reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Inne

O co zadbać przed urlopem?

Aktualizacja: 28.06.2011

Przed wyjazdem na wymarzony urlop sprawdź czy opłaciłeś rachunek za energię. Dzięki temu nie będziesz niemile zaskoczony po powrocie, gdy termin płatności wypadnie w okresie wypoczynku. »

Ochrona danych osobowych w Europie

Aktualizacja: 27.06.2011

Większość Europejczyków udostępniając swoje dane on-line, obawia się o swoją prywatność-wynika z badań przeprowadzonych przez Komisję Europejską. »

Zanim wyjedziesz na wakacje…

Aktualizacja: 27.06.2011

Na co zwrócić uwagę podpisując umowę z organizatorem? O czym warto pamiętać przygotowując się do urlopu, jakie mamy prawa i gdzie uzyskać pomoc w razie trudności, UOKiK przypomina wspólnie z 27 instytucjami biorącymi udział w akcji Przed wakacjami – co warto wiedzieć? »

Konsument na urlopie-przydatne informacje

Aktualizacja: 30.06.2011

Prezentujemy przygotowany przez Europejskie Centrum Konsumenckie urlopowy przewodnik konsumenta, dzięki któremu każdy podróżujący będzie przygotowany na niemiłe niespodzianki związane z zagubionym bagażem, czy niespełniającym standardów hotelem. »

Praca w wakacje- co warto wiedzieć?

Aktualizacja: 17.06.2011

Planując podjęcie wakacyjnej pracy warto zwrócić uwagę na kwestię związaną z zapłatę podatku, czy ulgi rodzinnej. »

Przywożenie towarów zza granicy- przepisy celne

Aktualizacja: 20.06.2011

Zanim udamy się w podróż za granicę, w różne strony świata, czasem do dalekich, egzotycznych krajów, warto dowiedzieć się jakie obowiązują przepisy celne i dewizowe. »

Jakie prawa ma pasażer?

Aktualizacja: 20.06.2011

W okresie wakacyjnym każdy pasażer powinien jakie przysługują mu prawa, w sytuacji opóźnienia, czy odwołania lotu. »

Niepełnosprawny w podróży i jego prawa

Aktualizacja: 17.06.2011

Niepełnosprawni, oraz osoby, które mają problem z samodzielnym poruszaniem się, mają prawo do równego dostępu do usług kolejowych, oraz pomocy podczas podróżowania. »

Katalog praw młodego konsumenta

Aktualizacja: 09.06.2011

Urząd Ochrony Konkurencji i konsumenta przygotował praktyczny poradnik dotyczący praw młodego konsumenta, który nie znając swoich praw jest narażony na wiele pułapek. »

Prawo własności intelektualnej-nowe rozwiązania Komisji Europejskiej

Aktualizacja: 27.05.2011

W celu pobudzenia kreatywności i innowacji Komisja Europejska przyjęła kompleksowa strategię, w celu zmiany obszaru prawa dotyczącego prawa własności intelektualnej. »

Odwołanie lub opóźnienie lotu-jakie prawa ma pasażer?

Aktualizacja: 27.05.2011

Nawet w sytuacji siły wyższej prawa pasażera muszą być respektowane - nie ulegają wyłączeniu. Europejskie Centrum Konsumenckie przypomina, że linie lotnicze mają obowiązek zapewnienia opieki swoim klientom, czyli m.in. bezpłatnych posiłków, napojów a w niektórych przypadkach – zakwaterowania w hotelu. »

Jak kupować auto za granicą?

Aktualizacja: 23.05.2011

Na podstawie skarg trafiających do Europejskiego Centrum Konsumenckiego opracowany został poradnik dotyczący kwestii związanych z zakupem auta za granicą. »

Nowy projekt prawa lotniczego przyjęty

Aktualizacja: 23.05.2011

Ministerstwo Infrastruktury przyjęło projekt nowelizacji prawa lotniczego, który dotyczy m.in. opłat lotniczych, ochrony lotnictwa cywilnego, czy zasad przewozu lotniczego. »

Nadużycia wobec konsumentów a kwestia skutecznej obrony

Aktualizacja: 12.05.2011

Czujesz się oszukany przez bank, operatora sieci komórkowej lub sklep internetowy? Nie dostałeś należnego odszkodowania od ubezpieczyciela? To niektóre z przykładów nadużyć, jakich dopuszczają się firmy i instytucje wobec konsumentów. »

Etykiety na żywności-nowe przepisy

Aktualizacja: 10.05.2011

Etykiety na żywności będą prostsze, łatwiejsze do zrozumienia i będą zawierać informacje o składnikach potencjalnie groźnych dla zdrowia. Europosłowie przyjęli projekt przepisów dotyczących informacji o produktach żywnościowych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama