| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW1)

z dnia 7 października 2004 r.

w sprawie innego sposobu dokonywania zgłoszenia informującego o zamiarze skorzystania ze specjalnych procedur rozliczania VAT usług elektronicznych

Na podstawie art. 132 ust. 8 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Podmiot zagraniczny, o którym mowa w art. 131 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, zwany dalej „podmiotem zagranicznym”, świadczący na terytorium Wspólnoty Europejskiej usługi elektroniczne osobom niepodlegającym opodatkowaniu, może dokonać zgłoszenia, o którym mowa w art. 132 ust. 1 ww. ustawy, zwanego dalej „zgłoszeniem”, za pomocą aplikacji informatycznej udostępnionej na stronach internetowych urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw finansów publicznych.
§ 2.
W trakcie dokonywanej procedury zgłoszeniowej podmiot zagraniczny określa identyfikator (login) i hasło umożliwiające, w przypadku pozytywnej weryfikacji zgłoszenia, jego jednoznaczną identyfikację i autoryzację.
§ 3.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa danych rejestracyjnych udostępnianych w trakcie dokonywania zgłoszenia przez podmiot zagraniczny, dane te przekazuje się przy wykorzystaniu Protokołu Bezpiecznej Transmisji Danych SSL.
§ 4.
Zgłoszenie powinno zawierać: nazwę podmiotu zagranicznego, jego adres opatrzony kodem pocztowym, adres poczty elektronicznej, adres stron internetowych należących do tego podmiotu, przyznany mu w państwie siedziby lub miejsca zamieszkania numer podatkowy oraz oświadczenie, że podmiot zagraniczny nie został zidentyfikowany na potrzeby VAT na terytorium Wspólnoty Europejskiej.
§ 5.
[1] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Finansów: w z. J. Neneman

 

1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej – finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 134, poz. 1427).

[1] Rozporządzenie wchodzi w życie 30 października 2004 r.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »