| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Samochód > Zawiadomienie o zbyciu pojazdu - WZÓR PISMA

Zawiadomienie o zbyciu pojazdu - WZÓR PISMA

Pobierz bezpłatny wzór pisma. Zawiadomienie o zbyciu pojazdu. W razie sprzedaży pojazdu zbywca jest obowiązany zawiadomić o tym zakład ubezpieczeń.

Zobacz serwis: Moto Wieszjak


………………… (miejscowość), dnia …………


……………………………….

……………………………….

……………………………….
ubezpieczony posiadacz pojazdu

DO:

…………………………………….

…………………………………….

…………………………………….
towarzystwo ubezpieczeniowe


Powiadomienie o zbyciu pojazdu

Niniejszym informuję, że w dniu  …………………………………… dokonałem sprzedaży samochodu marki …………………………… o numerze rejestracyjnym …………………………, będącego przedmiotem umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych o numerze i serii …………………………………………….. .

Kupującym w/wym. pojazd jest Pan/Pani …………………………………, legitymujący/a się dowodem osobistym o nr ………………………………… oraz numerem PESEL ……………………………, zam.  w ……………………………… przy ul.  ………………………………………………………………………… .

Jednocześnie przy dokonaniu transakcji przekazałem Kupującemu dokument potwierdzający ubezpieczenie. Tym samym na podstawie art. 31 ust 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2003 r., Nr 124, poz. 1152), wszelkie prawa i obowiązki wynikające z umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych zawartej w dniu …………………………….. pomiędzy …………………………….. (towarzystwo ubezpieczeniowe) a mną przechodzą na Kupującego.

Powyższa informacja jest wykonaniem, wynikającego z art. 32 ust. 1 w/wym. ustawy, obowiązku powiadomienia zakładu ubezpieczeń o fakcie zbycia pojazdu.


Z poważaniem,

……………………………………………….

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Zawiadomienie o zbyciu pojazdu

reklama

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ratalnie.com

Ratalnie.com to marka należąca do Lloyd Financial. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na łatwo dostępne pożyczki gotówkowe opierające się na polskim kapitale.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »