reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr IV/23/2015 Rady Gminy Świerzno

z dnia 30 stycznia 2015 r.

w sprawie powołania Gminnej Rady Seniorów w Świerznie oraz nadania jej Statutu

Na podstawie Na podstawie art. 18 ust.1 w związku z art. 5c ust. 2 - 5 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r., poz. 594 z późn. zm.) Rada Gminy Świerzno uchwala, co następuje:

§ 1. W celu zapewnienia seniorom wpływu na sprawy dotyczące lokalnej społeczności, a zwłaszcza najstarszego pokolenia mieszkańców w Gminie Świerzno powołuje się "Gminną Radę Seniorów w Świerznie".

§ 2. Nadaje się Statut Gminnej Radzie Seniorów w Świerznie w brzmieniu stanowiącym Załącznik Nr 1 do niniejszej uchwały.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Przewodniczący Rady Gminy


Dariusz Mądrecki


Załącznik do Uchwały Nr IV/23/2015
Rady Gminy w Świerznie
z dnia 30 stycznia 2015 r.
Zalacznik1.pdf

Statut Gminnej Rady Seniorów w Świerznie


Uzasadnienie

W związku ze zmianą przepisów ustawy o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r., poz. 594 z późn. zm.) dodany został art. 5c, określający podstawę umożliwiającą radzie gminy powołanie rady seniorów, wobec powyższego zasadne jest powołanie Gminnej Rady Seniorów w Świerznie, która stanowić będzie płaszczyznę wymiany informacji, formułowania idei i postulatów poprawiających jakość życia seniorów w Gminie Świerzno.

Bardzo ważne jest istnienie przedstawicielstwa osób starszych wobec podejmowania działań władz samorządowych wspierających tę grupę społeczną.

Powołanie Gminnej Rady Seniorów oraz określenie celów i zadań polityki społecznej wobec seniorów daje wyrażenie woli korzystania z ich opinii i postulatów, a tym samym stanowi szansę aktywnego udziału w życiu społecznym tej grupy mieszkańców.

Jednym z ważniejszych zadań Gminnej Rady Seniorów, będzie integracja międzypokoleniowa oraz włączenie osób starszych w życie społeczne, w działania, które mają zaspokoić ich potrzeby i rozwiązywać ich problemy indywidualne i grupowe.

Przewodniczący Rady Gminy


Dariusz Mądrecki

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama