reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Inne

Abonenci pod ochroną

Aktualizacja: 26.08.2011

Konieczność dokładnego informowania o warunkach konkursów SMSowych, gwarancja prędkości transferu danych, czy skrócenie czasu umów abonamentowych – to tylko niektóre ze zmian proponowanych w opublikowanym właśnie przez Ministerstwo Infrastruktury projekcie nowelizacji ustawy Prawo telekomunikacyjne.Wzmacnia on ochronę konsumentów i rozszerza obowiązki po stronie dostawców usług. Zdaniem ekspertów z międzynarodowej kancelarii prawnej Bird & Bird, nowe przepisyzaostrzą konkurencję o lojalnych abonentów między dostawcami na polskim rynku. »

Początek roku szkolnego-o czym warto pamiętać?

Aktualizacja: 26.08.2011

Przed rozpoczęciem roku szkolnego rodzice wraz z dziećmi kompletują wyprawkę szkolną. Podręczniki, zeszyty, kredki, a coraz częściej także telefony, laptopy – to tylko przykłady rzeczy, które znajdą się w niejednym tornistrze. Czy zawsze wiemy jak je wybrać? Przed pierwszym dzwonkiem – co warto wiedzieć przypominają wspólnie urzędy i instytucje »

Prawa konsumentów kupujących przez Internet

Aktualizacja: 24.08.2011

Bezprawne obciążanie kosztami w związku ze zwrotem zakupionego towaru, skracanie ustawowego terminu na złożenie reklamacji to niedozwolone praktyki stosowane przez niektóre sklepy internetowe przed którymi konsument powinien się bronić i ma do tego instrumenty prawne. »

Prawa konsumentów przeciwko nieuczciwym restauratorom

Aktualizacja: 10.08.2011

Na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Inspekcja Handlowa przeprowadziła kontrolę ponad 400 punktów gastronomicznych w całej Polsce. Wydaje się to dość zaskakujące, ale najlepiej wypadły nie mające dobrej opinii bary mleczne i fast foody, najgorzej zaś bary, w których stołują się turyści przebywający w górach. Nieprawidłowości stwierdzono w ponad 80 % lokalów gastronomicznych. »

Zasady zwrotu towarów zakupionych przez Internet

Aktualizacja: 17.08.2011

Korzystanie z zakupów przez Internet daje możliwość odstąpienia od umowy w ciągu co najmniej 7 dni roboczych w całej UE - bez wyjaśniania powodu i bez ponoszenia kosztów. »

Cena usługi musi zostać precyzyjnie określona w cenniku

Aktualizacja: 11.08.2011

Urząd Kontroli Konkurencji i Konsumentów zlecił Inspekcji Handlowej kontrolę punktów usługowych. Jej efekt jest niestety mało optymistyczny, ponieważ dopatrzono się szeregu nieprawidłowości u usługodawców, w tym braku cennika czy niewłaściwego oznakowanie sprzedawanych produktów. »

Nowe przepisy dotyczące zabawek

Aktualizacja: 02.08.2011

Nowa definicja zabawki, szczegółowe wymagania dotyczące ostrzeżeń i oznakowania, analiza potencjalnych zagrożeń stwarzanych przez zabawkę, obowiązek wystawienia deklaracji zgodności to niektóre ze zmian, które wprowadza rozporządzenie w sprawie wymagań dla zabawek. »

Letnie wyprzedaże-na co trzeba uważać?

Aktualizacja: 29.07.2011

Obsesja kupowania może dosięgnąć każdego z nas – zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Z tej słabości mogą korzystać sklepy kończące właśnie wyprzedaże sezonowe. UOKiK przypomina, jak nie wpaść w pułapkę w te ostatnie dni "super okazji". »

Oszukani przez sklep internetowy walczą razem

Aktualizacja: 21.07.2011

Już ponad czterdzieści osób wspólnymi siłami próbuje walczyć ze sklepem internetowym mattersson.pl. Od lutego poszkodowani złożyli w nim zamówienia na łączną kwotę ponad 31 tys. zł. Towary, które miały dotrzeć do nich maksymalnie do dwóch tygodni, nie dotarły do dziś. Do nikogo. Strona sklepu niedawno przestała istnieć, a pieniędzy jak dotąd nie udało się odzyskać. Na liczne wnioski pokrzywdzonych, sprawą zajęła się policja. »

Czy biura podróży nas oszukują?

Aktualizacja: 19.07.2011

Jak wynika z kontroli organizatorów turystyki przeprowadzonej przez UOKiK coraz mniej biur podróży narusza prawa konsumentów. Zbadano 171 wzorców umownych stosowanych przez 87 przedsiębiorców z całego kraju »

Lepsza ochrona dla korzystających z timeshare

Aktualizacja: 13.07.2011

Projekt ustawy zawiera przepisy, które będą lepiej chronić prawa konsumentów korzystających z usług timeshare. Przygotowano go ze względu na konieczność wdrożenia do polskiego prawodawstwa przepisów nowej regulacji unijnej w tym zakresie. »

Robisz zakupy-pamiętaj o paragonie!

Aktualizacja: 13.07.2011

Podczas wakacyjnej akcji „Weź paragon” kontrolerzy skarbowi będą sprawdzać prawidłowe ewidencjonowanie sprzedaży na kasach fiskalnych w miejscowościach turystycznych. Akcja będzie miała na celu również przypomnienie o obowiązku wydawania paragonów przy każdej transakcji. »

Dzień pasażera na europejskich lotniskach

Aktualizacja: 07.07.2011

W dniu 7 lipca 2011 r. na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, powstanie jedno z kilkudziesięciu stoisk informacyjnych dla pasażerów w całej Europie. Wydarzenie jest częścią ogólnoeuropejskiej Akcji sieci ECC-Net „Dzień Pasażera”, wspieranej przez Komisję Europejską. »

Książki i płyty przez Internet?- Raport UOKiK

Aktualizacja: 01.07.2011

Na co zwracamy uwagę robiąc zakupy w sklepach internetowych, jak wygląda rynek sprzedaży książek, muzyki, filmów i gier komputerowych? Odpowiedzi na te pytania przynosi jedno z największych badań rynku przeprowadzonych przez UOKiK. Wiedzę na temat konkurencji w wybranych sektorach uzyskano na podstawie informacji od ponad tysiąca przedsiębiorców. »

Wakacyjne wyprzedaże w Europie

Aktualizacja: 01.07.2011

Kiedy sprzedawca ma obowiązek przyjąć zwrot towaru? W jakim okresie najlepiej wybrać się na zagraniczne wyprzedaże? Europejskie Centrum Konsumenckie przygotowało zestaw praktycznych porad. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bil

Kancelaria Bil specjalizuje się w obsłudze prawnej biznesu. Zajmuje się doradztwem prawnym na rzecz przedsiębiorców na wszystkich płaszczyznach prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama