| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Wybory parlamentarne 2011 > Wyniki wyborów parlamentarnych 2011

Wyniki wyborów parlamentarnych 2011

Wyniki z 93,05% obwodów wyborczych.

W siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej odbyła się konferencja prasowa dotycząca cząstkowych (z 93,05% obwodów), nieoficjalnych wyników wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 9 października 2011 r.

Platforma Obywatelska - 39% głosów;

PiS - 30% głosów;

Ruch Palikota - 9,9% głosów;

PSL - 8,6 głosów;

SLD - 8,2 %.

Frekwencja wyborcza wyniosła 48,63%.

Podział mandatów

Podział mandatów pomiędzy uprawnione komitety wyborcze uwzględniający wyniki wyborów w poszczególnych okręgach wyborczych byłby następujący:

Platforma Obywatelska RP - 206 mandatów,

Prawo i Sprawiedliwość - 157 mandaty,

Ruch Palikota - 40 mandatów,

Polskie Stronnictwo Ludowe - 30 mandaty,

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 26 mandatów,

Mniejszość Niemiecka - 1 mandat.

Rozkład mandatów do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej: 

Platforma Obywatelska - 62, 

Prawo i Sprawiedliwość - 31,

KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 2,

pozostałe komitety wyborcze - 5.

Ostateczne wyniki

Kolejna konferencja prasowa na której zostaną ogłoszone wyniki głosowania z około 100% obwodowych komisji wyborczych, odbędzie się w godzinach popołudniowych.

Zobacz serwis: Wybory parlamentarne 2011

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Siwicka

Partner Zarządzający w Grupa HR Masters, trener biznesu i executive coach. HR Biznes Partner, z kilkunastoletnią praktyką prowadzenia własnego biznesu. Praktyk HR realizujący projekty z następujących obszarów: planowanie procesów HR, wdrożenia modeli kompetencyjnych, programy rozwojowe czy audyty personalne. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie doradcze i trenerskie. W swojej pracy kładzie nacisk na badanie efektywności wszelkich procesów z obszaru polityki personalnej. Uważa, że wszelkie procedury są dla ludzi a nie ludzie dla procedur. W swoich projektach skupia się na realnych korzyściach zarówno dla organizacji jak i pracowników. Wierzy w ludzi i efektywność działań rozwojowych. Śledzi trendy na rynku i w branży – jest nastawiona na innowacyjność i działanie. Współpomysłodawczyni portalu HRPolska.pl, który powstał z zamiłowania do branży HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »