REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Pośrednictwo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wniosek o ochronę międzynarodową - uwaga na nieuczciwych pośredników

Uwaga na nieuczciwych pośredników przy składaniu wniosku o ochronę międzynarodową - ostrzega Urząd do Spraw Cudzoziemców. Jakie są korzyści z samodzielnego prowadzenia sprawy?

Czy pośrednictwo w obrocie nieruchomościami podlega opodatkowaniu ryczałtem według stawki 8,5%?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że działalność pośrednictwa w obrocie nieruchomościami podlega opodatkowaniu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, ale stawka ryczałtu wynosi 15%, a nie 8,5%.

Czy usługi pośrednictwa w dostawie złota inwestycyjnego podlegają zwolnieniu VAT?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) usługi pośrednictwa w handlu złotem inwestycyjnym, świadczone przez wnioskodawcę na rzecz spółki prowadzącej działalność kantorową, są zwolnione z opodatkowania VAT.

Czy przedsiębiorca - pośrednik w sprzedaży samochodów, może skorzystać z preferencyjnego zryczałtowanego podatku dochodowego?

Podatnik, będący przedsiębiorcą świadczącym usługi pośrednictwa w sprzedaży samochodów dostawczych i ciężarowych, otrzymał potwierdzenie od Dyrektora KIS, że ma prawo do opodatkowania swoich przychodów z działalności gospodarczej w formie zryczałtowanego podatku dochodowego według stawki 8,5%. 

REKLAMA

Czy faktury korygujące powinny być uwzględniane w rozliczeniu za miesiąc, w którym wystąpiły rozbieżności?

W artykule omawiamy kwestię rozliczenia faktur korygujących w przypadku usług związanych z przewozem przesyłek. Krajowa Informacja Skarbowa udzieliła interpretacji dotyczącej momentu uwzględnienia tych faktur w rozliczeniu podatkowym. Zgodnie z ich stanowiskiem, faktury korygujące powinny być uwzględnione w rozliczeniu za miesiąc, w którym wystąpiły okoliczności wymagające ich wystawienia. Artykuł analizuje konsekwencje tej interpretacji dla płatników podatku oraz organów administracji skarbowej.

REKLAMA

REKLAMA