| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Poradnik ministerstwa ma pomóc w walce z dopalaczami

Poradnik ministerstwa ma pomóc w walce z dopalaczami

Resort edukacji narodowej przygotował specjalny poradnik dla dyrektorów szkół i nauczycieli. Ma on pomóc w podejmowaniu działań profilaktycznych w związku z problemem dopalaczy wśród młodzieży.

Nawiązując do apelu ministra edukacji narodowej Katarzyny Hall do dyrektorów szkół i placówek oraz nauczycieli, wystosowanego w październiku ubiegłego roku w związku z rosnącym zagrożeniem życia i zdrowia dzieci i młodzieży, wynikającym z coraz powszechniejszej dostępności do substancji o działaniu psychoaktywnym, potocznie nazywanych dopalaczami, Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazuje materiał Profilaktyka używania nowych narkotyków tzw. dopalaczy przez młodzież. Oferta działań profilaktycznych adresowanych do dyrektorów szkół, kadry pedagogicznej, rodziców, uczniów oraz organów prowadzących, który zawiera propozycje działań w zakresie profilaktyki narkomanii, w tym używania przez młodzież nowych narkotyków.

Przygotowane przez Główny Inspektorat Sanitarny, Komendę Główną Policji, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji opracowanie może stanowić pomoc w podejmowaniu działań z zakresu profilaktyki narkomanii w ramach szkolnego programu profilaktyki.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Zobacz również serwis: Dziecko i prawo

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Opracowanie może stanowić pomoc w podejmowaniu działań z zakresu profilaktyki narkomanii w ramach szkolnego programu profilaktyki.
Opracowanie może stanowić pomoc w podejmowaniu działań z zakresu profilaktyki narkomanii w ramach szkolnego programu profilaktyki.

Pakiet żółtych książek - Podatki 2018171.90 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Company-logos.co

Katalog firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK