REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2003 nr 33 poz. 269

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW1)

z dnia 18 lutego 2003 r.

w sprawie sprawozdania o źródłach pozyskania środków finansowych

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 38 ust. 2 i 3a ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o partiach politycznych (Dz. U. z 2001 r. Nr 79, poz. 857 i Nr 154, poz. 1802 oraz z 2002 r. Nr 127, poz. 1089) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Zakres przedmiotowy]

Rozporządzenie określa wzór sprawozdania o źródłach pozyskania środków finansowych, w tym o kredytach bankowych i warunkach ich uzyskania oraz wydatkach poniesionych ze środków Funduszu Wyborczego w poprzednim roku kalendarzowym, wraz z niezbędnymi wyjaśnieniami co do sposobu jego sporządzenia, wykaz dokumentów dołączanych do sprawozdania, a także rodzaj nośnika elektronicznego i format oprogramowania, w jakim składa się sprawozdanie.

§ 2. [Wzór sprawozdania]

Wzór sprawozdania, o którym mowa w § 1, wraz z niezbędnymi wyjaśnieniami co do sposobu jego sporządzania określa załącznik do rozporządzenia.

§ 3. [Dokumenty dołączane do sprawozdania]

1. Do sprawozdania, o którym mowa w § 1, należy dołączyć następujące dokumenty:

1) umowy rachunków bankowych – bieżących i Funduszu Wyborczego;

2) wyciągi bankowe prowadzonych rachunków bankowych na ostatni dzień okresu sprawozdawczego oraz historię każdego rachunku;

3) umowy kredytu bankowego;

4) umowy i inne dokumenty dotyczące użyczenia posiadanych przez partię nieruchomości i lokali;

5) wyciąg z rachunku prowadzonego w biurze maklerskim potwierdzający przychody z obrotu obligacjami Skarbu Państwa i bonami skarbowymi Skarbu Państwa.

2. Dokumenty, o których mowa w ust. 1, należy dołączyć jako kopie poświadczone przez odpowiednie osoby reprezentujące organy statutowe partii politycznej z podaniem imienia, nazwiska i stanowiska służbowego oraz opatrzone klauzulą „za zgodność z oryginałem".

§ 4. [Sporządzanie sprawozdania opracowywanego w formie elektronicznej]

Sprawozdanie, o którym mowa w § 1, opracowane w formie elektronicznej, sporządza się w edytorze tekstu lub w arkuszu kalkulacyjnym i składa na dyskietce FDD 3,5 cala.

§ 5. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.2)

Minister Finansów: w z. W. Ciesielski

 

1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej – finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 32, poz. 301, Nr 43, poz. 378 i Nr 93, poz. 834).

2) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 26 września 2001 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o partiach politycznych (Dz. U. Nr 112, poz. 1201), które utraciło moc z dniem 10 sierpnia 2002 r.

Załącznik 1.

Załącznik do rozporządzenia Ministra Finansów
z dnia 18 lutego 2003 r. (poz. 269)





Wyjaśnienia co do sposobu sporządzania sprawozdania o źródłach pozyskania środków finansowych, w tym o kredytach bankowych i warunkach ich uzyskania oraz o wydatkach poniesionych ze środków Funduszu Wyborczego

1. Sprawozdanie należy sporządzać pismem drukowanym lub czytelnym pismem ręcznym, wypełniając wszystkie pozycje w miejscach przeznaczonych na wpisanie danych lub kwot w złotych, nawet jeżeli kwota jest równa zero.

2. Załączniki zawierające wykazy podmiotów udzielających kredytów lub gwarancji należy sporządzać w układzie alfabetycznym, uwzględniając każdą kolejną kwotę kredytu lub gwarancji udzielonej przez ten sam podmiot.

3. Ad części l pkt 5 (tabela niedotycząca Funduszu Wyborczego):

Przy wpływach z działalności własnej, o której mowa w art. 27 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o partiach politycznych, należy uwzględnić wszelkie należności z tytułu:

1) sprzedaży tekstu statutu lub programu partii, a także przedmiotów symbolizujących partię i wydawnictw popularyzujących cele i działalność partii politycznej, oraz

2) wykonywania odpłatnie drobnych usług na rzecz osób trzecich z wykorzystaniem posiadanego sprzętu biurowego.

4. Ad części l pkt 9 (tabela niedotycząca Funduszu Wyborczego):

Dotyczy tej części środków pieniężnych wpłaconych do kasy partii – ogółem umieszczonych w części II sprawozdania – która w wyniku własnej decyzji odpowiedniego organu partii politycznej została wpłacona na rachunek bankowy partii politycznej.

5. Ad części III (tabela niedotycząca Funduszu Wyborczego):

Wartość pozyskanych darowizn, spadków, zapisów niepieniężnych oraz nieodpłatnych usług świadczonych na rzecz partii określa się według możliwych do uzyskania cen ich sprzedaży, nie wyższych od cen nabycia lub kosztów wytworzenia, pomniejszonych o odpisy amortyzacyjne.

6. Ad części IV (pozostałe źródła niewymienione w cz. l, II i III):

W tej części należy wykazać wszelkie niewymienione we wcześniejszych pozycjach sprawozdania źródła pozyskania środków przez partię polityczną osiągnięte zgodnie z przepisami ustawy o partiach politycznych.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2003-02-26
  • Data wejścia w życie: 2003-03-13
  • Data obowiązywania: 2003-03-13
  • Dokument traci ważność: 2023-09-30
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA