| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

OŚWIADCZENIE RZĄDOWE

z dnia 22 marca 1995 r.

w sprawie ratyfikacji przez Rzeczpospolitą Polską Porozumienia pomiędzy Republiką Austrii, Republiką Bułgarii, Republiką Węgierską, Rzecząpospolitą Polską, Republiką Słowacką i Republiką Słowenii, ustanawiającego współpracę w dziedzinie edukacji i kształcenia w ramach Środkowoeuropejskiego programu wymiany uniwersyteckiej (CEEPUS), sporządzonego w Budapeszcie dnia 8 grudnia 1993 r.

Podaje się niniejszym do wiadomości, że zgodnie z artykułem 8 ustęp 2 Porozumienia pomiędzy Republiką Austrii, Republiką Bułgarii, Republiką Węgierską, Rzecząpospolitą Polską, Republiką Słowacką i Republiką Słowenii, ustanawiającego współpracę w dziedzinie edukacji i kształcenia w ramach Środkowoeuropejskiego programu wymiany uniwersyteckiej (CEEPUS), sporządzonego w Budapeszcie dnia 8 grudnia 1993 r., złożony został Rządowi Węgierskiemu dnia 22 sierpnia 1994 r. dokument ratyfikacyjny Rzeczypospolitej Polskiej do powyższego porozumienia.

Zgodnie z artykułem 8 ustęp 3 porozumienia weszło ono w życie dnia 1 stycznia 1995 r. w stosunku do Rzeczypospolitej Polskiej i do niżej wymienionych państw, które złożyły dokumenty ratyfikacyjne w następujących datach:

Republika Słowenii dnia 7 października 1994 r.,

Republika Węgierska dnia 31 października 1994 r.,

Republika Bułgarii dnia 21 listopada 1994 r.

Informacje o państwach, które w terminie późniejszym staną się stronami powyższego porozumienia, można uzyskać w Departamencie Prawno-Traktatowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Minister Spraw Zagranicznych: W. Bartoszewski

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Redlicki

Aplikant radcowski w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »