REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Edukacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

QUIZ Stare polskie banknoty. Pokazujemy zdjęcia, ukrywamy nominał. Odgadniesz?

Od denominacji złotego minęło już prawie 30 lat! Pamiętasz, jakie nominały miały stare polskie banknoty?

QUIZ Nazwy państw w ich językach urzędowych. Małe szanse na 10/10

Suomi, Magyarország, Cabo Verde... To nazwy pewnych krajów w ich językach urzędowych. Brzmią znajomo? Świetnie, ale reszta pytań jest sporo trudniejsza. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy uda Ci się zdobyć przynajmniej 6/10.

QUIZ Europa - który kraj jest większy? Jest trudniej, niż się wydaje

Hiszpania czy Francja, Rumunia czy Białoruś, Austria czy Czechy? W każdym pytaniu quizu jest para europejskich krajów, wiesz, który z nich ma większą powierzchnię?

QUIZ Rozpoznaj małe, popularne w Polsce ptaki na zdjęciach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

Odróżniasz wróbla od mazurka i sikorki ubogiej? Sprawdź, czy znasz gila i rudzika. Te małe, popularne w Polsce ptaki mogą Cię zaskoczyć! Czy zdobędziesz 10 punktów?

REKLAMA

QUIZ Jak dobrze znasz książki Camilli Läckberg? Odpowiedz na 10 pytań i sprawdź się!

Sprawdź, jak dobrze znasz książki Camilli Läckberg. Odpowiedz na 10 pytań o twórczość skandynawskiej pisarki, autorki kryminalnej sagi o Fjällbace - nadmorskiej miejscowości w Szwecji.

QUIZ Sprawdź swoją wiedzę o książkach Stephena Kinga - 10 pytań

Czy znasz horrory Stephena Kinga? Sprawdź, ile wiesz na temat jego kultowych książek: Misery, Miasteczko Salem, Zielona Mila, Doktor Sen, Lśnienie, To, Instytut, Dallas '63, Bastion, Mroczna wieża.

Quiz Wielkanoc w PRL. Tylko nieliczni zdobędą komplet punktów!

Wielkanoc w PRL. Jak obchodziło się Wielkanoc w czasach PRL? Pewne tradycje wielkanocne są niezmienne, ale to najważniejsze święto w kościele katolickim obchodziło się kiedyś trochę inaczej niż dzisiaj. Jakie były wówczas ozdoby, czy w Wielką Sobotę można było zrobić zakupy i co się najczęściej jadało na święta? Cofnijmy się w czasie i sprawdźmy, jak wyglądała Wielkanoc w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Zapraszamy na quiz, ale ostrzegamy – łatwy nie będzie! Jak rozwiążecie, wyślijcie swoim znajomym.

QUIZ Znasz te podstawowe informacje o Polsce? Nie wypada mieć mniej niż 8/10

Kto był ostatnim władcą Polski? Z jaką prędkością można jechać po autostradzie? Ilu Polska ma mieszkańców? Te informacje wypada znać. Sprawdź zatem swoją wiedzę w naszym quizie.

REKLAMA

QUIZ Znasz te zjawiska meteorologiczne? Trudne pytania

Co jest potrzebne do wytworzenia tęczy? Jak się nazywa wirująca kolumna powietrza? A deszczowa chmura przypominająca grzyb? Rozwiąż quiz i sprawdź.

QUIZ Zapomniane zawody. Dasz radę zdobyć połowę punktów?

Zdun, rymarz, bartnik, zecer. Znasz te zawody? Spróbuj rozwiązać quiz bez podpowiedzi.

QUIZ Rozpoznasz kraj po konturze? Tylko niektóre pytania są łatwe

Potrafisz rozpoznać państwo po jego zarysie? Niektóre kontury są bardzo charakterystyczne, ale niektóre całkiem podobne do innych. W tym quizie zdobyć komplet punktów nie jest łatwo.

QUIZ Wielkanocne tradycje. Jak dobrze je znasz?

Wielkanoc to ruchome święto, ale kiedy wypada? Bez czego nie ma śmigusa-dyngusa? Co to jest walatka i kto przynosi wielkanocne prezenty? Sprawdź swoją wiedzę w wielkanocnym quizie.

QUIZ Gwiazdy i gwiazdozbiory. Komplet punktów to wyczyn!

Który gwiazdozbiór jest największy? Gdzie znajduje się Gwiazda Polarna? Która z gwiazd świeci nocą najjaśniej? Sprawdź, czy znasz te ciekawostki o gwiazdach i gwiazdozbiorach. Komplet punktów nie jest łatwy do zdobycia.

QUIZ Pamiętasz te sprzęty elektroniczne? 7/10 to już niezły wynik

Który telefon był niezniszczalny? Jak się nazywał przenośny odtwarzacz płyt CD? Co to był palmtop? Znasz odpowiedzi na te pytania? Masz szansę na bezbłędne rozwiązanie quizu.

QUIZ Te nazwiska znanych ludzi znasz na pewno. Dopasujesz zawód?

Te nazwiska znasz z całą pewnością, ale czy potrafisz dopasować do nich zawód? Uwaga, bo niektóre pytania są podchwytliwe. 10/10 zdobędą tylko mistrzowie.

QUIZ Znani Polacy. Odgadniesz ich profesję po nazwisku?

Helena Modrzejewska, Witold Gombrowicz, Kazimierz Deyna, Alicja Majewska? Te nazwiska brzmią znajomo? A potrafisz dopasować do nich zawód? Rozwiąż quiz i sprawdź!

QUIZ A te stolice znasz? 15/15 tylko dla nielicznych

Znasz stolicę Walii? A Izraela? Wiesz, jakie miasto jest stolicą Filipin albo Panamy? Jeśli tak, to masz duże szanse na komplet punktów. Powodzenia!

QUIZ Wiesz, skąd pochodzą ci sławni ludzie? 7/10 to niezły wynik!

Jaki kraj łączy Alanis Morissette i Jima Careya? Które gwiazdy pochodzą z Australii, a które z Irlandii? Gdzie urodził się Arnold Schwarzenegger? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz te ciekawostki.

QUIZ Kontynenty. Znasz te podstawowe informacje? A dasz radę zdobyć komplet punktów?

Znasz te podstawowe informacje i ciekawostki dotyczące kontynentów? Sprawdź swoją geograficzną wiedzę i rozwiąż quiz. Nie jest łatwo zdobyć 10/10.

QUIZ na marzec z wiedzy ogólnej. Dasz się zaskoczyć?

Marzec jest miesiącem różnorodnym, pełnym niespodzianek i zmiennej pogody. Z tego powodu doczekał się nawet wielu ludowych porzekadeł. Czy znasz ważne marcowe terminy, zwyczaje i ciekawostki? Sprawdź to w naszym teście!

QUIZ Słynne kobiety. Zgadniesz, o kim mowa? Wypada mieć przynajmniej 8/10

Dzień Kobiet 2024. Te nazwiska wypada znać, oto kobiety, które zapisały się w historii. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy rozpoznasz je wszystkie.

QUIZ Słynni Polacy. Odgadniesz, o kim mowa po trzech słowach?

Potrafisz po trzech słowach rozpoznać nazwiska słynnych Polaków? Zachowaj czujność, bo pytania mogą być mylące. 10/10 zdobędą mistrzowie.

QUIZ Najpopularniejsze nazwiska świata. Mało kto zdobędzie 10/10

Jakie nazwiska noszą mieszkańcy Japonii, Argentyny czy Meksyku? Jakie jest najpopularniejsze nazwisko w Wietnamie? A w Izraelu? Rozwiąż quiz i sprawdź.

QUIZ Najpopularniejsze nazwiska w Europie. 10/12 to świetny wynik!

Jakie jest najczęściej występujące nazwisko w Hiszpanii? A w Niemczech? Osoby o jakim nazwisku najczęściej można spotkać we Włoszech? A w Grecji? Jest kilka zaskoczeń. A może wcale nie? Rozwiąż quiz i sprawdź.

QUIZ Zgadnij, o jakie państwo pytamy. 8/10 jest w zasięgu

Gdzie zjesz chinkali, a gdzie odpoczniesz w basenach termalnych? W jakim kraju zobaczysz sekwoje, a gdzie ptaka kiwi? Który kraj słynie z olejku różanego? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy uda Ci się zdobyć 10/10.

QUIZ Rozpoznasz kierunek po... kodzie lotniska? Podróżnicy będą mieli 10/10

Często podróżujesz? Lotnisko to Twój drugi dom? A może interesujesz się lotnictwem? Jeśli tak, to quiz nie sprawi Ci trudności. Jeśli nie, to i tak zachęcamy do rozwiązania. Ciekawostek nigdy za wiele. Sprawdź, czy znasz te kody IATA najpopularniejszych lotnisk.

QUIZ Siedem nowych cudów świata. 6/10 to już sukces

Siedem cudów świata to lista najbardziej znanych budowli z okresu starożytności. W 2007 roku została ogłoszona lista Siedmiu nowych cudów świata. Wiesz, co się na niej znajduje? Nie odpowiadaj pochopnie!

QUIZ Najsłynniejsi sportowcy świata. Znasz te legendarne nazwiska? Spróbuj zdobyć 10/10

Czyjego gola określono jako "Ręka Boga"? Kto siedem razy sięgał po tytuł mistrza Formuły 1? Jaką dyscyplinę sportu uprawiał Muhammad Ali? Znasz odpowiedzi na te pytania?

Tajemnice kolei QUIZ [7/10 znaczy, że jesteś miłośnikiem]

Pamiętasz stacje na linii Warszawa - Gdańsk? Kiedy na polskie tory wyruszyło Pendolino? Sprawdź swoją wiedzę o kolei!

QUIZ Najsłynniejsi polscy sportowcy. 10/10 tylko dla znawców

Olimpijczycy, mistrzowie świata, rekordziści. Nazwiska tych wielkich sportowców znasz na pewno. Na pewno dobrze dopasujesz dyscyplinę sportową albo liczbę medali? Rozwiąż quiz i sprawdź.

QUIZ Najsłynniejsi polscy himalaiści. 10/10 zdobędą nieliczni

Kukuczka, Rutkiewicz, Czerwińska. Te nazwiska znasz z gazet i nie tylko. A potrafisz dopasować do nich podstawowe fakty? Spróbuj, ale ostrzegamy, nie będzie łatwo.

Historia Polskiego Sportu (QUIZ). 8/10 to tytuł Mistrza

Kibicujesz naszym od dzieciństwa? Sprawdzimy ile pamiętasz.

QUIZ Mistrzowie klawiatury. Odgadniesz litery bez podglądania?

Potrafisz pisać bez patrzenia na klawiaturę? A dasz radę bez podglądania odgadnąć, w którym miejscu są poszczególne litery? Sprawdźmy! Żeby nie było wątpliwości, na potrzeby tego quizu przyjęliśmy wyłącznie układ liter QWERTY.

QUIZ Miasta świata. Odgadniesz, o które pytamy?

Czy znasz słynne atrakcje tych miast? Rozpoznasz po kilku podpowiedziach, o które miasto pytamy? Warto zachować czujność.

QUIZ: jak dobrze znasz Polskę? Nie masz szans na 10/10

Gdzie jest najbardziej wysunięty na północ kraniec Polski? Które miasto ma największą powierzchnie? Ten quiz do najłatwiejszych nie należy

QUIZ Łacińskie nazwy znaków zodiaku. Znasz je? Spróbuj zdobyć komplet punktów

Aquarius to Wodnik, Ryby czy Rak? Jak się nazywa Baran po łacinie? A Bliźnięta? Znasz odpowiedzi na te pytania? W takim razie quiz nie będzie miał przed Tobą tajemnic. Ale czujności, jak to w quizach, nigdy za wiele.

QUIZ: do jakiego państwa należy ten półwysep? 6/10 mają geograficzne orły

Jeśli uwielbiasz przeglądać mapy i atlasy geograficzne, masz szanse na połowę poprawnych odpowiedzi. Jeśli zdobędziesz więcej niż 7 - przyznajemy Ci tytuł Mistrza Geografii.

Najsłynniejsze obrazy. Wiesz, kto je namalował? Nietypowy QUIZ

Dlaczego nietypowy? Bo wcale nie pokazujemy obrazów. Twoim zadaniem jest odgadnięcie autora po tytule dzieła. A nie wszystkie tytuły są takie oczywiste. Połowa dobrych odpowiedzi to już sukces.

QUIZ Metro na świecie. 10/10 zdobędą nieliczni

Jaka europejska stolica nie ma metra? Które metro jest najstarsze na świecie? A najdłuższe? Co można usłyszeć w metrze w Londynie? Znasz odpowiedzi na te pytanie? Spróbuj rozwiązać quiz bez błędów.

QUIZ Niezwykłe drzewa świata. Znasz je? Spróbuj zdobyć 10/10

Na jakim szczycie rośnie słynna sosna? Gdzie znajduje się Dąb Bartek? Jakim gatunkiem drzewa jest Joshua Tree? Kolejna porcja ciekawostek już czeka. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy je znasz.

QUIZ Prawda czy fałsz. Odpowiesz poprawnie na 10 pytań z wiedzy ogólnej?

Kolejne odsłona quizu z wiedzy ogólnej. Dwie odpowiedzi, tylko jedna jest poprawna. Sprawdź się!

QUIZ Słynne posągi i pomniki. Rozpoznasz je na zdjęciu? Spróbuj zdobyć połowę punktów

Słynne posągi i pomniki. Na zdjęciu rozpoznasz je na pewno. A czy prawidłowo dopasujesz do lokalizacji? Rozwiąż quiz i sprawdź.

Walentynkowy QUIZ. Najsłynniejsze filmowe pary

Niewiele jest osób, które nie widziały przynajmniej połowy z poniższych kultowych filmów o miłości. Tytuły brzmią znajomo, ale czy imiona par głównych bohaterów także? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy je pamiętasz.

QUIZ Obiekty UNESCO na świecie. 6/10 to już dobry wynik!

Który kraj ma najwięcej obiektów na liście światowego dziedzictwa UNESCO? Jakie wyspy tam znajdziemy? Gdzie trzeba pojechać, aby zobaczyć Meteory? Rozwiąż quiz i sprawdź!

QUIZ Obiekty UNESCO w Polsce. Znasz je? Spróbuj zdobyć 10/10

Ile obiektów znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce? Jaki zamek tam znajdziemy? A jaki kościół? Rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę.

QUIZ Polskie tytuły zagranicznych filmów. Rozpoznasz je wszystkie?

Nieczęsto bywa, że tytuł filmu jest tłumaczony dosłownie. Zazwyczaj dystrybutorzy nadają swój własny, kierując się przy tym różnymi zasadami. Może to być podobieństwo do innego tytułu kultowego filmu, albo coś, co się dobrze kojarzy. Niektóre „tłumaczenia” zyskały już miano kultowych. Rozpoznasz poniższe?

QUIZ Język polski. Wiesz, co znaczą te słowa?

Safanduła, wiktuały, abnegat... Znasz te słowa? Pewnie tak. A na pewno wiesz, co znaczą? Rozwiąż quiz i pozbądź się wątpliwości.

QUIZ Kaszaloty - tajemnicze giganty oceanów. 7/10 to już sukces!

Czy jesteś gotowy na podróż do oceanicznych głębin w towarzystwie jednego z najbardziej tajemniczych ssaków morskich? Przygotuj się na fascynującą podróż po świecie kaszalotów! Te majestatyczne wieloryby są w bohaterami naszego quizu, który odkrywa ich zwyczaje, życie i tajemnice. Gotowy na wyzwanie? Rozpocznij quiz i sprawdź, ile wiesz o tych fascynujących stworzeniach morskich!

QUIZ Znasz te związki frazeologiczne? Spróbuj zdobyć 10/10

Co to są bajońskie sumy? Kiedy plujemy sobie w brodę, a kiedy chwytamy wiatr w żagle? Co oznacza mieć łeb na karku? Znasz te związki frazeologiczne? Komplet punktów jest w zasięgu.

QUIZ Najsłynniejsze mosty świata. Rozpoznasz je po zdjęciu?

Olbrzymie i nieduże, nowoczesne i bardzo stare, w klasycznym kształcie i nietypowej konstrukcji. Rozpoznasz mosty po zdjęciu? Im dalej, tym pytania trudniejsze.

REKLAMA