REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Pracownik, PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Tarcza antykryzysowa 3.0 - zwolnienie ze składek ZUS dla większej grupy przedsiębiorców

Tarcza antykryzysowa 3.0 zawiera rozwiązania dotyczące zwolnienia ze składek ZUS, które powiększają grono przedsiębiorców uprawnionych do zwolnienia. Po spełnieniu określonych przez ustawodawcę warunków, ze zwolnienia będą mogły skorzystać firm zatrudniające do 49 pracowników, jak również osoby korzystające z ulgi na start. Zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS będzie miało zastosowanie dla dwóch miesięcy, tj. kwietnia i maja.

Zawieszenie składek do PPE a tworzenie PPK

Zawieszenie składek do PPE na okres przekraczający 90 dni powoduje powstanie obowiązku utworzenia w firmie PPK. W jakim terminie należy to zrobić? Kiedy wznowić odprowadzanie składek do PPE, aby nie powstał obowiązek stosowania ustawy o PPK?

Pracownik na kwarantannie – prawa, obowiązki, świadczenia

Z uwagi na ogłoszenie w Polsce stanu epidemii, gwałtownie wzrasta liczba osób, które zostały skierowane do odbycia kwarantanny. Mowa tu w szczególności o osobach powracających zza granicy oraz tych, które miały styczność z osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2. Obowiązek odbycia kwarantanny może być spowodowany różnymi okolicznościami i różne mogą być jego podstawy prawne. Warto pamiętać, że w świetle obowiązujących przepisów, wszystkie osoby odbywające kwarantannę mogą być traktowane jak osoby niezdolne do pracy i ubiegać się o świadczenie z tytułu choroby.

Zdalna forma zatrudnienia - telepraca

Telepraca to rodzaj zatrudnienia charakteryzujący się regularnym wykonywaniem powierzonych obowiązków poza zakładem pracy przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Definicja oraz charakterystyka tej formy zatrudnienia opisana jest w przepisach Kodeksu pracy. Jako środek komunikacji elektronicznej rozumie się według przepisów np. Internet. Osoba wykonująca pracę o takiej charakterystyce nazywana jest telepracownikiem.

REKLAMA

Wynagrodzenie po zmarłym pracowniku - korekta PIT-11

W latach 2018-2019 od dokonanej na rzecz członków rodziny wypłaty wchodzącego do masy spadkowej wynagrodzenia po zmarłych pracownikach została niesłusznie pobrana i przekazana do urzędu skarbowego zaliczka na podatek dochodowy. Jak skorygować taką sytuację? Czy należy wystawić rodzinie PIT-11 za 2019 r., skoro zaliczkę odprowadzono? Czy zrobić korektę listy płac i dopłacić członkom rodziny należny podatek? Ale jak w takiej w takiej sytuacji ująć to w deklaracji PIT-4? Czy nie trzeba będzie wówczas korygować wystawionego już PIT-11 za 2018 r. i 2019 r.?

Od 18 kwietnia 2020 r. obowiązuje tarcza antykryzysowa 2.0

Możliwość objęcia wsparciem firm zatrudniających od 10 do 49 osób w postaci zwolnienia w wysokości 50% łącznej kwoty nieopłaconych należności z tytułu składek ZUS, to najważniejsze rozwiązanie, jakie wprowadza nowelizacja tarczy antykryzysowej.

Przestój ekonomiczny lub obniżony wymiar czasu pracy a wpłaty na PPK

W dobie kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa wprowadzenie przestoju ekonomicznego lub obniżonego wymiaru czasu pracy zwalnia z finansowania wpłat na PPK. Co to faktycznie oznacza?

Koronawirus. Obowiązki przedsiębiorcy - nowe terminy

Przez epidemię koronawirusa wiele terminów dotyczących obowiązków przedsiębiorców zostało przesuniętych. Sprawdź nowe terminy dotyczące podatków, ZUS-u, zatrudniania cudzoziemców, wdrożenia PPK (firmy 50+) oraz innych spraw, m.in. BDO, licencji TAXI, aukcji OZE.

REKLAMA

PPK - 5 najczęściej zadawanych pytań

Pracownicze Plany Kapitałowe to nowy program długoterminowego oszczędzania. Poznaj 5 najczęściej zadawanych pytań na temat PPK, które dotyczą: terminów wpłat, pojęcia podmiotu zarządzającego, momentu powstania przychodu, korekt wpłat oraz ustalenia kwoty wolnej od potrąceń.

Jak tarcza antykryzysowa wpływa na PPK?

Tarcza antykryzysowa wpływa na Pracownicze Plany Kapitałowe, a dokładniej na II fazę wdrażania PPK. Terminy zawarcia umów o zarządzanie i prowadzenia PPK dla firm zatrudniających co najmniej 50 pracowników zostały przesunięte z wiosny na jesień 2020 r. Sprawdź nowe daty.

Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników – 5 najważniejszych faktów

Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jest jednym z rozwiązań wprowadzonych przez tzw. Tarczę Antykryzysową. Kto może uzyskać wsparcie? Ile wynosi? Poznaj 5 najważniejszych faktów dotyczących dofinansowania do wynagrodzeń pracowników.

Badania lekarskie pracowników

Aktualne badania lekarskie powinien mieć każdy z pracowników. Dopuszczenie do pracy osoby bez aktualnego orzeczenia lekarskiego, stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku jest niezgodne z prawem. W tym artykule zostną omówione najważniejsze kwestie związane z badaniami lekarskimi i Medycyną Pracy.

Kiedy wydatki na organizację firmowej imprezy integracyjnej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu [PODCAST]

Wielu pracodawców regularnie organizuje swoim pracownikom, zleceniobiorcom, a nawet kontrahentom różnego rodzaju imprezy integracyjne. Są to np. spotkania z okazji świąt (zwłaszcza spotkania opłatkowe z okazji Bożego Narodzenia, czy „jajeczko” z okazji Wielkanocy), jubileuszy firmowych, tzw. wyjścia na piwo, pikniki rodzinne, wycieczki, bale karnawałowe, koncerty i różne inne. Podstawowym problemem firm organizujących takie imprezy jest to, czy wydatki poniesione w tym celu będzie można zaliczyć do kosztów podatkowych w podatkach dochodowych. Z uwagi na różnorodność stanów faktycznych takich imprez, a także z uwagi na odmienne interpretacje organów podatkowych i sądów administracyjnych - odpowiedź na to pytanie czasem nie jest łatwa. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Praca zdalna - prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika

W specustawie o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 znalazły się zapisy o możliwości polecenia pracownikowi wykonywania tzw. pracy zdalnej. Eksperci wyjaśniają, na czym polegają nowe zmiany oraz jakie prawa i obowiązki mają pracownik i pracodawca.

Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników z FGŚP

Przedsiębiorca, u którego wystąpił spadek obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19 może zwrócić się z wnioskiem o przyznanie świadczeń na rzecz ochrony miejsc pracy, o wypłatę ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP) świadczeń na dofinansowanie wynagrodzenia pracowników objętych przestojem ekonomicznym albo obniżonym wymiarem czasu pracy, w następstwie wystąpienia COVID-19.

Wniosek o ulgę w opłacaniu składek ZUS bez opłaty prolongacyjnej (RDU)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował wniosek o ulgę w opłacaniu składek (odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek) bez opłaty prolongacyjnej (RDU).

Nowy termin na wdrożenie PPK w firmach zatrudniających od 50 pracowników

Wdrożenie PPK w firmach zatrudniających od 50 pracowników miało odbyć się wiosną 2020 r. Termin na zawarcie z wybraną instytucją finansową umowy o zarządzanie PPK został przeniesiony z 24 kwietnia na 27 października, a termin na podpisanie umowy o prowadzenie PPK z 11 maja na 10 listopada.

Podatek od wpłat do PPK finansowanych przez podmiot zatrudniający

Kiedy powstaje przychód uczestnika PPK z tytułu wpłat do PPK finansowanych przez podmiot zatrudniający? Czy wpłaty do PPK finansowane przez podmiot zatrudniający stanowią koszty uzyskania przychodów w przypadku dokonania tych wpłat z przekroczeniem ustawowego terminu? Do jakiego miesiąca należy przypisać koszty uzyskania przychodów w przypadku, gdy wpłaty do PPK zostały naliczone od wynagrodzenia przysługującego za miesiąc poprzedni, a przekazane do instytucji finansowej w miesiącu następującym po miesiącu ich naliczenia? I co z kosztami uzyskania przychodów zleceniobiorców?

Poważne zachorowanie a wcześniejsza wypłata oszczędności z PPK

W razie poważnego zachorowania uczestnik PPK może skorzystać ze środków zgromadzonych na rachunku PPK. Co oznacza „poważne zachorowanie”? Ile oszczędności można wypłacić i na jakich warunkach? Gdzie złożyć wniosek o wypłatę? Czy wypłacone środki trzeba zwrócić?

Ustanie stosunku pracy związane z upadłością lub likwidacją miejsca pracy

Upadłość lub likwidacja firmy oznacza koniec działalności podmiotu zatrudniającego pracowników, czyli pracodawcy. Nie oznacza to jednak automatycznego rozwiązania stosunków pracy podmiotów zatrudnianych, ani braku konieczności rozliczenia się z nimi. Rozwiązanie stosunku pracy musi być zgodne z Kodeksem pracy. Wynika z nich wiele praw i obowiązków pracodawcy, jak i uprawnień pracowników zlikwidowanego pracodawcy.

Postępowanie pracownika naruszające zasady bhp i sprzeczne z poleceniem pracodawcy nie wyklucza współodpowiedzialności pracodawcy za wypadek przy pracy

Z odpowiedzialności za bezpieczeństwo w procesie pracy nie zwalnia pracodawcy niedopełnienie lub naruszenie obowiązków z zakresu bhp przez jego pracowników, którzy nie sprawowali właściwego nadzoru nad wykonywaniem pracy przez poszkodowanego pracownika (wyrok Sądu Najwyższego z 10 października 2019 r., I PK 137/18).

Czy paczka świąteczna przysługuje pracownikowi, który otrzymał wypowiedzenie

 PROBLEM Z okazji Wielkanocy przygotowujemy pracownikom paczki świąteczne finansowane ze środków zfśs. Jeden z pracowników otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę i jego zatrudnienie zakończy się 30 kwietnia 2020 r. Czy można go wyłączyć z uprawnień do świadczeń z zfśs, tj. nie przyznać mu paczki z okazji Świąt Wielkanocnych? – pyta Czytelnik ze Szczecina.

Czy pracownik może jednego dnia wykorzystać zwolnienie na opiekę nad dzieckiem i wyjście prywatne

PROBLEM: Pracownik złożył wniosek o udzielenie mu w tym samym dniu 2 godzin zwolnienia na opiekę nad dzieckiem oraz 2 godzin zwolnienia w celu załatwienia sprawy osobistej. Czy możemy udzielić obu tych zwolnień jednego dnia? W jaki sposób wykazać taki dzień w ewidencji czasu pracy, czy oznaczyć 6 godzin przepracowanych i 2 godziny zwolnienia na dziecko, czy wskazać na 4 godziny przepracowane i 4 godziny nieprzepracowane? - pyta Czytelniczka z Łodzi.

Przekazanie upominków w celu uhonorowania pracowników nie podlega opodatkowaniu PIT

Prezenty uzyskane przez pracowników nie podlegają opodatkowaniu PIT w sytuacji, gdy przyznawane są w celu uhonorowania pracownika czy przekazania mu gratulacji. Tak wynika z interpretacji indywidualnej prawa podatkowego wydanej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 9 września 2019 r. (sygn. 0115-KDIT2-2.4011.266.2019.1.BK).

Jak postępować gdy pracownik firmy zachoruje na koronawirusa

Jak prawidłowo należy postępować w przypadku stwierdzenia zachorowania pracownika firmy na koronawirusa?

Tarcza antykryzysowa - projekty ustaw

Na stronach Sejmu opublikowany został główny projekty ustawy wprowadzającej rozwiązania prawne składające się na tzw. tarczę antykryzysową. Jakie propozycje przygotował rząd w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa oraz wywołanymi nim sytuacjami kryzysowymi?

Tarcza antykryzysowa – rozwiązania zaakceptowane przez rząd

Rząd zaakceptował pakiet rozwiązań składających się na tzw. tarczę antykryzysową. Przewiduje się m.in. pokrycie przez państwo składek na ZUS przez 3 miesiące dla mikrofirm, świadczenie miesięczne w kwocie do około 2 tys. zł (dla zatrudnionych na umowy zlecenia lub o dzieło oraz samozatrudnionych), dofinansowanie wynagrodzeń pracowników dla firm w kłopotach (do wysokości 40% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia). Tarcza zakłada również odroczenie niektórych obowiązków podatkowych i sprawozdawczych.

Jak biznes może wspierać pracowników z Ukrainy w czasach koronawirusa?

Wśród wszystkich wyzwań związanych z koronawirusem COVID-19, pojawiających się przed społeczeństwem i biznesem w Polsce, istotnym problemem jest również sytuacja pracowników ze Wschodu, szczególnie z Ukrainy. Część z nich z powodu kwarantanny straciła możliwość zarobkowania w Polsce, a jednocześnie w związku z nowymi regulacjami swojego państwa mają ogromne problemy z powrotem do domu. W jaki sposób firmy mogą im pomóc?

Wdrożenie drugiego etapu PPK do 30 listopada 2020 r.

Wprowadzenie II etapu Pracowniczych Planów Kapitałowych zostanie wydłużone do końca listopada do czasu, kiedy przypada wdrożenie III etapu - zapowiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Obawa przed koronawirusem a zaprzestanie przychodzenia do pracy – stanowisko GIP

Czy w obecnej sytuacji związanej z koronawirusem pracownik, który czuje się zagrożony dojeżdżając do pracy, może zaprzestać jej wykonywania? GIP przypomina, iż okoliczności, w których pracownik może powstrzymać się od pracy określa art. 210 Kodeksu pracy.

Wyrównanie do minimalnej pensji wynagrodzenia pracownika instytucji kultury

Pracownik instytucji kultury otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 2500 zł i dodatki za prowadzenie warsztatów, które określa regulamin wynagradzania. Zazwyczaj jego miesięczne wynagrodzenie, wraz z tymi dodatkami, opiewa na kwoty od 3000 do 4000 zł. W okresie letnim pracownik ten nie prowadzi warsztatów i wówczas nie osiągnie minimalnego wynagrodzenia. Wypłacimy mu wtedy wyrównanie. Czy jest dopuszczalne, by w umowie o pracę zawrzeć stawkę wynagrodzenia zasadniczego na poziomie 2500 zł z dodatkami, które tylko w niektórych miesiącach mogą pracownikowi nie przysługiwać?

Nie można odstąpić od potrącania pracowniczych kosztów

Pracownik jednostki, który jest zatrudniony w więcej niż jednym zakładzie pracy, złożył wniosek o nieuwzględnianie przy obliczaniu zaliczki na podatek dochodowy kosztów uzyskania przychodów. We wniosku wskazał, że takie rozwiązanie jest zgodne z jego interesem i pozwoli mu uniknąć konieczności dopłaty podatku w znacznej wysokości po dokonaniu rocznego rozliczenia. Czy jednostka może uwzględnić wniosek pracownika?

Wliczanie premii regulaminowej do puli minimalnego wynagrodzenia

Pracownik zakładu budżetowego otrzymuje wynagrodzenie w kwocie 2200 zł i 20% premii regulaminowej, która pomniejszana jest za czas absencji chorobowej, natomiast za czas urlopu jest wypłacana tak, jakby pracownik w tym czasie świadczył pracę. Ponadto otrzymuje on 16% dodatku stażowego obliczanego od wynagrodzenia zasadniczego. Premia regulaminowa nie przysługuje pracownikowi tylko w razie ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych. Czy premia regulaminowa może uzupełniać pulę minimalnego wynagrodzenia? Czy tak ustalone w umowie o pracę składniki pensji gwarantują pracownikowi osiąganie minimalnego wynagrodzenia?

I filar pakietu pomocowego dla gospodarki – Bezpieczeństwo Pracowników

Rząd przygotował pakiet pomocowy dla przedsiębiorców i gospodarki w związku z epidemią koronawirusa. Projekt pod nazwą: "Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorców i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS- Cov - 2", obejmie 5 filarów: bezpieczeństwo pracowników, finansowanie przedsiębiorstw, ochronę zdrowia, wzmocnienie systemu finansowego i program inwestycji publicznych. Poniżej szczegóły pierwszego filaru pakietu pomocowego dla gospodarki "Bezpieczeństwo Pracowników" przedstawionego w środę 18 marca 2020 r. przez premiera Mateusza Morawieckiego, według dokumentu KPRM.

Koronawirus a praca zdalna

Strach wokół koronawirusa wciąż wzrasta. Ogłoszony został stan zagrożenia epidemiologicznego w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Apeluje się, aby pozostać w domach i nie opuszczać ich bez potrzeby. Nową ustawą tj. ustawą z dnia 7 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, wprowadzono możliwość polecenia pracownikowi pracy zdalnej.

Czy pracownik może odmówić przyjścia do pracy w obawie przed koronawirusem?

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że wykonywanie pracy jest jednym z podstawowych obowiązków pracownika. Niestety w dobie zagrożenia epidemiologicznego coraz częściej zadajemy sobie pytanie – czy pracownik może odmówić przyjścia do pracy w obawie przed koronawirusem?

Koronawirus - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania wśród pracowników i pracodawców

Jakie obowiązki ma pracodawca w związku z koronawirusem? Jakie działania powinien podjąć pracownik w przypadku kontaktu z osobą zarażoną, u której wykryto koronawirusa? Odpowiadamy na te i inne najczęściej zadawane przez pracowników i pracodawców pytania.

Rozwiązania w walce z koronawirusem dla pracowników i przedsiębiorców

Ustawa dotycząca szczególnych rozwiązań w walce z koronawirusem przewiduje nowe regulacje przeznaczone dla pracowników i przedsiębiorców m.in. pracę zdalną, zasiłek za okres kwarantanny, ulgę w spłacie składek do ZUS. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z obecną sytuacją.

Poradnik początkującego przedsiębiorcy. Co warto wiedzieć w 2020 roku?

W ostatnich miesiącach sporo się zmieniło w przepisach dotyczących prowadzenia i rozliczania własnej działalności gospodarczej. Jeśli dopiero myślisz o założeniu działalności, lub wracasz do biznesu po latach, warto zapoznać się z najważniejszymi zmianami prawno-księgowymi.

Wzrost udziału i znaczenia kobiet na rynku pracy

Jeszcze kilka lat temu odsetek kobiet pracujących w branżach takich jak budownictwo, motoryzacja, lotnictwo czy IT był bliski zeru. Dziś kobieta jest tam nawet co piątą aplikującą. Potwierdza to analiza blisko 900 tys. aplikacji i 16 tys. ofert pracy złożonych przez panie w 2019 roku.

Wydatki na maseczki dla pracowników w kosztach

Nie ma szczególnych ulg podatkowych dla firm zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ale mogą one zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki np. na maseczki dla pracowników - informuje Ministerstwo Finansów.

Obsługa PPK w zgodzie z RODO

Od 1 stycznia 2020 r. druga transza pracodawców dołączyła do programu PPK. Mimo że największe firmy musiały zmierzyć się z PPK już pół roku wcześniej, praktyka w dalszym ciągu nie wypracowała rozwiązań wyjaśniających wątpliwości, które powstają w związku z koniecznością pogodzenia nowych przepisów nie tylko z RODO, lecz także z Kodeksem pracy.

Francja: kierowca Ubera jest pracownikiem

Francuski Sąd Najwyższy uznał kierowców Ubera za pracowników. Nie mogą być podwykonawcami skoro nie mają możliwości budowania własnej bazy klientów oraz ustalania odmiennych cen za przewóz osób.

Dni wolne dla pracowników-myśliwych na dokonanie odstrzału sanitarnego

Osobie uprawnionej do wykonywania polowania wykonującej odstrzał sanitarny zwierząt przysługuje zwolnienie od pracy lub wykonywania zajęć służbowych w dniu, w którym wykonuje ten odstrzał. Pracownik-myśliwy powinien jednak wcześniej zawiadomić o swojej nieobecności pracodawcę.

Koronawirus - prawo pracownika do odmowy wyjazdu służbowego

Na przestrzeni ostatnich dni wielu pracowników, w szczególności kierowców samochodów ciężarowych odmówiło wyjazdów służbowych do krajów, w których wykryto zachorowania na koronawirusa. W dyskusji kadrowej pojawiło się pytanie o to kiedy i w jakich warunkach pracownik może odmówić wykonania polecenia służbowego. Takim poleceniem niewątpliwie jest wyjazd służbowy. Również takie pytania zaczęły spływać do Państwowej Inspekcji Pracy, która zajęła w tym zakresie stosowne stanowisko, powołując się na obowiązujące przepisy prawa pracy.

Koszty uzyskania przychodów przy wycofaniu środków z PPK

W przypadku zwrotu środków zgromadzonych w pracowniczych planach kapitałowych (PPK) uczestnikowi przed ukończeniem 60 roku życia, przy obliczaniu dochodu w PIT kosztem uzyskania przychodu będzie wartość wpłat dokonanych na rachunek PPK uczestnika w części sfinansowanej ze środków uczestnika. Natomiast wpłaty w części finansowanej przez podmiot zatrudniający stanowią koszty u tego podmiotu.

Kiedy będę mógł skorzystać z oszczędności zebranych w PPK?

Co do zasady celem oszczędzania w PPK jest zabezpieczenie finansowe na czas obniżonej aktywności zawodowej i wypłata po 60 roku życia. Można jednak wypłacić te środki wcześniej. Kiedy będę mógł skorzystać z oszczędności zebranych w PPK?

Zwolnienie z PIT dla młodych a wpłaty do PPK

Uczestnik Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) poniżej 26. roku życia, którego przychód nie przekroczy kwoty rocznego limitu, nie będzie płacił PIT również od wpłat do PPK finansowanych przez podmiot zatrudniający. Jednocześnie zwolnione z PIT będzie jego wynagrodzenie, z którego potrącane są wpłaty do PPK finansowane przez tego uczestnika.

Jak wykazywać wpłatę do PPK w raporcie ZUS RCA

Wpłaty finansowane ze środków podmiotu zatrudniającego, płatnik ma obowiązek wykazywać w miesięcznych raportach imiennych ZUS RCA.

Urlop sabbatical - na czym polega urlop regeneracyjny?

Urlop sabbatical, zwany też urlopem sabatycznym czy regeneracyjnym jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w korporacjach na całym świecie. Czym jest urlop sabbatical? Czy zlostał uregulowany przez polskie prawo?

REKLAMA