REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzień Ojca

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kiedy jest Dzień Ojca 2024?

Dzień Ojca w 2024 roku w Polsce obchodzi się 23 czerwca. W tym roku wypada w niedzielę. Czy w Hiszpanii, Niemczech i UK Dzień Ojca również obchodzony jest 23 czerwca? Jakie prawa ma ojciec w pracy? Jaki prezent kupić na Dzień Ojca?

Dzień ojca - stereotyp żywiciela rodziny

Dzień ojca - 23 czerwca 2023 r. Czy stereotyp ojca jako żywiciela rodziny jest prawdziwy? Badania pokazują, że 85% pracujących rodziców popiera 9-tygodniowe urlopy rodzicielskie dla ojców. Podział obowiązków między pracującymi opiekunami w pierwszych latach życia dziecka wciąż stanowi jednak wyzwanie. Choć wielu mężczyzn chętnie korzysta z urlopów ojcowskich, dłuższy urlop rodzicielski wciąż wydaje się być stereotypowo „zarezerwowany” dla matek. Wprowadzenie nowych przepisów, ułatwiających ojcom podjęcie decyzji o urlopie, to sprawdzian nie tylko dla par, ale także dla pracodawców.

Dzień Ojca 2023. Czy ojcowie dają dzieciom szlaban na telefon? BADANIE

Dzień Ojca 2023. Co trzeci ojciec korzysta z aplikacji kontrolujących dziecko. Co drugi regularnie weryfikuje jego aktywności na smartfonie. Do czego przydaje się technologia w wychowywaniu dzieci?

QUIZ o prawach taty nie tylko z okazji Dnia Ojca

Czy wiesz jakie prawa przysługują ojcu? Zaznacz prawidłową odpowiedź: TAK lub NIE. Bez względu na to czy jesteś tatą, czy nie, ten quiz poszerza horyzonty!

REKLAMA

QUIZ Co wiesz o Dniu Ojca?

Dzień Ojca to święto, które ma trochę ponad 100 lat, a jego obchody zapoczątkowane zostały w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze obchody odbyły się 19 czerwca 1910 roku za sprawą córki jednego z weteranów wojny secesyjnej, która wpadła na pomysł, by takie święto wprowadzić dla uczczenia wszystkich ojców. W ten sposób chciała podkreślić trud, oddanie oraz poświęcenie ojców włożone w wychowanie dzieci (także tych, którzy sami wychowują swoje pociechy). Jednak dopiero w 1972 roku oficjalnie ustanowiono w USA Dzień Ojca. Od kiedy w Polsce obchodzimy ten dzień? Pytamy w quizie. Zapraszamy do rozwiązania, najlepiej wspólnie z najbliższymi.

Kiedy jest Dzień Ojca 2022?

Dzień Ojca – kiedy jest w 2022 roku w Polsce, a kiedy w Niemczech, Anglii, USA i Holandii? Czy Dzień Taty to zawsze ta sama data? Jakie uprawnienia w pracy ma ojciec?

REKLAMA

REKLAMA