. zł dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz dofinansowanie części wynagrodzeń pracowników. "Od czwartku przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku pożaru hali targowej przy ul. Marywilskiej w Warszawie mogą się zgłaszać do ZUS o pomoc" - poinformował premier Donald Tusk. Jak dodał, w przygotowaniu są również m.in. zwolnienia podatkowe.

2519 zł dla osób niepełnosprawnych w 2025 roku? Jest plan nowego dodatku do renty socjalnej zamiast stałej podwyżki do minimalnego wynagrodzenia

Od marca 2024 r. trwają w Sejmie prace nad obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o rencie socjalnej. Celem tej nowelizacji miało być stałe zwiększenie kwoty renty socjalnej z obecnych 1780,96 zł brutto do kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę (obecnie 4242 zł brutto). Jednak 9 maja 2024 r. na posiedzeniu sejmowej podkomisji przyjęto poprawkę, zgodnie z którą uprawnionym do renty socjalnej będzie przysługiwał dodatek w kwocie stanowiącej różnicę między tym świadczeniem a wysokością minimalnego wynagrodzenia. Zmiany mają obowiązywać dopiero od 2025 roku.

REKLAMA