REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Polska gospodarka

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Trudny powrót gospodarki na ścieżkę wzrostu [ANALIZA]

Niepewność, ograniczenie popytu krajowego oraz spadek popytu zagranicznego, związany z wysokim wciąż natężeniem pandemii za granicą - to czynniki utrudniające funkcjonowanie gospodarki w sytuacji pandemii.

Czwarty etap odmrażania gospodarki - zmiany od 30 maja 2020 r.

Nowe regulacje dotyczą m.in. obowiązku zasłaniania nosa i ust, umożliwienia organizacji wesel a także otwarcia kin, teatrów, siłowni i salonów masażu. Zobacz co się zmieni.

Rzecznik MŚP: Całkowite otwarcie gospodarki od 1 lipca jest niezbędne

– Całkowite otwarcie gospodarki 1 lipca jest nie tylko możliwe, ale wręcz niezbędne – przekonuje Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Zamrożona gospodarka oznacza katastrofę dla budżetu, bo wydatki publiczne na pomoc firmom rosną, a wpływy są mniejsze niż zwykle. – Każdy kolejny dzień zamknięcia to 1 mld zł straty dla budżetu – podkreśla. Dłuższe utrzymywanie takiej sytuacji może oznaczać, że bezrobocie znacząco wzrośnie, a wiele firm straci szanse na ratunek przed bankructwem, nawet z pomocą rządu w ramach tarczy antykryzysowej lub finansowej.

Koronawirus. Drugi etap odmrażania gospodarki od 4 maja 2020 r.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Co zmieni się po długim weekendzie majowym?

REKLAMA

MŚP w 2020 roku - problemy, wyzwania, zmiany

Rok 2020 może przynieść wiele zmian dla polskiego sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Firmy powinny odpowiednio przygotować się na najważniejsze wyzwania. Które mogą być najdotkliwsze i wpływać na większość sektora? Zdaniem eksperta Siemens Financial Services spowolnienie gospodarcze, gorsza kondycja finansowa, sytuacja na rynku pracy i potrzeba inwestycji to cztery najtrudniejsze z nich.

V edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019 odbyła się w Siedlcach

W dniach 26-27 września 2019 r. w Siedlcach odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019, poświęcona filarom polskiej gospodarki przyszłości, którego głównym organizatorem jest Europejskie Centrum Biznesu.

V edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019

Przed nami 5. jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019, który odbędzie się w dniach 26-27 września 2019 r. w Siedlcach. Tematem przewodnim Szczytu jest "Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości". Szczyt Gospodarczy OSG 2019 to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-biznesowych odbywających się tradycyjnie na jesieni.

V Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2019

Europejskie Centrum Biznesu ma zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019. Szczyt odbędzie się w dniach 26-27 września br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

REKLAMA

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości 2019

Ustawa o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości powstała w ramach realizacji projektu Polska Platforma Przemysłu 4.0, ujętego w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Wskazuje ona reindustrializację jako jeden z filarów nowego modelu gospodarczego dla Polski.

Niż demograficzny szansą dla gospodarki

Prognozy GUS wskazują, że do 2050 r. populacja Polaków spadnie do 34 mln. Pociągnie to za sobą wiele zmian w funkcjonowaniu gospodarki, w tym także rynku nieruchomości.

IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018

"Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości" to temat przewodni tegorocznej edycji OSG 2018. Szczyt odbędzie się w dniach 18-19 października w Siedlcach. Portal Infor.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Niedobór pracowników w branży budowlanej w 2018 r.

W czerwcu br. ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej wyniósł 109, wobec 109,2 w maju, ale był wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przedsiębiorstwa coraz bardziej narzekają na wysokie koszty zatrudnienia i problemy ze nalezieniem pracowników - podał GUS.

Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018

Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018. Szczyt odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

Jak kształtują się inwestycje w sektorze przedsiębiorstw w I kw. 2018 roku?

W skali całej gospodarki, w I kw. br. nakłady inwestycyjne z wynikiem +8,1% osiągnęły najwyższe kwartalne tempo wzrostu od początku 2015 r. w ujęciu rocznym. Coraz większym wkładem we wzrost wykazuje się sektor przedsiębiorstw, który w samym tylko IV kw. ubiegłego roku odnotował nominalnie ponad 10-proc. przyrost inwestycji r/r.

Nowy program finansowany ze środków UE - TOP100 Innowatorzy Gospodarki

Ponad 15 mln złotych dla przedsiębiorstw na rozwój innowacji naukowych w gospodarce z Programu Inteligentny Rozwój (POIR). Ruszył nabór wniosków do udziału w programie „TOP100 Innowatorzy Gospodarki”, którego celem jest wsparcie procesu zarządzania badaniami naukowymi oraz komercjalizacją wyników prac B+R.

Wzrost gospodarczy w 2017 roku

Ze wstępnych danych GUS wynika, że Polska odnotowała najwyższy wzrost gospodarczy od 2011 r. PKB w 2017 r. wzrosło o 4,6 proc.

Polska odnotowuje wzrost inwestycji zagranicznych

W ubiegłym roku Polska po raz pierwszy od 2008 r. znalazła się w pierwszej piątce najpopularniejszych europejskich kierunków dla inwestorów zagranicznych. Tak wynika z badania „Atrakcyjność inwestycyjna Polski”, przeprowadzonego przez firmę doradczą EY.

Wzrost gospodarczy w 2017 r.

Wzrost gospodarczy w 2017 r. może zbliżyć się do 4 proc. Czy oznacza to początek boomu gospodarczego?

Mała ustawa o innowacyjności - zmiany od 2017 roku

W dniu 23 listopada 2016 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał pierwszą z ustaw mających na celu poprawę innowacyjności polskiej gospodarki, tzw. małą ustawę innowacyjną. Zmiany zaczęły obowiązywać 1 stycznia 2017 r. Nowe rozwiązania mają służyć podniesieniu poziomu innowacyjności w Polsce, poprawie funkcjonowania polskiej gospodarki oraz nauki.

Główne zagrożenia dla prawidłowego rozwoju gospodarczego Polski

Jakie są główne zagrożenia dla prawidłowego rozwoju gospodarczego Polski? Jednym z głównych zagrożeń, które przeszkodzi w szybkim rozwoju gospodarki Polski jest fakt, że produkujemy mało innowacyjnych produktów. To się musi zmienić jeżeli chcemy doścignąć "Zachód".

Czy warto inwestować w transport drogowy i spedycję w Polsce?

Rynek firm transportowych w Polsce jest bardzo duży. Okazuje się jednak, że udział transportu drogowego w całym transporcie w Polsce będzie systematycznie rósł.

Ustawa pobudzi innowacyjność gospodarki

Ustawa o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego została przedłożona przez ministra cyfryzacji.

Rząd wydał ponad 300 mln zł na źle działający CEPiK

System CEPiK kosztował krocie i choć tworzony był przez ponad 10 lat, to zawiera tak kuriozalne błędy, że trudno traktować go jako wiarygodne źródło informacji. Co więcej, przez nieudolną pracę rządu i koordynatorów projektu, podmioty korzystające z bazy CEPiK przekazują bankom i innym partnerom handlowym fałszywe dane, w oparciu o które tworzone są później umowy o wzajemnej współpracy.

Nowa ustawa ma pomóc w rozwoju polskiej gospodarki

Prezydencki projekt ustawy zakłada zwiększenie zakresu działalności badawczo - rozwojowej, co ma pozytywnie wpłynąć na kondycję polskich przedsiębiorstw. W tym celu ma być znowelizowanych dziewięć ustaw, m.in. z zakresu nauki oraz przedsiębiorczości.

Polska wyprodukuje 615 tys. samochodów w 2015 r.?

Wicepremier Janusz Piechociński jest przekonany, że w 2015 r. produkcja samochodów w Polsce wróci do poziomów z lat prosperity.

W drugim kwartale PKB wyższe o 3,3 proc.

GUS przedstawił dane dotyczące wysokości PKB. W ujęciu rocznym wskaźnik wzrósł o 3,3 proc. Nie oznacza to jednak dynamicznego rozwoju gospodarki.

Sytuacja jabłek na polskim rynku – jeść, czy nie?

W ostatnim czasie dużo mówi się o polskich owocach w związku z embargiem nałożonym przez Rosję. Czy jedzenie większej ilości jabłek faktycznie coś zmieni? Czy jest jakiś sposób, aby ograniczyć negatywne skutki embarga?

REKLAMA