REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Film

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Walentynkowy QUIZ. Najsłynniejsze filmowe pary

Niewiele jest osób, które nie widziały przynajmniej połowy z poniższych kultowych filmów o miłości. Tytuły brzmią znajomo, ale czy imiona par głównych bohaterów także? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy je pamiętasz.

QUIZ Polskie tytuły zagranicznych filmów. Rozpoznasz je wszystkie?

Nieczęsto bywa, że tytuł filmu jest tłumaczony dosłownie. Zazwyczaj dystrybutorzy nadają swój własny, kierując się przy tym różnymi zasadami. Może to być podobieństwo do innego tytułu kultowego filmu, albo coś, co się dobrze kojarzy. Niektóre „tłumaczenia” zyskały już miano kultowych. Rozpoznasz poniższe?

90-latek poszedł na kawę do baru i dostał rolę w filmie u znanego reżysera. "Ludzie godzinami stali w kolejce w nadziei, że zostaną wybrani. A wybrali mnie, choć tego nie chciałem"

To się nazywa mieć szczęście! 90-letni krawiec podczas przerwy w pracy, został wypatrzony przez ekipę filmową i zagra w najnowszym filmie z Dustinem Hoffmanem. 

Jaką stawką ryczałtu opodatkowane są przychody z opracowywania scenariuszy seriali oraz produkcji filmów i nagrań wideo?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że podatniczka świadcząca usługi opracowywania scenariuszy seriali oraz produkcji filmów i nagrań wideo może opodatkować uzyskiwane przychody ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawek 15%, oraz 8,5% w zależności od rodzaju świadczonej usługi.

REKLAMA

QUIZ Najsłynniejsze musicale. Na pewno je znasz?

Klasyki gatunku. Z którego musicalu pochodzi piosenka "Gdybym był bogaczem"?. Który musical to autobiografia reżysera i gdzie "zagrały" Alpy? Quiz o najsłynniejszych musicalach już czeka!

QUIZ Kultowe cytaty z filmów. Odpowiesz poprawnie na ostatnie pytanie?

Cytaty z filmów są obecne z naszym języku, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przygotowaliśmy 10 kultowych kwestii. Ale czy potraficie dopasować je do właściwego filmu? Sprawdźmy!

Jak rozliczyć przychód z programu partnerskiego w zeznaniu podatkowym?

Dyrektor KIS potwierdził, że osiągnięty przez Wnioskodawcę przychód z tytułu odtwarzania reklam należy zaliczyć do przychodów z innych źródeł, o których mowa w art. 20 ust. 1 w związku z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychody te należy wykazać w zeznaniu podatkowym PIT-36.

P. Czarnek: Bardzo dziękuję pani Holland, że ten film puszcza teraz (...). "Zielona granica" w kinach we wrześniu

Film "Zielona granica" Agnieszki Holland to kolejna faza plucia na polski mundur, plucia na polskie służby, plucia na polskie wojsko i wszystkich tych, którzy strzegą 24 godziny na dobę, z narażeniem swojego życia i zdrowia granicy RP, po to, by w Chełmie nie było Buczy - podkreślił szef MEiN Przemysław Czarnek w wpolsce.pl.

REKLAMA

QUIZ Trzy skojarzenia - co to za film? 10/12 tylko dla znawców!

Dziś gratka dla kinomaniaków. Sprawdzimy, czy potraficie odgadnąć film po trzech skojarzeniach. Zachowajcie czujność!

Czy wynagrodzenie z programu partnerskiego podlega opodatkowaniu jako przychód z innych źródeł?

 Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że wynagrodzenie otrzymane z tytułu uczestnictwa w programie partnerskim nie stanowi przychodu ze źródła jako działalność gospodarcza. Według oceny KIS, przychody należy zaliczyć do przychodów z tytułu umowy o podobnym charakterze do najmu lub dzierżawy.

Czy wydatki na stylizację paznokci w ramach działalności gospodarczej mogą zostać uznane za koszty prowadzenia działalności?

Dyrektor KIS potwierdził, że wydatki na stylizację paznokci u kosmetyczki mają związek przyczynowo-skutkowy z uzyskiwaniem przychodów z prowadzonej działalności, są kosztami prowadzonej działalności i powinny być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

Czy osoba prowadząca działalność postprodukcji filmowej może być opodatkowana ryczałtem? W jakiej stawce?

Dyrektor KIS potwierdził, że osoba fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą w zakresie postprodukcji filmów i nagrań wideo, powinna być opodatkowana stawką 8,5% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. 

QUIZ: Sztuczna inteligencja w filmach. Rozpoznaj filmy z AI!

Sztuczna inteligencja (AI) od dawna stanowi inspirację dla twórców filmowych, pojawiając się w różnych kształtach i formach. Czy jesteś prawdziwym znawcą, jeśli chodzi o filmy z tematyką sztucznej inteligencji? Rozpoznaj produkcje filmowe związane z AI i sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

Quiz: Kultowe samochody z filmów. My opowiadamy historię, ty wskazujesz auto

Samochody od lat są ważnym elementem scenerii filmowej. Czasami stają się nawet jednym z głównych bohaterów. Właśnie dlatego za każdym razem gdy film zaczyna być kultowy, kultowe staje się również i auto biorące w nim udział. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę w tym zakresie? Ostrzegamy, tylko najlepsi zdobędą 10 na 10 punktów!

Oscary - rekordy i ciekawostki QUIZ

Oscary - rekordy i ciekawostki. W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu środkowoeuropejskiego (z 12 na 13 marca 2023 r.) odbędzie się 95. ceremonia wręczenia Nagród Akademii Filmowej, czyli Oscarów – najważniejszych nagród w filmowym świecie. Każdego roku wielu miłośników X muzy zarywa noc i z zapartym tchem oczekuje werdyktu Akademii. W tym roku mamy szansę na statuetkę w kategorii Najlepszy film międzynarodowy za sprawą filmu „IO” Jerzego Skolimowskiego. A dziś zapraszamy na filmowy quiz. Sprawdźcie, czy znacie te rekordy i ciekawostki!

Kultowe cytaty z polskich filmów. Rozpoznasz je wszystkie? QUIZ

Kultowe cytaty z polskich filmów weszły już na stałe do języka codziennego. Zwłaszcza rodzime komedie z czasów PRL-u to kopalnia takich powiedzonek, ale znajdziemy je przecież i w bardziej współczesnych produkcjach, i to nie tylko tych na wesoło. Bywa, że posługujemy się nimi, nawet nie pamiętając, z którego filmu pochodzą. A może o pewnych z nich dowiecie się dopiero z tego quizu? Jeśli więc przypadkiem „przechodziliście z tragarzami” to zatrzymajcie się i koniecznie sprawdźcie, czy pamiętacie te filmowe cytaty. Będziecie mieć komplet punktów?

Jak dobrze znasz Wiedźmina? [quiz]

Wiedźmin Geralt, zwany także Białym Wilkiem, zna go dziś niemal każdy. Warto jednak pamiętać, że najpierw był on bohatrem literackim, a dopiero później na stałe zagościł w popkulturze. Rozwiąż quiz i sprawdź, co wiesz o „Charakterniku z Rivii”

Wykazy dostawców VOD i VSP - dla kogo, jak się zgłosić? Podatek od VOD

Jeśli ktoś jest amatorem, hobbystą, nie zarabia na swoich produkcjach audiowizualnych, nie ma z tego tytułu żadnych dochodów, to nie musi zgłaszać się do wykazów dostawców VOD i VSP - powiedziała PAP rzecznik prasowy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresa Brykczyńska. Termin na zgłoszenie do tych wykazów minął 1 lutego 2022 r. Co z podmiotami, które miały obowiązek zgłoszenia a tego nie zrobiły? Jak zgłosić się do wykazów dostawców VOD i VSP? Podatek od VOD nie obejmie mikroprzedsiębiorców - poinformowała rzecznik KRRiT.

Top 10 filmów o księgowych i dla księgowych

Zamiast artykułu o podatkach czy rachunkowości tym razem proponujemy formę zabawy, jako rodzaj odskoczni i spojrzenia trochę pod innym kątem na zawód księgowego, ale także na szeroko rozumiany świat finansów, który przecież nie może obyć się bez księgowego. Oto kilka propozycji filmowych, które naszym zdaniem powinna obejrzeć każda księgowa i każdy księgowy.

Znamy skład rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na lata 2017-2020

Członkowie rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej powoływani są na trzyletnią kadencją. Ministerstwo Kultury opublikowało nazwiska członków PISF.

Finansowanie imprez kulturalnych ze środków funduszu sołeckiego

Czy środki z funduszu sołeckiego mogą być przeznaczone na organizację imprez kulturalnych oraz wycieczek integracyjnych? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.

REKLAMA