| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 12 czerwca 2002 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie utworzenia sądów grodzkich.

Na podstawie art. 13 § 3 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. Nr 98, poz. 1070 i Nr 154, poz. 1787) zarządza się, co następuje:

§ 1.
W rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 26 września 2001 r. w sprawie utworzenia sądów grodzkich (Dz. U. Nr 106, poz. 1160) w § 1 wprowadza się następujące zmiany:

1) w ust. 14 pkt 4 otrzymuje brzmienie:

„4) w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Podgórza w Krakowie – trzy wydziały – do rozpoznawania spraw określonych w art. 13 § 2 ustawy:

a) Wydział Grodzki dla części miasta w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnicy Podgórze,

b) Zamiejscowy Wydział Grodzki z siedzibą w Niepołomicach dla gmin: Drwinia, Kłaj i Niepołomice,

c) Zamiejscowy Wydział Grodzki z siedzibą w Wieliczce dla gmin: Biskupice, Mogilany, Skawina, Świątniki Górne i Wieliczka,”;

2) w ust. 15 pkt 5 otrzymuje brzmienie:

„5) w Sądzie Rejonowym w Lesku – dwa wydziały obejmujące łącznie obszar właściwości tego Sądu do rozpoznawania spraw określonych w art. 13 § 2 ustawy:

a) Wydział Grodzki dla gmin: Baligród, Cisna, Lesko, Olszanica i Solina,

b) Zamiejscowy Wydział Grodzki z siedzibą w Ustrzykach Dolnych dla gmin: Czarna, Lutowiska i Ustrzyki Dolne,”;

3) w ust. 22 pkt 5 otrzymuje brzmienie:

„5) w Sądzie Rejonowym w Nysie – Wydział Grodzki – dla obszaru właściwości tego Sądu – do rozpoznawania spraw określonych w art. 13 § 2 pkt 1–3 ustawy,”;

4) w ust. 38 pkt 4 otrzymuje brzmienie:

„4) w Sądzie Rejonowym we Włocławku – trzy wydziały obejmujące obszar właściwości tego Sądu:

a) Wydział Grodzki – do rozpoznawania spraw określonych w art. 13 § 2 pkt 2, 3 i 5 ustawy z obszaru miast Kowal i Włocławek oraz gmin: Baruchowo, Boniewo, Brześć Kujawski, Choceń, Chodecz, Fabianki, Kowal, Lubień Kujawski, Lubraniec i Włocławek,

b) Wydział Grodzki – do rozpoznawania spraw określonych w art. 13 § 2 pkt 1 ustawy z obszaru miast Kowal i Włocławek oraz gmin: Baruchowo, Boniewo, Brześć Kujawski, Choceń, Chodecz, Fabianki, Kowal, Lubień Kujawski, Lubraniec i Włocławek,

c) Zamiejscowy Wydział Grodzki z siedzibą w Aleksandrowie Kujawskim – do rozpoznawania spraw określonych w art. 13 § 2 ustawy z obszaru miast: Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek i Nieszawa oraz gmin: Aleksandrów Kujawski, Bądkowo, Koneck, Lubanie, Raciążek i Waganiec;”

5) w ust. 39 pkt 9 otrzymuje brzmienie:

„9) w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu – dwa wydziały obejmujące obszar właściwości tego Sądu:

a) Wydział Grodzki – do rozpoznawania spraw określonych w art. 13 § 2 pkt 1 ustawy z obszaru części miasta w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnicy Stare Miasto,

b) Wydział Grodzki – do rozpoznawania spraw określonych w art. 13 § 2 pkt 1 ustawy z obszaru części miasta w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnicy Śródmieście;”.

§ 2.
1. Dotychczasowe wydziały grodzkie wykroczeniowe, w których rozpoznawane są sprawy z art. 13 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych, stają się wydziałami grodzkimi.

2. Dotychczasowe wydziały grodzkie karne, w których rozpoznawane są sprawy z art. 13 § 2 pkt 1–3 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych, stają się wydziałami grodzkimi.

3. Dotychczasowe wydziały grodzkie cywilne, w których rozpoznawane są sprawy z art. 13 § 2 pkt 5 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych, stają się wydziałami grodzkimi.

§ 3.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2002 r.

Minister Sprawiedliwości: B. Piwnik

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Jakubowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »