| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Protesty wobec planów likwidacji wydziałów rodzinnych w sądach

Protesty wobec planów likwidacji wydziałów rodzinnych w sądach

Adwokaci i kuratorzy są niezadowoleni z planów likwidacji wydziałów rodzinnych w sądach, co jest zapowiadane przez Ministerstwo Sprawiedliwości – czytamy w czwartkowym „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, przygotowywanym w ministerstwie, na poziomie sądów rejonowych obowiązkowo będą istnieć jedynie wydziały cywilne oraz karne. Wydziały rodzinne z kolei mają być jedynie fakultatywne.

Jak czytamy w „DGP” przeciwko takim rozwiązaniom protestują sędziowie, adwokaci oraz kuratorzy. Zdecydowany sprzeciw wyraziło Stowarzyszenie Sędziów Sądów Rodzinnych w Polsce, które 17 czerwca podjęło w tej kwestii jednomyślną uchwałę.

Zdaniem ministerstwa projekt nie zakłada jednak automatycznej likwidacji wydziałów. Zdaniem urzędników fakultatywność tworzenia wydziałów zajmujących się sprawami rodzinnymi da możliwość tworzenia i utrzymania ich w tych sądach, w których jest to celowe i wynika z liczby napływających spraw.

Więcej: Brak wydziałów rodzinnych opóźni rozstrzyganie sporów

Zobacz również serwisy: Sprawy rodzinne

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Jolanta Mieczkowska-Luto

Psycholog międzykulturowy, trener biznesu z 14-letnim doświadczeniem, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, zastępca kierownika szkół trenerskich Ośrodka INTRA. Absolwentka Szkoły Warsztatu i Treningu Psychologicznego, Studium Treningu Interpersonalnego, Kursu Pomocy Psychologicznej, Akademii Analizy Transakcyjnej. Specjalizuje się w realizacji szkoleń m.in. z zakresu współpracy zespołowej, komunikacji, asertywności i efektywności osobistej i edukacji trenerów. Wykłada i prowadzi zajęcia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w zakresie podstaw treningu i warsztatu psychologicznego. . W pracy szkoleniowej korzysta ze sprawdzonych narzędzi diagnostycznych tj. D3TM (DISC Personality Assesment, TEAMS, VALUES). W zakresie tej metody jest jedną z trzech osób w Polsce mogących nadawać międzynarodowy certyfikat Certified Behavioral Consultant. Współautorka (z Agatą Kołodziejczyk-Stryjek) kursów w ramach Akademii Charaktery: Znajdź czas (poświęcony efektywności osobistej) oraz Własnym głosem (dotyczący autoprezentacji oraz radzenia sobie z nieśmiałością)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK