REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Matura 2024

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

QUIZ historyczny – powtórka do matury z dat

Niektóre daty łatwo zapamiętać, 966 r., 1410 r. 1939 r. Z innymi bywa trudniej. Dziś w ramach powtórki przed maturą z historii przypomnienie ważnych dat. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy dobrze pamiętasz.

QUIZ Epoki literackie. Powtórka przed maturą

Szybka powtórka z epok literackich przed maturą z języka polskiego. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy wszystko pamiętasz, a potem... zrelaksuj się przed egzaminem.

Szybki QUIZ z lektur przed maturą z języka polskiego. Komplet punktów obowiązkowy!

Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym już jutro! Sprawdź, czy znasz te podstawowe informacje dotyczące lektur. To tylko 10 pytań.

QUIZ z lektury "Tango" Sławomira Mrożka

"Tango" jest najsłynniejszym utworem Sławomira Mrożka. Utwór został przetłumaczony na kilkanaście języków obcych. Jest lekturą obowiązkową na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym. Warto zrobić sobie małe przypomnienie.

REKLAMA

QUIZ z lektury "Granica" Zofii Nałkowskiej. Dasz radę zdobyć komplet punktów?

Kolejna powtórka z lektury już czeka. Sprawdź, co pamiętasz z powieści "Granica" Zofii Nałkowskiej. Quiz to tylko 10 pytań, nie wiadomo, które z nich może przydać się na maturze.

QUIZ z lektury "Konrad Wallenrod" Adama Mickiewicza

Szybka powtórka z lektury przed maturą? Sprawdź, co pamiętasz z utworu "Konrad Wallenrod" Adama Mickiewicza. Komplet punktów jest w zasięgu.

QUIZ Powtórka z geografii przed maturą. Komplet punktów tylko dla mistrzów

Dziesięć pytań, do każdego trzy odpowiedzi, a prawidłowa tylko jedna. Dasz radę rozwiązać geograficzny quiz bez błędów?

QUIZ Powtórka przed maturą. Dopasuj tytuł wiersza do autora

W tym quizie wypada mieć komplet punktów. Tym bardziej, że nie pytamy o treść, a jedynie o samych autorów. Do dzieła!

REKLAMA

QUIZ z lektury "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Będzie komplet punktów?

"Balladyna" Juliusza Słowackiego to jedna z lektur z zakresu szkoły podstawowej, która widnieje na liście lektur obowiązkowych na maturze. Warto zrobić powtórkę.

QUIZ Powtórka z lektury przed maturą. "Dżuma" Alberta Camusa

10 powtórkowych pytań z lektury. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz te podstawowe informacje dotyczące "Dżumy".

QUIZ Powtórka z lektury przed maturą. "Rok 1984" George’a Orwella

Kolejna lektura do przerobienia przed maturą w formie quizu już czeka. Sprawdź, czy znasz "Rok 1984" czy trzeba zrobić powtórkę do egzaminu.

QUIZ Powtórka z lektury przed maturą. "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego

Te podstawowe informacje dotyczące lektury "Przedwiośnie" wypada znać. Kto wie, może któraś z nich przyda się na egzaminie maturalnym? Rozwiąż quiz i sprawdź, ile wiesz.

QUIZ Lektury obowiązkowe - Biblia. Odpowiesz poprawnie wszystkie pytania?

Na pytania z tego quizu warto znać odpowiedź. Biblia przyda się nie tylko na maturze, to również wiele odniesień we współczesnej (i nie tylko) kulturze i sztuce. Dobrze być zorientowanym. Rozwiąż quiz i sprawdź, ile wiesz.

QUIZ z lektury "Kordian" Juliusza Słowackiego. Nie wypada mieć mniej niż 7/10

"Kordiana" uznaje się za najlepszy utwór czasów młodości Słowackiego. Ten dramat romantyczny powstał w Genewie i, jak wynika z listów poety do matki, był pisany tylko nocą. Dziś jest lekturą obowiązkową w szkole ponadpodstawowej. Sprawdź, jak dobrze znasz "Kordiana".

QUIZ z lektury "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Nie wypada mieć mniej niż 6/10

Do naszej serii quizów z lektur szkolnych dołącza "Wesele" Wyspiańskiego. Tego dramatu nie wypada nie znać. Sprawdź, ile jeszcze pamiętasz.

QUIZ z lektury "Odyseja" Homera. 10/10 zdobędą tylko mistrzowie

"Odyseja" Homera powstała prawdopodobnie w VIII w. p.n.e. Do dziś inspiruje pisarzy, filmowców, nauczycieli. Sprawdź, jak dobrze znasz tę historię.

QUIZ Zdajesz maturę z łaciny? A znasz te zwroty i sentencje łacińskie?

Veni, vidi, vici, Alma Mater, curriculum vitae, Virtuti militari, deus ex machina... Łacina używana jest po dziś dzień. Sprawdź, czy znasz zwroty i sentencje łacińskie, które wciąż funkcjonują współczesnym języku.

QUIZ z lektury "Iliada" Homera. Uda Ci się zdobyć 6/10?

"Iliada" Homera to epos historyczny będący najstarszym zabytkiem kultury europejskiej. Sprawdź, jak dobrze go znasz. Pytań jest 10, uda Ci się odpowiedzieć na połowę?

QUIZ z lektury "Makbet" Williama Szekspira. 6/10 to podstawa

"Makbet" to jedna z najczęściej wystawianych i adaptowanych sztuk Szekspira. A zarazem najkrótszych - czy też najczęściej czytanych? W quizie sprawdzamy podstawową wiedzę ze znajomości lektury. Na te pytania wypada znać odpowiedź.

QUIZ z lektury "Boska komedia" Dantego Alighieri. 7/10 to dobry wynik

Arcydzieło literatury włoskiej i klasyka literatury światowej. "Boskiej komedii" nie mogło zabraknąć w naszych quizach z lektury. Sprawdź, jak dobrze znasz tę książkę.

QUIZ z lektury "Chłopi" Władysława Stanisława Reymonta. Uda Ci się zdobyć chociaż 7/10?

Quiz z lektury. Po "Lalce", "Dziadach" czy "Mistrzu i Małgorzacie" nie mogło zabraknąć i tej lektury. "Chłopi" to powieść społeczno-obyczajowa, która dzięki ostatniej ekranizacji przeżywa swój renesans nie tylko wśród młodzieży. Sprawdź, jak dobrze ją pamiętasz!

QUIZ z lektury "Dziady" Adama Mickiewicza. Uda Ci się zdobyć 7/10 punktów?

Jak dobrze znasz cykl dramatów Adama Mickiewicza? Wiesz, w jakiej chronologii się ukazywały? Potrafisz dokończyć słynne cytaty? Znasz charakterystyczne cechy poszczególnych części? Sprawdź się w naszym quizie o "Dziadach".

QUIZ z lektury "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa. 10/10 tylko dla znawców

"Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa jest lekturą na poziomie rozszerzonym, jednak sporo osób uważa, że to książka, którą każdy powinien przeczytać. Sprawdź, jak dobrze ją pamiętasz.

QUIZ z lektury "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego. Uda Ci się zdobyć komplet punktów?

"Zbrodnia i kara" znajduje się na liście lektur obowiązkowych. Warto znać tę jedną z najwybitniejszych powieści XIX wieku. W quizie zadajemy 10 pytań, na które zna odpowiedź każdy, kto przeczytał książkę.

REKLAMA