| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Zakaz palenia: Senat łagodzi swoje stanowisko

Zakaz palenia: Senat łagodzi swoje stanowisko

Senat wniósł poprawki do ustawy o zakazie palenia papierosów. Objął nim również elektroniczne papierosy ale wycofał się z najostrzejszych propozycji.

Oznacza to, że przepadła poprawka dotycząca zakazu palenia w miejscach publicznych. W restauracjach i pubach będzie można zapalić tylko wtedy, gdy lokal będzie miał co najmniej dwa pomieszczenia. Dla mniejszych lokali oznacza to całkowity zakaz palenia.

Senatorowie proponują zniesienie zapisów umożliwiających tworzenie palarni w szkołach i placówkach oświaty. Za to pomieszczenia do palenia będzie mogły funkcjonować w hotelach i domach pomocy społecznej.

Przepisami dotyczących zakazu palenia mają zostać objęte również e-papierosy. Wcześniej ustawa zaproponowana przez Sejm nie przewidywała takich restrykcji.

Zobacz również serwis: Prawa pacjenta

Zobacz również: Czy zakaz palenia obejmie e-papierosa

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kosy

Ekspert, trener, konsultant, wykładowca uniwersytecki. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Doradztwem w zarządzaniu zasobami ludzkimi zajmuje się od ponad 15 lat, realizując różnorodne projekty z zakresu HR. Ma za sobą długoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach doradczych: Capgemini Ernst & Young, SHL Ireland, Hudson Global Resources, PWC. Zrealizował różnorodne projekty dla wiodących organizacji działających w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii (m.in. Accenture, Aer Rianta, AIB, Bank of Ireland, Dairygold, Lafarge, Oriflame, Sulzer, Ulster Bank). Autor artykułów publikowanych w Serwis HR, Personel i Zarządzanie oraz Rzeczpospolitej, a także pozycji naukowych i książkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »