| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Tylko tydzień do egzaminów na aplikację

Tylko tydzień do egzaminów na aplikację

24 września 2011 r. tysiące absolwentów wydziałów prawa przystąpią do egzaminów na aplikacje prawnicze. Aplikacje cieszą się w tym roku dużą popularnością.

Aplikacja jest jedną ze ścieżek, jaką absolwent studiów prawniczych może obrać jako drogę kariery. A ma w czym wybierać, gdyż dalsze kształcenie może kontynuować m.in. na aplikacji radcowskiej, adwokackiej, sędziowskiej lub prokuratorskiej poprzedzonej aplikacją ogólną czy notarialnej. Już 5 października rozpocznie się I etap egzaminów wstępnych na aplikację ogólną z kolei  24 września młodzi prawnicy zawalczą o miejsca na aplikacji radcowskiej, adwokackiej i notarialnej.

A może aplikacja ogólna?

Aplikacja ogólna rozpoczyna się nie później niż 3 miesiące od dnia ogłoszenia listy zakwalifikowanych po egzaminie wstępnym i trwa 12 miesięcy. W czasie aplikacji jej uczestnicy będą uczęszczali na zajęcia w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury oraz praktyki w sądach, prokuraturach i innych instytucjach związanych z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości.

Na czas nauki każdemu aplikantowi wyznaczony zostanie patron-koordynator. Będzie on opiekunem merytorycznym, a przede wszystkim będzie sprawował opiekę nad przebiegiem praktyk.

Co warto wiedzieć o aplikacjach prawniczych 2011? Czytaj tutaj

Warunkiem ukończenia aplikacji ogólnej będzie uzyskanie pozytywnych ocen ze wszystkich sprawdzianów i praktyk objętych programem aplikacji. W terminie 14 dni od zakończenia aplikacji ogólnej dyrektor Krajowej Szkoły ogłosi w BIP listę klasyfikacyjną aplikantów. Osoby, które pomyślnie ukończą aplikację ogólną, będą mogły starać się o przyjęcie na aplikację specjalistyczną. Decyzję o przyjęciu na aplikację sędziowską albo prokuratorską Dyrektor Krajowej Szkoły będzie wydawał według kolejności umieszczenia kandydatów na liście klasyfikacyjnej aplikantów aplikacji ogólnej, do miejsca wyczerpania limitu przyjęć.

Czytaj więcej: Prawnik.pl

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

Prawnik.pl

Zdjęcia

24 września 2011 r. odbędą się egzaminy na aplikacje prawnicze /  fot. Fotolia
24 września 2011 r. odbędą się egzaminy na aplikacje prawnicze / fot. Fotolia

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Adam Głos

Od stycznia 2013 roku pełni funkcję Prezesa Tax Care. Wcześniej, przez blisko trzy lata, pracował na stanowiskach: Dyrektora Sprzedaży oraz Wiceprezesa Zarządu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »