| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Zakaz palenia: Senat łagodzi swoje stanowisko

Zakaz palenia: Senat łagodzi swoje stanowisko

Senat wniósł poprawki do ustawy o zakazie palenia papierosów. Objął nim również elektroniczne papierosy ale wycofał się z najostrzejszych propozycji.

Oznacza to, że przepadła poprawka dotycząca zakazu palenia w miejscach publicznych. W restauracjach i pubach będzie można zapalić tylko wtedy, gdy lokal będzie miał co najmniej dwa pomieszczenia. Dla mniejszych lokali oznacza to całkowity zakaz palenia.

Senatorowie proponują zniesienie zapisów umożliwiających tworzenie palarni w szkołach i placówkach oświaty. Za to pomieszczenia do palenia będzie mogły funkcjonować w hotelach i domach pomocy społecznej.

Przepisami dotyczących zakazu palenia mają zostać objęte również e-papierosy. Wcześniej ustawa zaproponowana przez Sejm nie przewidywała takich restrykcji.

Zobacz również serwis: Prawa pacjenta

Zobacz również: Czy zakaz palenia obejmie e-papierosa

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Kotzian

Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Zarządzania mediami w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Tematyką HR i komunikacji zajmuje się od 2000 r., a od 2008 r. współpracuje z klientami w obszarze employer brandingu. Kieruje projektami badań wizerunku, w tym identyfikacji EVP, tworzy i realizuje strategie wizerunkowe dla dużych firm polskich i międzynarodowych. Wspiera procesy komunikacji w trakcie zmian organizacyjnych. W ramach Bernard Hodes Global Network współpracuje z ekspertami employer brandingu na całym świecie. Interesuje się różnymi obliczami różnorodności i prowadzi badania na temat wpływu diversity na wizerunek pracodawcy. Jest doświadczonym prelegentem, autorką wielu publikacji z dziedziny employer brandingu, komunikacji, HR i rynku pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »