| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Czy w 2011 r. otrzymamy niższe pensje?

Czy w 2011 r. otrzymamy niższe pensje?

Według DGP Polacy zyskując 6 stycznia dzień wolny od pracy, w rzeczywistości dzień wolny stracą. Mogą też otrzymać niższe pensje.

Jeżeli Święto Trzech Króli wypadnie w sobotę, to pracownik nie otrzyma w zamian dnia wolnego. Dlatego możliwe jest, iż w rzeczywistości pracownicy będę mieli mniej dni wolnych od pracy niż obecnie. 

Dziennik Gazeta Prawna informuje tez, iż pracownicy, których wynagrodzenie obliczane jest w stawkach godzinowych, w styczniu otrzymają niższe pensje.

To efekt nowelizacji kodeksu pracy, którą obecnie ma zając się Senat. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od nowego roku.

6 stycznia jest dniem wolnym od pracy w takich państwach jak: Niemcy, Grecja, Hiszpania, Włochy, Austria, Szwecja i Finlandia. W Polsce jako taki obowiązywał do 1960 r.

Pełny artykuł: Ceną za wolne w Trzech Króli będą niższe pensje pracowników oraz To już pewne: Trzech Króli dniem wolnym od pracy

Zobacz również serwis: Praca

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

dr Robert Rykowski

Adwokat, partner w RYKOWSKI & GNIEWKOWSKI KANCELARIA ADWOKATÓW I RADCÓW PRAWNYCH, ekspert prawa cywilnego. Prowadzi postępowania sporne, arbitrażowe i mediacyjne. Posiada doświadczenie w postępowaniach regulacyjnych, w tym przed Prezesem UOKiK i URE. W kancelarii odpowiada za prawną analizę, przygotowanie taktyki procesowej i procesów. Autor wielu artykułów oraz opinii do czasopism prawniczych. Prelegent na szkoleniach i konferencjach, wykładowca w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, wcześniej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Arbiter Sądów Arbitrażowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej i Konfederacji Lewiatan.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK