REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

żłobek

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Babciowe 2024: nowy zasiłek wyższy niż 1500 złotych? dla matki na opiekę nad dzieckiem, żłobek lub dla babci

Babciowe kojarzy się z zasiłkiem w wysokości 1500 zł wypłacanym rodzicom małego dziecka, by sfinansowali opiekę nad maluchem w wieku żłobkowym, choćby opłacając jego babcię, i mogli pójść oboje do pracy. W budżecie państwa na 2024 r. uchwalonym właśnie przez Sejm zarezerwowano na ten rok 1,5 miliarda złotych – jako realizacja programu „Aktywny rodzic”, czyli finansowe wsparcie kobiet, które wracają na rynek pracy po urodzeniu dziecka.

Pobierasz 800 plus? Sprawdź, czy możesz w 2024 r. dostać jeszcze 400,00 zł na każde dziecko bez kryterium dochodowego.

Katalog świadczeń wspomagających wychowanie dzieci z roku na rok jest coraz większy. Z wielu z nich można korzystać bez uwzględniania kryterium dochodowego. Za każdym razem istnieją jednak warunki, które należy spełnić, by świadczenie zostało przyznane. Tak samo jest w przypadku świadczenia 400 plus.

Do 400 zł na małe dziecko co miesiąc. Nie ma kryterium dochodowego. Dla kogo dofinansowanie z ZUS-u do opłaty za żłobek, klub dziecięcy [żłobkowe]? Jak uzyskać?

Niektórzy rodzice mogą uzyskać z ZUS dofinansowanie opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. To tzw. żłobkowe. Co ważne, prawo do tego dofinansowania nie zależy od dochodów rodzica ani rodziny. Dofinansowanie można dostawać także wtedy, gdy pobiera się 800 plus. Wniosek o to dofinansowanie można składać do ZUS-u najwcześniej w dniu, w którym dziecko zacznie uczęszczać do żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna. 

Wypłata środków z KPO ma być przeznaczona m.in. na nowe miejsca w żłobkach

"W czwartek nastąpi wypłata środków z Krajowego Planu Odbudowy; kolejne wypłaty niebawem" - zapowiedziała w mediach społecznościowych minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Pieniądze mają zostać przeznaczone m.in. na nowe miejsca w żłobkach - dodała.

REKLAMA

Kiedy ZUS zacznie wypłacać babciowe. Kto dostanie nowy zasiłek, ile wyniesie

Program Rodzina 500+ bardzo pomógł rodzicom, wspierając domowe budżety w środki na utrzymanie dzieci, ale nie zachęcił matek do rodzenia. Polskie problemy demograficzne – zwłaszcza z narodzinami nowych dzieci są jednymi z największych w Europie. Dlatego poza projektami 35-godzinnego tygodnia pracy i 35-dniowego urlopu, tak wielkim poparciem cieszy się babciowe – nowy zasiłek, który ma być wypłacany na wsparcie wychowania dzieci.

400 zł na żłobek. Kiedy ZUS wypłaca dofinansowanie?

400 złotych dofinansowania do pobytu w żłobku dostaną rodzice po wysłaniu elektronicznego wniosku do ZUS. To środki, które można dostawać pomimo tego, ze pobiera się 500 plus. 

400 zł dopłaty do żłobka. 5 ważnych faktów dla rodziców!

Rodzice, których dziecko uczęszcza do żłobka mogą zawnioskować o dofinansowanie. To nawet 400 zł miesięcznie. Trzeba jednak spełnić określone warunki.

Dofinansowanie pobytu w żłobku

Dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku to jednak z form wsparcia rodzin z dziećmi. Komu przysługuje takie świadczenie i jak można je uzyskać?

REKLAMA

Wszawica. Czy mamy w Polsce epidemię?

Wszawica – jak poważny jest problem? Takiego kłopotu w przedszkolach i szkołach nie było od lat. Sanepid, który jakiś czas temu wykreślił wszawicę z listy chorób zakaźnych, obecnie oczekuje od placówek raportów o nowych ogniskach zakażenia tą chorobą. Jak rozpoznać wszawicę? Czy łatwo ją wyleczyć? 

Będą nowe żłobki! Premier zapowiada ich około 500. Kiedy?

Nowe żłobki. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ciągu najbliższego roku, dwóch, przybędzie ok. 500 nowych żłobków.

Minister Maląg: powstanie 90 tys. nowych miejsc opieki żłobkowej [program Maluch Plus]

Powstanie 90 tys. nowych miejsc opieki żłobkowej - powiedziała w czwartek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg ogłaszając wyniki naboru do nowej edycji programu Maluch Plus. Dodała, że 73 proc. samorządów będzie miało na swoim terenie żłobki.

Opiekun w żłobku. Kto może nim zostać? Ile zarabia?

Opiekun w żłobku – czy każdy może nim zostać? Praca opiekuna w żłobku wiąże się z pracą z bardzo małymi dziećmi, co wymaga nie tylko umiejętności opiekuńczych, ale także odpowiednich kwalifikacji do wykonywania takiego zawodu. Czy ukończenie kursu wystarczy, żeby móc pracować w żłobku? Co należy do obowiązków opiekuna w tego typu placówce? Czy jest to praca dobrze płatna?  

Wniosek o żłobkowe już w aplikacji mZUS

Już nie tylko 500+ i wyprawka szkolna. Aplikacja mobilna mZUS, która umożliwia szybkie i wygodne składanie wniosków z programów o wypłaty wspierające rodziny, została rozbudowana. Już od dzisiaj można także składać wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) oraz dofinansowanie do żłobka. 

Ile dzieci skorzystało z rodzinnego kapitału opiekuńczego?

Już 610 tys. dzieci skorzystało z rodzinnego kapitału opiekuńczego. W ramach programu wypłacono do tej pory 3,5 mld zł – poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że kontynuowane są także działania związane z rozwojem opieki żłobkowej.

Minister Maląg: W programie "Maluch plus" gmina nie musi mieć wkładu własnego. Nie zapłaci też VAT

W programie "Maluch plus" nie jest wymagany od samorządów wkład własny, z budżetu państwa będzie też pokrywany VAT – poinformowała w środę w Sejmie minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Maluch plus: Gmina otrzyma z budżetu co miesiąc 837 zł na dziecko w żłobku

Maluch plus: Rząd najpierw udzieli wsparcia gminom w budowie żłobków. A potem na jedno miejsce opieki żłobkowej będzie dofinansowanie w kwocie 837 zł każdego miesiąca, na każde dziecko.

Wsparcie w opiece nad dziećmi do lat trzech

Badania pokazują, że wsparcie w opiece nad dziećmi do lat trzech jest potrzebne i my to wsparcie wzmacniamy. To turbodoładowanie programu "Maluch plus", to 100 tys. nowych miejsc w żłobkach, z budżetem 5,5 mld zł – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Maluch Plus w nowej odsłonie z potrojonym budżetem?

W przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej w środę, ogłosimy nowy program Maluch Plus. Dotychczasowy jego budżet wynosił 450 mln, a w nowej odsłonie będzie on potrojony - poinformowała w piątek w Radiu Zet szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Maluch plus: 1,5 mld zł na żłobki

"Maluch plus". Przeznaczymy 1,5 mld rocznie na to, aby samorządy mogły tworzyć nowe miejsca opieki żłobkowej – powiedziała we wtorek w Polskim Radiu 24 szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Min. Maląg zapowiedziała nowy nabór do programu Maluch Plus

Maluch Plus 2023. Prawdopodobnie za miesiąc, półtora, ogłosimy zasady nowego naboru, zupełnie innego, z większym budżetowaniem – mówiła Marlena Maląg, odnosząc się do programu Maluch Plus.

Przyczyny opóźnień w dofinansowaniu przez ZUS pobytu w żłobku

Opóźnienia wynikają z konieczności prowadzenia postępowań wyjaśniających w sprawach, gdy nie jest możliwe wydanie rozstrzygnięcia w ramach automatycznej obsługi na podstawie danych wskazanych we wniosku przez klienta. Tak wynika z odpowiedzi udzielonej Rzecznikowi Praw Obywatelskich.

Dodatek dla podmiotów wrażliwych zrekompensuje 40% wzrostu kosztów ogrzewania

Projekt ustawy o wsparciu odbiorców ciepła wprowadzi dodatek dla podmiotów wrażliwych. Kto go otrzyma?

W jaki sposób zaksięgować przypis dofinansowania na dziecko w żłobku?

PYTANIE: W związku z otrzymaną informacją z ZUS obniżymy opłatę stałą za pobyt dzieci w żłobku, które otrzymały dofinansowanie. Środki za maj ZUS przeleje do dnia 20 czerwca na rachunek gminy, a gmina je nam przekaże. Po dokonaniu rozliczenia w księgach rachunkowych powinniśmy oddać środki do gminy jako dochody budżetowe W jaki sposób zaksięgować przypis dofinansowania: na dziecko czy na ZUS? Rozliczenie ma być z ZUS-em czy z gminą?

MRiPS: 74,6 tys. dzieci z dofinansowaniem do pobytu w żłobku

Do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli wnioski o tzw. świadczenie żłobkowe obejmujące blisko 110 tys. dzieci. Dofinansowanie przyznano już na 74,6 tys. z nich – poinformowało PAP Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Żłobkowe z wyrównaniem - ostatnie dwa dni na wniosek

Świadczenie żłobkowe można otrzymać z wyrównaniem od stycznia 2022 r., jeżeli wniosek zostanie złożony do końca maja. Jaki będzie skutek zawnioskowania o wsparcie po 31 maja 2022 r.?

Do 31 maja rodzice mogą starać się o dofinansowanie do pobytu dziecka w żłobku

Złożenie wniosku o dofinansowanie pobytu w żłobku w terminie 1 kwietnia - 31 maja br. to gwarancja przyznania dofinansowania od 1 stycznia 2022 r. - poinformowało w piątek na Twitterze Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

86 mln zł od ZUS na żłobkowe

W piątek 20 maja 2022 r. ZUS przelał na konta placówek w ramach świadczenia żłobkowego ponad 86 mln zł. Liczba dzieci, na które przyznano do tej pory dofinansowanie, wynosi ponad 65 tys. – poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Wniosek o „żłobkowe” do 31 maja 2022 r. - czy warto złożyć?

31 maja 2022 r. upływa ważny termin dla rodziców wnioskujących o tzw. świadczenie żłobkowe. Czy warto się spieszyć?

Duże zainteresowanie dofinansowaniem do żłobka

Od 1 kwietnia 2022 r. można składać wnioski o tzw. żłobkowe. Świadczenie to wynosi 400 zł miesięcznie na dziecko w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna.

ZUS przyjmuje wnioski o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku

Od 1 kwietnia 2022 r. ZUS przyjmuje elektroniczne wnioski o dofinansowanie pobytu w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna.

Dofinansowanie do żłobka 2022. Jak złożyć wniosek przez PUE ZUS?

Wniosek o dofinansowanie do żłobka rodzice będą składali od 1 kwietnia 2022 r. Można to zrobić m.in. za pośrednictwem PUE ZUS.

Żłobkowe do 400 zł. Jakie dokumenty są wymagane? [DZ-R, DZ-O, DZ-D]

Program dopłat do żłobka i klubów dziecięcych przewiduje dwa rodzaje dokumentów.

Od 1 kwietnia 2022 r. wniosek o 400 zł na żłobek

Od 1 kwietnia 2022 r. rodzic będzie mógł złożyć wniosek o dopłatę do pobytu dziecka w żłobku. Dofinansowanie wyniesie maksymalnie 400 zł miesięcznie na dziecko.

Dofinansowanie na dziecko w żłobku - kiedy przysługuje?

Twoje dziecko chodzi do żłobka? Sprawdź, czy możesz otrzymać dofinansowanie. Ile wyniesie wsparcie?

Żłobkowe – wniosek o dopłatę od 1 kwietnia 2022 r.

Wniosek o tzw. żłobkowe będzie można złożyć od 1 kwietnia 2022 r. Ile wynosi dofinansowanie do opłaty za pobyt dziecka w placówce i kto może je otrzymać?

Dofinansowanie do żłobka w 2022 r.

ZUS dopłaci rodzicom do żłobka. Dofinansowanie będzie wynosiło maksymalnie 400 zł miesięcznie na dziecko. Wnioski będą przyjmowane do 1 kwietnia 2022 r.

Świadczenie żłobkowe - wniosek od 1 kwietnia 2022 r.

O świadczenie żłobkowe będzie można wnioskować od 1 kwietnia 2022 r. W jakim przypadku będzie przysługiwało wyrównanie od 1 stycznia?

400 plus na dziecko w żłobku w 2022 r.

400 plus na dziecko w żłobku w 2022 r.? Podpowiadamy dla kogo przewidziano nowy rodzaj wsparcia.

Przedszkola i żłobki otwarte od 19 kwietnia 2021 r.

Przedszkola i żłobki zostaną otwarte od poniedziałku. Co ze szkołami? Jakie obostrzenia będą obowiązywać po 18 kwietnia 2021 r.?

Przedszkola, szkoły i żłobki zamknięte do 18 kwietnia 2021 r.

Zamknięcie przedszkoli, szkół i żłobków zostało przedłużone do 18 kwietnia 2021 r. Kiedy rząd zamierza przywrócić stacjonarną edukację i opiekę nad dziećmi?

Nowe obostrzenia – przedszkola i żłobki zamknięte

Nowe obostrzenia od 27 marca 2021 r. – do kiedy zamknięte przedszkola i żłobki? Co ze szkołami? Czy będzie przysługiwał zasiłek opiekuńczy?

Szczepienia opiekunów w żłobkach na COVID-19 - informacje, zapisy

Jak długo potrwa druga tura zapisów na szczepienia pracowników żłobków i klubów dziecięcych, jakie formalności trzeba dopełnić, żeby zgłosić się na szczepienie, co musi zrobić pracownik, a jakie obowiązki ma dyrektor placówki? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące procesu zapisu na szczepienia pracowników instytucji opieki nad dziećmi do lat 3.

Szczepienia pracowników żłobków na koronawirusa - zapisy od 8 lutego 2021 r.

Szczepienia pracowników żłobków, klubów dziecięcych, dziennych opiekunów, a także pracowników placówek pieczy zastępczej na koronawirusa odbędą się w pierwszym etapie programu szczepień. Kiedy ruszą szczepienia i zapisy?

Koronawirus. Zmiana wytycznych dla przedszkoli i żłobków

GIS zaktualizował wytyczne sanitarne w dla przedszkoli i żłobków. Zamieszczono w nich zapisy dotyczące osób przebywających na kwarantannie.

„Maluch+” 2021 - dofinansowanie instytucji opieki nad dziećmi do lat 3

7 września 2020 r. ruszył kolejny nabór do programu Maluch Plus. W 2021 r. na jego realizację przeznaczono kwotę do 450 mln zł. Przedstawiamy najważniejsze zasady programu.

Maluch plus 2021 - wysokość dofinansowania, dla kogo, terminy

Od 7 września można składać wnioski najnowszej edycji programu "Maluch+". Kto może ubiegać się o dofinansowanie? Jakie są terminy składania ofert konkursowych? Przedstawiamy odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące programu.

"Maluch plus” 2021 - nabór do programu

7 września 2020 r. ruszył nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu "Maluch plus", w ramach którego przewidziano m.in. wsparcie finansowe na tworzenie miejsc opieki w żłobkach i klubach dziecięcych.

Rekrutacja do żłobków - jak informować rodziców o wynikach?

Prezes UODO wydał komunikat dotyczący zasad informowania rodziców dzieci do lat trzech o wynikach postępowania rekrutacyjnego do żłobków. Czy rodzice o wynikach rekrutacji mogą dowiedzieć się na przykład z malia?

Możliwe otwarcie żłobków i przedszkoli od 6 maja a zasiłek opiekuńczy

Od 6 maja 2020 r. będzie możliwe otwarcie żłobków i przedszkoli. Rodzicom, którzy nie będą jednak mogli posłać dziecka do placówki będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Żłobek i przedszkole dla dzieci pracowników PGNiG

PGNiG buduje żłobek i przedszkole dla dzieci swoich pracowników. Budynek będzie zlokalizowany na terenie firmy. Pracodawca pomaga młodym pracownikom godzić życie prywatne z zawodowym.

REKLAMA