| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 15 kwietnia 1996 r.

w sprawie organizacji, sposobu wydawania i rozpowszechniania oraz podstawy ustalania ceny numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego i wysokości opłat za zamieszczenie w nim ogłoszenia lub obwieszczenia

Na podstawie art. 1 ust. 7 ustawy z dnia 22 grudnia 1995 r. o wydawaniu Monitora Sądowego i Gospodarczego (Dz. U. z 1996 r. Nr 6, poz. 42) zarządza się, co następuje:

§ 1.
 1. Wydawanie Monitora Sądowego i Gospodarczego, zwanego dalej Monitorem, organizuje Biuro do Spraw Wydawania Monitora Sądowego i Gospodarczego Ministerstwa Sprawiedliwości, zwane dalej Biurem.

2. Redagowanie, organizację druku i rozpowszechnianie Monitora Biuro wykonuje bezpośrednio lub zleca określone czynności wyspecjalizowanym jednostkom gospodarczym.

§ 2.
 Ogłoszenia i obwieszczenia przeznaczone do zamieszczenia w Monitorze są przyjmowane oraz przekazywane do Biura za pośrednictwem sekretariatów sądów rejonowych, prowadzących rejestry sądowe. Opłaty za ich zamieszczenie uiszcza się z góry na rachunek Biura.
§ 3.
 Gromadzenie i rozliczanie wpływów pochodzących z wydawania i rozpowszechniania Monitora oraz pokrywanie wydatków związanych z wydawaniem i rozpowszechnianiem Monitora następuje w formie środka specjalnego jednostki budżetowej, utworzonego w Ministerstwie Sprawiedliwości.
§ 4.
 Monitor ukazuje się w miarę potrzeby, nie rzadziej niż raz w miesiącu.
§ 5.
 Monitor jest rozpowszechniany w prenumeracie oraz w punktach sprzedaży mieszczących się w sądach i organach administracji oraz innych punktach sprzedaży prasy.
§ 6.
 Po jednym egzemplarzu Monitora bezpłatnie otrzymują:

1) sądy rejonowe w celu udostępniania go do przeglądania przez zainteresowanych,

2) sąd, gdy skierowane przez niego ogłoszenie lub obwieszczenie zostało zamieszczone w tym egzemplarzu.

§ 7.
 Cenę każdego numeru określa Biuro. Cena powinna zapewniać pełne pokrycie kosztów wydawania Monitora oraz zysk w wysokości do 10%. Cena w prenumeracie będzie stanowić iloczyn przewidywanej ceny numeru i liczby egzemplarzy.
§ 8.
 Opłatę za ogłoszenie ustala się na 2 zł za 1 cm2 druku, jednak nie mniej niż za 30 cm2. W razie żądania użycia w ogłoszeniu szczególnej czcionki oraz dokonania podkreśleń i wytłuszczeń, opłatę zwiększa się o 30%.
§ 9.
 Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 23 kwietnia 1996 r.

Minister Sprawiedliwości: L. Kubicki

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Monika Studzińska

Prawnik, Mediator Stały przy Sądzie Okręgowym w Rzeszowie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »